Brněnští Draci jasně ovládli evropský baseballový Pohár Federací

Ján Jabrocký
26. 6. 2016 22:52
Brněnským Drakům se díky triumfu povedlo pro český baseball vybojovat další místo v Poháru CEB pro rok 2017.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zlata Vostrá

Brno - Velmi povedený týden zažili Draci Brno, kteří hostili zápasy evropského Poháru Federací. Před samotným turnajem český baseballový vicemistr hlásil, že jde za prvním místem, což se nakonec povedlo. Draci tak pro Českou republiku vybojovali další místo v Poháru CEB pro rok 2017.

Že to brněnský tým myslí s postupem vážně, ukázal již v prvním utkání, kdy nastoupil proti slovenskému mistrovi z Bratislavy. Ten vzdoroval pouze dvě směny, ale ve třetí Draci zatlačili na pálce a stáhli devět bodů, čímž si zajistili první výhru.

Naopak ve druhém utkání na turnaji zažili nejtěsnější souboj, když belgické Antverpy přehráli jen těsně 2-1. Od té doby však Draci jasně ovládli všechny zbývající zápasy skupiny. Nejdříve v sedmi směnách zdolali švédský Sölvesborg. Následně dvakrát ukončili utkání již po pěti směnách, když rozdílem přehráli Blagoevgrad a Moskvu.

Do finále šli Draci z prvního místa a tam na ně opět čekal švédský mistr. Ten držel krok s českým celkem pouze do třetí směny, kdy Draci otevřeli skóre. V další směně pak brněnský tým přidal pět bodů a prakticky rozhodl o vítězství na turnaji. Na kopci celé utkání odehrál Jason Jarvis, který soupeři nepovolil ani jeden bod. Po výhře 7-0 tak Draci zařídili českému baseballu druhou místenku v Poháru CEB v příštím roce.

„Jsem rád, jak turnaj dopadl,“ řekl po turnaji manažer Draků Arnošt Nesňal. Nakonec byl o něco kvalitnější, než jsem předpokládal. Belgický, švédský a i slovenský tým by mohli klidně hrát v extralize.

Naopak v utkání s Rusy a Bulhary se utkaly dvě různé úrovně baseballu. Jason Jarvis odházel excelentní zápas a dal nám dostatek klidu. My jsme se potom začali prosazovat a skóre skončilo jednoznačně pro nás.“

Baseballisté Draků ovládli skoro všechny statistiky turnaje a při závěrečném ceremoniálu brali také všechny ocenění. Martin Schneider se stal nejlepším pálkařem turnaje, Adam Hajtmar nejužitečnějším hráčem a Jason Jarvis nejlepším nadhazovačem.

Fanoušci, kteří přišli na Městský baseballový stadion v Brně, si mohli vychutnat jednu novinku. Každý nadhoz totiž měřil radar a okamžitě jeho rychlost ukazoval na světelní tabuli. Za plotem středního pole vyrostla také nová konstrukce, která napomáhá pálkařům, aby lépe viděli nadhozy.

„Organizace se povedla. Vše fungovalo na výbornou. Díky radaru mohli diváci porovnávat rychlosti nadhozů jednotlivých nadhazovačů,“ hodnotil pozitiva Arnošt Nesňal.

 

Právě se děje

Další zprávy