Technika sebrala Drakům v derby jeden zápas, Kotlářka v Poháru mistrů prohrávala

Ján Jabrocký
6. 6. 2016 9:45
Přečtěte si souhrn uplynulého týdne baseballové extraligy.
Technika dokázala v derby sebrat Drakům jeden zápas
Technika dokázala v derby sebrat Drakům jeden zápas | Foto: ČTK

Praha - Baseballová extraliga v minulém týdnu nabídla pouze tři série. Důvodem byla účast Kotlářky Praha na Poháru mistrů v Itálii.

Hlavním lákadlem bylo brněnské derby, které bylo plné zajímavých momentů. Největším z nich byl pětistý hit Michal Kočího v extralize. Kočí se stal sedmým hráčem historie tuzemské soutěže, který na tento milník dosáhl.

Draci Brno – Technika Brno  4-2 a 3-6, Technika Brno – Draci Brno  8-23

V české extralize neexistuje větší derby než utkání těchto dvou brněnských týmů. Jejich zápasy jsou pokaždé plné skvělého baseballu, emocí a zajímavých výkonů. Za Draky poprvé v extralize nastoupil Petr Čech, který 1. června přišel do týmu z Ostravy. Do hry zasáhli také nové americké posily Adam Holland a Gabe Sandersius. Naopak s týmem se již rozloučil Jakub Ižold, jenž se vrátil zpátky do Arizony.

Hned první utkání bylo soubojem zahraničních nadhazovačů. Sandersius za domácí a Hussey za hosty předváděli velmi dobrý výkon a pálkaři se moc neprosazovali. Nakonec to byli Draci, kteří dokázali svého soupeře přetlačit a urvali pro sebe první zápas této série.

Ve druhém se Draci dostali ve druhé směně do brzkého vedení 2-0. Pak však přišla povedená čtvrtá směna Techniky, která dokázala stáhnout pět bodů a prakticky si zajistila vítězství. Po delším čekání se povedl dobrý odpal Michalu Kočímu. Ten byl zároveň jeho pětistým v kariéře, což se mu povedlo jako sedmému hráči české nejvyšší soutěže v historii.

Poslední utkání série se odehrálo na malém hřišti na Kraví hoře, které je domovem Techniky Brno. Rozměry hřiště dopomohly k hodně atraktivnímu zápasu. Draci se opět dostali do vedení 6-0 hned zkraje utkání. Jenže v dohrávce druhé směny domácí zabrali a sedmi body otočili skóre. Všechny body zaznamenali proti zkušenému Petru Minaříkovi. Ten se s tím dokázal vypořádat na výbornou a ve zbytku utkání již domácím povolil pouze jednou skórovat. Naopak jeho spoluhráči v páté a šesté směně přidali dalších patnáct bodů a soupeře přehráli rozdílem třídy. K třiadvaceti bodům si pomohli hned sedmi homeruny.

"Vše, co jsem ve druhé směně hodil, šlo od půlky stehen nahoru, což je pro slušné pálkaře snadná kořist,“ hodnotil zápas nadhazovač Draků Petr Minařík. "Potom jsem rezignoval na snahu. Nekoukal jsem se, kdo pálí a snažil jsem se najít cestu, jak házet dva až tři různé nadhozy dolů ke kolenům. A povedlo se.“

"Naše krátké hřiště svědčilo silným pálkařům Draků a skóre bylo děsivé,“ řekl Martin Střítecký z Techniky. "My jsme dokázali zareagovat na jejich nástup a utkání otočit. Na jejich další trhák jsme nedokázali zareagovat a Draci zaslouženě vyhráli.“

Skokani Olomouc–Arrows Ostrava  7-4, 12-1, 6-18

Skokani na domácím hřišti do prvních dvou zápasů poslali na kopec zahraniční nadhazovače. Tato volba se nakonec ukázala jako velmi dobrá a Hanákům přinesla první dva body v sérii. Domácí se navíc opět probudili na pálce a dokázali stahovat spoustu bodů. 

Až ve třetím utkání se z výhry radovali hosté, za které na kopec nastoupil Boris Bokaj. Ten sice povolil Skokanům šest bodů, ale protože jeho spoluhráči jich stáhli o dvanáct víc, tak se zrodila jasná výhra Arrows.

Hroši Brno–Tempo Praha 5-4, 2-5

V pondělí Hroši trochu překvapivě odvolali trenéra Tomáše Svobodu a vedením týmu pověřili Jeffreyho Barta a Dominica Morbidelliho. Pod jejich vedením dokázali zvítězit hned v prvním zápase, kdy vyzráli na dobře házejícího Jakea Rabinowitze. V jejich dresu předvedl výborný výkon Jan Kucin, který na kopci vydržel necelých osm směn. Zápas odházel Tomáš Žondra, který tři z pěti pálkařů soupeře vyřadil strikeoutem.

Ve druhém zápase se domácí ujali vedení 1-0 hned v první směně. Jenže to bylo na dlouhou dobu z jejich strany vše. Naopak byli to hosté, kteří více tlačili, o čem svědčí také poměr hitů (1-11). Z tlaku nakonec Tempo vytěžilo pět bodů a také výhru.

"V první polovině prvního zápasu se nám nepodařilo vytvořit tlak na nadhazovače Kucina,“ řekl po sérii Lubomír Čuhel z Tempa. "Začali jsme útočit pozdě. Ve druhém utkání jsme již tlačili víc než soupeř. Jeli jsme do Brna s cílem vyhrát oba zápasy, což se nám nepodařilo.“

Kotlářka neuspěla na Poháru Mistrů

Český mistr Kotlářka Praha odehrál minulý týden pět zápasů v rámci Poháru Mistrů. Bohužel si nedokázal připsat ani jednu výhru a na turnaji skončil poslední.

To znamená, že Česká republika ztratila místo na tomto turnaji pro rok 2017 a bude si jej muset vybojovat v poháru CEB. V něm v neděli zvítězil tým Rouenu a Francie zabere osmé místo v Poháru Mistrů v příštím roce.

Aktuální tabulka baseballové extraligy:

1. Draci Brno 21-5
2. Kotlářka Praha 18-5
3. Arrows Ostrava 12-13
4. Skokani Olomouc 11-12
5. Technika Brno 10-12
6. Cardion Hroši Brno 8-15
7. Tempo Titans Praha 7-14
8. Eagles Praha 6-16
 

Právě se děje

před 54 minutami

Válečný veterán a poslední žijící český pilot RAF Emil Boček leží v brněnské fakultní nemocnici

Válečný veterán a poslední žijící český stíhací pilot RAF Emil Boček je ve Fakultní nemocnici Brno-Bohunice na interní kardiologické klinice. Šestadevadesátiletý Boček má 28. října dostat od prezidenta Miloše Zemana Řád Bílého lva nejvyšší třídy. Emil Boček sloužil ve Velké Británii u československé 310. stíhací perutě. Na kontě má 26 operačních letů. Řád Bílého lva třetí třídy mu propůjčil už bývalý prezident Václav Klaus v roce 2010, a to za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost. Letos v květnu Bočka prezident povýšil do nejvyšší armádní hodnosti. Generálské hodnosti mu udělil už v letech 2014 a 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy