Kotlářka dohonila první Draky, navíc předvedla pálkařský festival

Ján Jabrocký
26. 6. 2016 19:54
Baseballová extraliga měla na programu další zápasy. Pražská Kotlářka přivezla tři výhry z hřiště Techniky Brno.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Praha - Pouze tři série měla na svém programu baseballová extraliga, ale i tak nebyla nouze o zajímavé výsledky. Po uplynulém týdnu již známe další tři týmy, které mají jistotu playoff. O poslední postupovou příčku svedou boj technika Brno, Hroši Brno a Tempo Praha.

Skokani Olomouc – Tempo Praha 1-4, 6-7, 10-0

Tempo přijelo do Olomouce v situaci, kdy mělo nůž na krku a rozhodně potřebovalo vítězit. To se mu nakonec povedlo dvakrát a stále tak může myslet na postup do playoff. V prvním utkání jim k tomu výraznou měrou dopomohl Jake Rabinowitz, který odházel kompletní zápas a domácím povolil jediný doběh.

Druhé utkání bylo neuvěřitelnou bitvou až do samotného konce. Obě mužstva se přetahovali o vedení. O definitivní podobě skóre a své výhře rozhodli hosté až dvěma body v deváté směně.

Skokani se mohli radovat až v neděli, kdy konečně přehráli pražský celek. Hodně jim dopomohli nadhazovači Tempa, kteří jim darovali až sedm met zdarma. Hanáky v útoku táhl nestárnoucí Aleš Navrátil, jenž odpálil polovinu hitů domácích a stáhl čtyři body.

„S tímto víkendem jsme spokojeni,“ řekl Lubomír Čuhel z Tempa. „Povedlo se nám v prvních dvou zápasech dobře nastoupit hned od začátku. Byli jsme silní na pálce a brali si nabídky od soupeře. V sobotu nám dobře zaházeli nadhazovači. V neděli nám však moc nevyšel start a pak se nám již nepovedlo zastavit tlak Olomouce.“

Hroši Brno – Eagles Praha 2-25, 9-13, 3-7

Na hřiště Hrochů přijeli rozjetí Eagles, kteří se v posledních týdnech hodně zvedli a stoupají tabulkou vzhůru. Svou výbornou formu potvrdili také v této sérii, když domácím nadělili čtyřicet pět doběhů ve třech utkáních. Tyto tři výhry jim navíc zaručují postup do playoff. Naopak šance Hrochů na postup do vyřazovacích bojů jsou mizivé.

Hodně se dařilo Matějovi Hejmovi, jenž stáhl třináct bodů svého celku a zdá se, že se opět dostává do formy ze začátku sezony. Velký podíl na výhře v posledním zápase měl trenér Vladimír Chlup, který se postavil na nadhazovací kopec a ve svých čtyřiačtyřiceti letech si připsal výhru.

Technika Brno – Kotlářka Praha 5-12, 10-19, 9-12

Pálkařský festival byl k vidění na hřišti na Kraví hoře, kam přijel aktuální mistr. Ve třech utkáních mohli diváci vidět devatenáct homerunů. Z nich hned patnáct odpálili hráči Kotlářky. O čtyři se postaral Daniel Vavruša a po tři si připsali Martin Mužík a vedoucí muž této statistiky Mitch Nilsson.

Petr Síla navíc překonal rekord Martina Schneidera ze sezony 2011 v počtu ukradených met. Jeho hodnota je aktuálně na čísle třicet čtyři, ale Petr bude mít k dispozici ještě čtyři zápasy do konce základní části.

Kotlářka si tak z Brna odváží tři výhry a vyrovnala se tak Drakům na prvním místě tabulky. „Myslím, že v tentokrát převládala ofenzíva,“ usmíval se po sérii manažer Kotlářky Ondřej Chocholatý. „Všechny zápasy byly ve znamení pálky. Teď už se soustředíme na Hrochy a pak bychom se chtěli poprat o první místo v základní části v přímé konfrontaci s Draky.“

Domácí rozhodně s tímto víkendem nemohli být spokojeni, což potvrdil také Martin Střítecký. „Ani jednou jsme nevyhráli, takže spokojenost určitě nemůže být,“ nechal se slyšet po zápasech. „Kotlářka se představila jako skvěle pálicí tým, který dokázal využít jakékoliv chyby našich nadhazovačů. My jsme také dobře pálili, ale nepodařilo se nám ty zápasy vyhrát. Nepovedla se nám kombinace dobrá obrana a výborný útok, kterou když dáme dohromady, tak můžeme porážet Draky i Kotlářku.“

Příští týden čeká nejvyšší soutěž reprezentační pauza, protože mužský reprezentační výběr a reprezentace do 23 let nastoupí na Pražském baseballovém týdnu.

Na tomto turnaji obhajuje česká reprezentace prvenství z loňského ročníku a i letos je žhavým kandidátem na vítězství. Navíc je to pro trenéra Mikea Grifina jedna z posledních možností vidět hráče před zářijovým Mistrovstvím Evropy v Holandsku. Turnaj začíná v úterý a finálové utkání je naplánované na sobotní večer.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Facebook začíná označovat obsah státem kontrolovaných médií

Společnost Facebook začíná na stejnojmenné sociální síti k obsahu některých ruských, čínských a dalších médií připojovat upozornění, že dané redakce jsou částečně nebo zcela kontrolované státem. Na firemním webu to ve čtvrtek oznámil šéf bezpečnostního oddělení Facebooku Nathaniel Gleicher. Označení se ale ihned neobjevilo u příspěvků vybraných médií na domovských stránkách uživatelů, to se prý začne dít až v následujících dnech a pouze ve Spojených státech.

Nový prvek byl v momentě spuštění zapracován pouze do tzv. knihovny reklam a na facebookové stránky jednotlivých organizací. Podle agentury AP se změna ihned týkala asi 200 stránek včetně těch patřících ruskému webu Sputnik, čínské zpravodajské agentuře Nová Čína a íránské Press TV.

Například na stránce ruské RT se nyní čeští uživatelé v okénku "Transparentnost stránek" dočtou, že tato státem financovaná televizní stanice patří mezi "státem kontrolovaná média v zemi Rusko". Podrobnější popisek pak uvádí: "Tento vydavatel zcela nebo částečně podléhá ediční kontrole státu. Je to určeno celou řadou faktorů, zejména financováním, strukturou a novinářskými standardy."

Podle Gleichera by uživatelé měli mít přehled o tom, zda zprávy, které se jim zobrazují, pocházejí od média, které "může být pod vlivem vlády". Facebook prý opatření připravoval ve spolupráci s desítkami expertů na média, jejich regulaci, či lidská práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy