Kotlářka dohonila první Draky, navíc předvedla pálkařský festival

Ján Jabrocký
26. 6. 2016 19:54
Baseballová extraliga měla na programu další zápasy. Pražská Kotlářka přivezla tři výhry z hřiště Techniky Brno.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Praha - Pouze tři série měla na svém programu baseballová extraliga, ale i tak nebyla nouze o zajímavé výsledky. Po uplynulém týdnu již známe další tři týmy, které mají jistotu playoff. O poslední postupovou příčku svedou boj technika Brno, Hroši Brno a Tempo Praha.

Skokani Olomouc – Tempo Praha 1-4, 6-7, 10-0

Tempo přijelo do Olomouce v situaci, kdy mělo nůž na krku a rozhodně potřebovalo vítězit. To se mu nakonec povedlo dvakrát a stále tak může myslet na postup do playoff. V prvním utkání jim k tomu výraznou měrou dopomohl Jake Rabinowitz, který odházel kompletní zápas a domácím povolil jediný doběh.

Druhé utkání bylo neuvěřitelnou bitvou až do samotného konce. Obě mužstva se přetahovali o vedení. O definitivní podobě skóre a své výhře rozhodli hosté až dvěma body v deváté směně.

Skokani se mohli radovat až v neděli, kdy konečně přehráli pražský celek. Hodně jim dopomohli nadhazovači Tempa, kteří jim darovali až sedm met zdarma. Hanáky v útoku táhl nestárnoucí Aleš Navrátil, jenž odpálil polovinu hitů domácích a stáhl čtyři body.

„S tímto víkendem jsme spokojeni,“ řekl Lubomír Čuhel z Tempa. „Povedlo se nám v prvních dvou zápasech dobře nastoupit hned od začátku. Byli jsme silní na pálce a brali si nabídky od soupeře. V sobotu nám dobře zaházeli nadhazovači. V neděli nám však moc nevyšel start a pak se nám již nepovedlo zastavit tlak Olomouce.“

Hroši Brno – Eagles Praha 2-25, 9-13, 3-7

Na hřiště Hrochů přijeli rozjetí Eagles, kteří se v posledních týdnech hodně zvedli a stoupají tabulkou vzhůru. Svou výbornou formu potvrdili také v této sérii, když domácím nadělili čtyřicet pět doběhů ve třech utkáních. Tyto tři výhry jim navíc zaručují postup do playoff. Naopak šance Hrochů na postup do vyřazovacích bojů jsou mizivé.

Hodně se dařilo Matějovi Hejmovi, jenž stáhl třináct bodů svého celku a zdá se, že se opět dostává do formy ze začátku sezony. Velký podíl na výhře v posledním zápase měl trenér Vladimír Chlup, který se postavil na nadhazovací kopec a ve svých čtyřiačtyřiceti letech si připsal výhru.

Technika Brno – Kotlářka Praha 5-12, 10-19, 9-12

Pálkařský festival byl k vidění na hřišti na Kraví hoře, kam přijel aktuální mistr. Ve třech utkáních mohli diváci vidět devatenáct homerunů. Z nich hned patnáct odpálili hráči Kotlářky. O čtyři se postaral Daniel Vavruša a po tři si připsali Martin Mužík a vedoucí muž této statistiky Mitch Nilsson.

Petr Síla navíc překonal rekord Martina Schneidera ze sezony 2011 v počtu ukradených met. Jeho hodnota je aktuálně na čísle třicet čtyři, ale Petr bude mít k dispozici ještě čtyři zápasy do konce základní části.

Kotlářka si tak z Brna odváží tři výhry a vyrovnala se tak Drakům na prvním místě tabulky. „Myslím, že v tentokrát převládala ofenzíva,“ usmíval se po sérii manažer Kotlářky Ondřej Chocholatý. „Všechny zápasy byly ve znamení pálky. Teď už se soustředíme na Hrochy a pak bychom se chtěli poprat o první místo v základní části v přímé konfrontaci s Draky.“

Domácí rozhodně s tímto víkendem nemohli být spokojeni, což potvrdil také Martin Střítecký. „Ani jednou jsme nevyhráli, takže spokojenost určitě nemůže být,“ nechal se slyšet po zápasech. „Kotlářka se představila jako skvěle pálicí tým, který dokázal využít jakékoliv chyby našich nadhazovačů. My jsme také dobře pálili, ale nepodařilo se nám ty zápasy vyhrát. Nepovedla se nám kombinace dobrá obrana a výborný útok, kterou když dáme dohromady, tak můžeme porážet Draky i Kotlářku.“

Příští týden čeká nejvyšší soutěž reprezentační pauza, protože mužský reprezentační výběr a reprezentace do 23 let nastoupí na Pražském baseballovém týdnu.

Na tomto turnaji obhajuje česká reprezentace prvenství z loňského ročníku a i letos je žhavým kandidátem na vítězství. Navíc je to pro trenéra Mikea Grifina jedna z posledních možností vidět hráče před zářijovým Mistrovstvím Evropy v Holandsku. Turnaj začíná v úterý a finálové utkání je naplánované na sobotní večer.

 

Právě se děje

před 17 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

USA vyšlou na Blízký východ diplomata, má utišit spory Izraele a Palestiny

Spojené státy vyšlou na Blízký východ vysoce postaveného diplomata ve snaze utišit eskalující násilí mezi Izraelem a Palestinci. Podle médií to dnes oznámil ministr zahraničí USA Antony Blinken, který zároveň označil za "trýznivé" záběry, jež v posledních dnech přichází z regionu. Americký ministr obrany Lloyd Austin dnes podle vyjádření Pentagonu hovořil se svým izraelským protějškem a potvrdil mu, že USA Izrael nadále jednoznačně podporují.

"Obrázky, které k nám přes noc dorazily, jsou trýznivé. A ztráta jediného civilního života je tragédií. Požádal jsem zástupce náměstka ministra zahraničí Hadyho Amra, aby ihned odjel do regionu a setkal se s Izraelci a Palestinci (…) a jménem mým a prezidenta Joea Bidena na ně naléhal, aby zmírnili násilnosti," řekl Blinken.

Zdroj: ČTK
Další zprávy