Draci a Kotlářka v extralize dvakrát padli, nejlepší týden v sezoně zaznamenali Eagles

Ján Jabrocký
13. 6. 2016 8:46
Přečtěte si tradiční pondělní souhrn uplynulého týdne baseballové extraligy.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jan Beneš

Praha - Na uplynulý týden baseballové extraligy nebudou v dobrém vzpomínat vedoucí celky tabulky. Úřadující mistr Kotlářka Praha i vicemistr Draci Brno totiž dvakrát prohráli. Ani tyto prohry však nedokázali ohrozit jejich pozice v čele soutěže.

Draci Brno – Skokani Olomouc  16-3, Skokani Olomouc – Draci Brno  9-6 a 3-0

 V sérii mezi Draky a Skokany se ukázalo, že domácí prostředí je velmi důležité. Oba týmy totiž dokázali zvítězit před svými fanoušky. Nejdříve v pátek Draci deklasovali Hanáky 16-3. Skokani se sice dostali do rychlého vedení 3-0, ale asi ani sami nevěřili, že to jsou jejich poslední body v zápase. Domácí pomaličku otáčeli skóre, aby pak v šesté směně deseti body rozhodli o svém vítězství.

"Zápas nebyl tak jednoduchý, jak říká skóre,“ řekl pro Draci TV po utkání brněnský Michal Ondráček. "I když byli nadhazovači soupeře pomalejší, tak jsme dokázali mít dobré stavy na pálce.“

Další dva zápasy v Olomouci opět ukořistili domácí. Skokani zodpovědným výkonem nutili hosty k chybám a dokázali stahovat domů běžce ze skórovacích pozic. Draci, kteří v pondělí a úterý odehráli zápasy v rámci Evropské ligy, dělali zbytečné chyby. Ty je stáli hlavně sobotní zápas. Vicemistr se tak musel spokojit se dvěma prohrami.

"My jsme určitě spokojeni,“ hodnotil sérii trenér Skokanů Michal Kohout. "V pátek se nám nedařilo plnit signály a stahovat běžce ze skórovacích pozic. Pak jsme si to vyříkali a promítlo se to do zbylých dvou zápasů. Sice nám chyběli čtyři startující nadhazovači, ale nám se dařilo naskládat hity za sebou v těch důležitých situacích."

Kotlářka Praha – Arrows Ostrava 3-9, 7-8, 4-2

Kotlářka před odjezdem na Pohár Mistrů ztratila dva zápasy proti Tempu. Následně si na Poháru připsala pět proher. V tomto rozpoložení přivítala ostravský tým. A ten hned v prvním utkání překvapil domácí hráče a celkem bez problémů je porazil 9-3. V domácím dresu se neprosadil ani Mitch Nilsson, který tak ukončil sérii zápasů s hitem na čísle jednadvacet.

Do druhého utkání vstoupili domácí lépe a po dvou směnách vedli 5-1. Jenže pak přišla pětibodová směna ostravského celku a domácí museli opět dotahovat. V páté směně se jim sice povedlo vyrovnat, ale hned v následující hosté opět odskočili a Kotlářka již na to nedokázala odpovědět.

Šanci na odvetu tak pražský celek dostal v neděli a ta se mu povedla. Velkou měrou se o to přičinila venezuelská posila Roldan Ochoa, který je v týmu na hostování z prvoligové Třebíče. Roldan odházel osm směn a soupeři povolil pouze dva doběhy. Oba za stavu 4-0 pro domácí. V deváté směně pak Josef Cihlář rychle vyřídil poslední tři pálkaře Arrows a domácí se mohli po sedmi utkáních radovat z výhry.

"Na nás již přišla fyzická i psychická únava,“ hledal příčiny proher Ondřej Chocholatý z Kotlářky. "Odehráli jsme osmnáct zápasů ve třiceti dnech. Navíc jsme kvůli zranění nebo nemoc měli mimo hru několik klíčových hráčů.“

Technika Brno – Hroši Brno  10-6, Hroši Brno – Technika Brno  2-1

V malém brněnském derby se sice odehráli až tři zápasy, ale protože první musel být pro tmu ukončen za stavu 9-9, tak se týmy domluvili na jeho dohrání v úterý.

Den na to již diváci viděli celé utkání, ve kterém zvítězili hráči Techniky 10-6. V jejich dresu se na kopec postavil Daniel Mráz, který si povolil šest doběhů a hodil šest strikeoutů. Ten poslední měl pro něj pořadové číslo pět set a stal se tak teprve osmým hráčem, který na tuto metu v zápasech základní části dosáhl.

Poslední utkání bylo pikantní pro nadhazovače Marka Bošanského. Ten ještě v minulé sezoně hrával za Hrochy. Letos však hájí barvy týmu z Kraví hory. Proti svému bývalému předvedl velmi dobrý výkon a odházel kompletní zápas. Jenže ani to nakonec nestačilo k výhře. Domácí totiž za výhrou táhl Jeffrey Barto, proti kterému se hosté prosadili pouze jednou. Protože sami získali dva body, mohli se Hroši radovat z nejtěsnější výhry.

"Nejsem moc spokojený, protože jsme chtěli vyhrát i poslední zápas,“ hodnotil sérii Martin Střítecký z Techniky. "Prohráli jsme totiž kvůli hlouposti, při přehozu nadhazovače, když jsem mu vracel míč. Hroši toho využili a stáhli rozhodující bod. Marek Bošanský předvedl nejlepší výkon v dresu Techniky.“

"My jsme chtěli z této série alespoň jednu výhru, což se nám povedlo,“ řekl o zápasech předseda Hrochů Petr Novotný. "Stále ještě máme šanci urvat druhou výhru v dohrávaném zápase. Pokud by se nám to povedlo, tak budeme velmi spokojeni.“

Eagles Praha – Tempo Praha  10-5, Tempo Praha – Eagles Praha  0-13 a 5-8

Série dvou posledních celků tabulky byla překvapivě jednostrannou záležitostí. Eagles ovládli všechny tři zápasy a nejenže se odlepili z posledního místa, ale vystoupali na šestou příčku zaručující postup do play off.

Tempo před dvěma týdny dvakrát porazilo Kotlářku, v minulém jednou Hrochy, ale uplynulý víkend nenašlo recept na soupeřovou obranu. Nedařilo se hlavně nadhazovačům, kteří ve třech utkáních povolili soupeři třicet jedna bodů. Zmar Tempa dokonali Eagles v posledním utkání, kdy o své výhře rozhodli třemi body až v poslední směně.

"Do prvních dvou zápasů jsme vstoupili velmi slabě ze strany nadhazovačů a dostali jsme v úvodní směně čtyři respektive tři body,“ kroutil hlavou Lubomír Čuhel z Tempa. "V posledním utkání to bylo o poznání lepší. Až v závěru zápasu Scottymu Mulhearnovi pár nadhozů letělo na střed strikezóny a soupeř nám v deváté směně odskočil z vyrovnaného zápasu.“

"Nechtěli jsme ztratit ani jeden zápas,“ přidal svůj pohled trenér Eagles Vladimír Chlup. "To se nám povedlo. Ve všech zápasech nám dobře zaházeli startující nadhazovači a vydrželi na kopci dost směn. Nemuseli jsme tak na kopci použít nikoho navíc. Útok se pak postaral o zbytek. Odpoutali jsme se tak od poslední příčky a bojujeme o play off.“

Aktuální tabulka baseballové extraligy:

1. Draci Brno 22-7
2. Kotlářka Praha 19-7
3. Arrows Ostrava 14-14
4. Skokani Olomouc 13-13
5. Technika Brno 11-13
6. Eagles Praha 9-16
7. Cardion Hroši Brno 9-16
8. Tempo Titans Praha 7-17
 

Právě se děje

před 58 minutami

Po smrti černocha v Minneapolis vyšly do ulic stovky lidí, policie zasáhla slzným plynem

Policie v americkém městě Minneapolis rozháněla slzným plynem stovky demonstrantů, kteří se shromáždili na protest proti úmrtí černocha George Floyda. Informoval o tom list The Guardian. Floyd zemřel v pondělí poté, co mu při zatýkání klečel bělošský policista několik minut na krku, ačkoliv muž opakovaně říkal, že nemůže dýchat, a strážníka prosil, aby jej nezabíjel.

V ulicích kolem místa incidentu se sešel dav místních obyvatel, který zablokoval dopravu v blízkém okolí. Řada z protestujících měla nápisy vyzývající k ukončení policejní brutality, zatímco někteří vykřikovali "stíhejte policii". Podle The Guardian šlo o jedno z největších shromáždění, jaké kdy město Minneapolis zažilo.

Značně rozzuřený zástup se i přes silný déšť následně vydal směrem k místní policejní stanici, kde se střetl s hlídkujícími policisty. Někteří protestující rozbili okna stanice, zatímco jiní sprejovali na zaparkovaná policejní auta. Demonstranti také házeli na policisty lahve. Policie reagovala slzným plynem a zábleskovými granáty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy