Draci hostí Federální pohár. Cíl je jasný: místenka v Poháru CEB

Ján Jabrocký
20. 6. 2016 15:44
Draci Brno budou od úterý hostit Federální pohár. Na turnaji se hraje o místo v Poháru CEB, Česko by mohlo mít druhého zástupce.
Federální pohár bude hostit brněnský Městský baseballový stadion, domov domácích Draků.
Federální pohár bude hostit brněnský Městský baseballový stadion, domov domácích Draků. | Foto: www.draci.cz

Brno - Od úterý se český baseballový fanoušek může těšit na další konfrontaci českého a evropského baseballu. V Brně se na Městském baseballovém stadionu za účasti šesti týmů rozehraje Federální pohár. Českou republiku na něm bude zastupovat aktuální vicemistr Draci Brno.

Vítěz zajistí své zemi příští rok místo Poháru CEB. V něm už Česko jedno zastoupení poté co Kotlářka Praha posledním místem přišla o pozici v Poháru mistrů. Druhá místenka v Poháru CEB by tak dávala velkou šanci, že by se i tento turnaj mohl odehrát právě v Česku.

Draci se netají tím, že jdou za vítězstvím. "My máme jediný cíl, a tím je výhra,“ říká před turnajem manažer Draků Arnošt Nesňal. "Chceme dát České republice v příštím roce dvě šance v Poháru CEB. Vzhledem k tomu, že se považujeme za tým evropské úrovně, tak si myslím, že jsme favority. Na druhou stranu, míč je kulatý a stát se může cokoliv. Rozhodně budu hodně nespokojený, pokud bychom nebojovali o vítězství.“

Do Brna přijedou týmy, které v rámci evropského baseballu nejsou až tak známé. Proto se dá jen těžko odhadovat jejich kvalita, což potvrzuje také brněnský manažer. "Moc se neorientuji v baseballu směrem na východ, ale předpokládám, že našimi největšími soupeři budou belgický, švédský a ruský tým.“

Pro fanoušky Draci připravují dvě velké novinky. Přímo v průběhu zápasu se na světelné tabuli bude zobrazovat rychlost jednotlivých nadhozů. "Momentálně je měření rychlosti v testovacím provozu, ale věřím, že na turnaji již bude plně fungovat,“ věří  Nesňal. Další novinkou je nová konstrukce za plotem středního pole, která pomůže pálkařům lépe vidět nadhozy. Tato pomoc je standardem v nejlepší lize světa MLB a nyní se stane stabilní součástí stadionu českého vicemistra.

Diváci v Brně čeká pořádná porce baseballu. Domácí celek čeká minimálně pět zápasů, které budou pokaždé začínat v 19:00. Pouze nedělní finále se odehraje už ve 14:00.

Soupeři Draků:
21. 6. Bratislava (Slovensko)
22.6.  Antverpy (Belgie)
23.6.  Sölvesborg (Švédsko)
24.6.  Blagoevgrad (Bulharsko)
25.6.  Moskva (Rusko)

 

Právě se děje

před 55 minutami

Ozbrojenci zastřelili na vancouverském letišti muže, podle úřadů šlo o válku gangů

Na mezinárodním letišti sloužícím kanadskému městu Vancouver zastřelili neznámí ozbrojenci v neděli 28letého muže. V pondělí o tom informovala agentura AP s odvoláním na kanadské úřady. Osmadvacetiletý muž byl zastřelen nedaleko odletové haly.

Policie byla přivolána na letiště krátce po 15:00 místního času v neděli a podařilo se jí zastavit auto s dvěma podezřelými. Ti na policisty zahájili palbu a ujeli. Policie našla vozidlo v plamenech o 28 kilometrů dál.

Kanadské úřady uvedly, že oběť byla policii známá a že incident souvisí s konfliktem mezi zločineckými gangy, jehož byla oblast v poslední době svědkem. Letiště zůstává otevřené.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy