baseball

Vedení NFL nabídlo všechny ligové stadiony pro potřeby očkování

Vedení ligy amerického fotbalu NFL nabídlo vládě stadiony všech účastníků elitní zámořské soutěže pro potřeby očkování proti koronaviru. Komisionář Roger Goodell sdělil písemně prezidentu Joeu Bidenovi, že kluby jsou připraveny poskytnout své arény k využití jako očkovací centra.

"NFL a našich 32 členských klubů se zavázaly, že se budou podílet na zajištění co největší dostupnosti vakcín. Proto každý tým NFL zpřístupní svůj stadion pro hromadné očkování široké veřejnosti," napsal Goodell. Doplnil, že stadiony už v posledních měsících efektivně posloužily například jako testovací centra.

V současnosti už stadiony sedmi klubů - Arizona Cardinals, Atlanta Falcons, Carolina Panthers, Baltimore Ravens, Houston Texans, Miami Dolphins a New England Patriots - fungují jako vakcinační centra. Goodell teď nabídl i zbývajících 23.

Biden už prohlásil, že nabídku využije. "Rozhodně. Řeknu svému týmu, že jsou k dispozici," řekl nový americký prezident v televizi CBS před nedělním Super Bowlem v Tampě, kterým sezona NFL vyvrcholila. Domácí Buccaneers v něm pod vedením legendárního quarterbacka Toma Bradyho porazili Kansas City Chiefs. Příští ročník začne 7. září.

Zdroj: ČTK

Draci Brno jsou podvaadvacáté baseballovými šampiony

Draci Brno se po třech letech vrátili na extraligový trůn a získali již 22. domácí titul. Ve čtvrtém finálovém utkání zdolali krále předchozích dvou ročníků Arrows Ostrava 4:1 a v baseballové Czech Series zvítězili 3:1 na zápasy.

Po páteční prohře na domácím hřišti rozhodli Draci čtvrté finále díky nadhazovači Ondřeji Furkovi. Mistr Evropy do 23 let z loňského roku odházel bez bodu sedm směn a zbylé dvě dokončil zkušený Martin Schneider.

Finále baseballové extraligy - 4. zápas:

Arrows Ostrava - Draci Brno 1:4, konečný stav série 1:3.

Zdroj: ČTK

Baseballistům Toronta nedovolila vláda hrát doma zápasy MLB

Baseballový klub Toronto Blue Jays nedostal od kanadské vlády svolení hrát během koronavirové krize zápasy MLB na domácím stadionu. Jediný kanadský klub v elitní zámořské lize uvažuje o tom, že by hrál v Dunedinu na Floridě, kde má tréninkové centrum, nebo v Buffalu, kde sídlí jeho farmářský tým. Florida se však potýká s nákazou koronavirem a hřiště v Buffalu nemá kvalitní osvětlení.

Vedení města i regionální vláda souhlasily s tím, aby baseballisté Toronta hráli na svém stadionu Rogers Centre, federální kabinet však tuhle možnost zamítl.

"Zápasy by vyžadovaly opakované cesty týmu i jeho soupeřů přes hranice. Obzvlášť znepokojivé by to bylo, kdyby Blue Jays museli hrát tam, kde je riziko přenosu nákazy stále vysoké," uvedl ministr pro imigraci Marco Mendicino.

MLB má začít 23. července. Ve zkrácené sezoně sehraje každý tým jen 60 zápasů místo plánovaných 162.

Zdroj: ČTK
Pokračovat