Další tragédie lyžaře Millera: po dítěti mu zemřel i bratr

ČTK ČTK
9. 4. 2013 14:10
Devětadvacetiletý snowboardista byl nalezen mrtev ve svém karavanu.
Bode Miller.
Bode Miller. | Foto: Reuters

Praha - Mladší bratr úspěšného amerického lyžaře Bodeho Millera Chelone byl nalezen mrtev ve svém karavanu. Příčina úmrtí je předmětem vyšetřování, policie však nemá podezření, že by se jednalo o vraždu. Nadějnému snowboardistovi, jenž měl v minulosti vážné zdravotní problémy, bylo 29 let. Jeho mrtvé tělo objevili policisté s hasiči v neděli v Mammoth Lakes v Kalifornii.

"Chelone Miller byl ctižádostivý výborný sportovec, který za poslední sezonu udělal jako snowboardcrossový jezdec obrovský pokrok. Všichni jsme hluboce zarmouceni zprávou o jeho smrti, chceme vyjádřit upřímnou soustrast celé rodině," uvedl šéf americké lyžařské a snowboardové asociace Bill Marolt.

Před osmi lety Millerův bratr havaroval na motocyklu bez helmy a s poraněním hlavy byl jedenáct dnů v kómatu. S následky se občas potýkal dosud.

O šest let starší Bode posbíral řadu úspěchů v lyžování. Je čtyřnásobným mistrem světa, z olympiád získal pět medailí. Uplynulou sezonu ale kvůli poraněnému kolenu vynechal. Navíc v prosinci už ho potkala jiná tragédie, když se ženou Morgan přišli o nenarozené dítě.

Chelone Miller, přezdívaný Chilly, skončil čtvrtý ve snowboardcrossu na nedávném mistrovství USA. Jeho cílem byl start na olympijských hrách v Soči. Natáčel také filmy se snowboardovou tématikou.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Smartwings po téměř dvou letech vrátily do provozu Boeing 737 MAX

Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8. Před dnešním letem do Malagy dopravce letadlo podle požadavků upravil a ve středu s ním úspěšně provedl ověřovací let. Do léta chce letecká společnost postupně nasadit i zbylých šest těchto letounů, informovaly dnes Smartwings.

Letadla Boeing 737 MAX byla celosvětově odstavena od března 2019 kvůli dvěma nehodám, při nichž zahynulo 346 lidí. V závěru letošního ledna jejich provoz povolila Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA).

"Naší absolutní prioritou je bezpečnost našich cestujících a posádky. Žádný stroj nepodstoupil takové prověrky bezpečnosti v historii letectví jako letoun Boeing 737 MAX. Věříme, že důvěra v tento letoun se velmi rychle obnoví," uvedl člen představenstva a generální ředitel Smartwings Roman Vik.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Londýn oznámil další sankce vůči barmským armádním činitelům

Británie dnes oznámila, že přidává na sankční seznam další barmské vojenské představitele kvůli jejich zapojení do převratu, který tento měsíc vedl ke svržení zvoleného barmského vedení. Britský ministr zahraničí Dominic Raab uvedl, že na seznamu se k 19 barmským vysoce postaveným armádním činitelům přidává šest dalších jmen. Informovaly o tom agentura AP a Reuters.

Na černé listině se ocitl také generál Min Aun Hlain, který se po svržení vlády postavil do čela státu. Opatření přijaté Londýnem má zamezit osobám na seznamu v cestách do Británie a znemožnit britským podnikům či institucím, aby obchodovaly se společnostmi vlastněnými těmito barmskými vojenskými představiteli.

Británie oznámila, že ukončuje programy pomoci, v rámci nichž byly prostředky posílány barmské vládě. Dodala ale, že pomoc se i nadále dostane k "nejchudším a nejzranitelnějším v zemi".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koronavirový příspěvek podnikatelům se zdvojnásobí na 1000 korun, schválil Senát

Příspěvek podnikatelům a společníkům malých firem, jejichž činnost omezila vládní opatření proti epidemii koronaviru, se zdvojnásobí na 1000 korun denně. Pracovníkům na dohodu zůstane denní příspěvek 500 korun. Příspěvek už nebude navázán na nouzový stav. Na podporu dosáhnou ti, jejichž tržby se snížily minimálně o 50 procent. Ve čtvrtek to schválil Senát. Novelu nyní dostane k podpisu prezident. Bonus bude podle předlohy vyplácen za únor a březen. Vláda ale zákonem získá mandát zavést další bonusová období, která odpovídají vždy jednomu dalšímu kalendářnímu měsíci, a to nejdéle do konce roku 2021.

Zdroj: ČTK
Další zprávy