Mimořádná zpráva

snowboarding

Čeští snowboardisté skončili na MS v kvalifikaci obřího slalomu

Boje o medaile v paralelním obřím slalomu se na mistrovství světa v Rogle obešel bez českých snowboardistů. Po odstoupení největší naděje Ester Ledecké, která start na šampionátu na poslední chvíli vzdala kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům, nikdo z dalších reprezentantů neprošel ve Slovinsku kvalifikací.

Juniorky Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily hned po první jízdě a obsadily 35. respektive 43. místo. Do druhého kola neprošli mezi muži ani Adam Počinek (43.) a Viktor Brůžek (46.).

"Je to úžasná zkušenost a jen tady být je neskutečný. To je zatím nejvíc, kam jsem se dostala," řekla osmnáctiletá Šonková po premiéře na světovém šampionátu. "Je skvělé jet s nejlepšíma snowbardistkama a zažít tady tu atmosféru. Musím toho dohnat ještě dost a nabrat zkušenosti," doplnila teprve čtrnáctiletá Keclíková, která dosud nestartovala ani ve Světovém poháru.

Neúčast zraněné Ledecké obě mrzela. "Je vždycky škoda, když nejede. Ester je pro nás motivací," shodly se a Šonková na účet české i světové hvězdy dodala: "Ester je úžasná, Ester je legenda, Ester je pojem. Je skvělé, co dokázala."

Tituly v paralelním obřím slalomu v pondělí odpoledne získali Němka Selina Jörgová a Rus Dmitrij Loginov. 

Samková byla druhá v kvalifikaci na první závod Světového poháru

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila druhá v dnešní kvalifikaci na úvodní závod Světového poháru. V italské Chiese ji o 74 setin sekundy předčila domácí Raffaella Bruttová. Nikdo jiný z českých reprezentantů do sobotních vyřazovacích bojů nepostoupil.

Ani úřadující mistryni světa Samkové se v hustém sněžení příliš nevedlo. Po startu se dostala doleva mimo ideální stopu do hlubokého sněhu. "Pak už to bylo tlačení boulí do finiše, hodně na sílu. Ta mezera je dost, ale v tomhle počasí jsou rozestupy velké. Žádné velké nadšení z dnešního sportování není, ale výsledek docela jde," řekla olympijská šampionka ze Soči v nahrávce pro média.

Pokračovat