Záhrobská chce do MOV. Zlepší angličtinu, natočí i video

Sport Sport
19. 3. 2013 18:35
S vervou a elegancí, s nimiž se obvykle pouští mezi slalomové branky, chce Šárka Záhrobská kandidovat do komise sportovců MOV.
Foto: Eduard Erben

Praha - S vervou a elegancí, s nimiž se obvykle pouští mezi slalomové branky, chce Šárka Záhrobská kandidovat do komise sportovců Mezinárodního olympijského výboru.

Musí natočit promo video, chce zlepšit angličtinu a za pomoci české komise sportovců i svého manažerského týmu získat co největší podporu. Pomoci Záhrobské chce mimo jiné také hokejista Jaromír Jágr, o zkušenostech se pobaví s oštěpařem Janem Železným, kterému loni v Londýně skončil v komisi sportovců osmiletý mandát.

Špotáková v Londýně neuspěla

"Každá informace a pomoc bude velmi cenná. Uděláme s týmem maximum, aby to vyšlo. Je to ohromná výzva," řekla Záhrobská. Železného chtěla nahradit jeho současná svěřenkyně Barbora Špotáková. Při volbách v Londýně ale dvojnásobná oštěpařská olympijská vítězka neuspěla.

Nyní zkusí uspět bronzová slalomářka z Vancouveru 2010 Záhrobská. "Nemyslím si, že zvolení závisí na počtu medailí z velkých akcí," řekla česká lyžařka. Předseda ČOV Jiří Kejval doufá, že Česká republika bude mít brzy svého zástupce v některé ze struktur MOV.

"Možná jsme malí z hlediska počtu obyvatel, ale velcí z hlediska sportu. Vzhledem k historii a tradici si myslím, že to je nedůstojné, že v současné době nikdo v MOV není. Každou šanci chceme využít," řekl Kejval.

Záhrobskou diplomacie baví

Záhrobská si už loni v létě říkala, že by ráda sportovní diplomacii zkusila. Držela ale tehdy palce Špotákové. Když oštěpařka neuspěla a přišla nabídka, Záhrobská neváhala. "Ohromně se mi ta práce líbí, vždycky jsem na něco takového pomýšlela a je skvělé, že s tím můžu začít už teď. Zhostím se toho se vší pílí," slíbila.

O informace Češi požádají třeba Slováky, protože loni ve volbách uspěla střelkyně Danka Barteková. Záhrobská natočí i video a zapracuje na angličtině. "Anglicky mluvím velmi slušně, ale chci úroveň zvýšit, abych mohla diskutovat na jakékoli téma," řekla. "Její angličtina je výborná už teď, bude tam zářit," řekl Kejval.

O tom, na co by se Záhrobská v případě zvolení chtěla v MOV zaměřit, nechtěla s předstihem mluvit. "Nejdříve se musíme soustředit na kandidaturu," řekla. Věří přitom, že povinnosti spojené s kandidaturou nenaruší její přípravu. "Nemám obavy, že by mě to rozptylovalo. Jsem profesionálka, sport to neovlivní," řekla Záhrobská.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. Pomohly jim k tomu remízy třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0) ve 42. kole druhé ligy. "Kanárci" jsou tím pádem z jejich dosahu, v čele tabulky mají osmibodový náskok na druhý Watford a k dobru večerní zápas s Bournemouthem. K zajištění prvního místa jim v posledních pěti duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy