Svindal v neděli nepojede, Hirscher může slavit velký glóbus

ČTK ČTK
14. 3. 2013 17:51
Marcel Hirscher má s předstihem jistý velký glóbus za celkový triumf ve SP ve sjezdovém lyžování. Aksel Lund Svindal se totiž odhlásil z nedělního slalomu v Lenzerheide.
Marcel Hirscher může s předstihem otevírat šampaňské, celkový triumf má v kapse
Marcel Hirscher může s předstihem otevírat šampaňské, celkový triumf má v kapse | Foto: Reuters

Lenzerheide - Rakouský lyžař Marcel Hirscher má s předstihem jistý velký glóbus za celkový triumf ve Světovém poháru ve sjezdovém lyžování. Jeho jediný konkurent Aksel Lund Svindal z Norska se odhlásil z nedělního závěrečného slalomu ve finále SP v Lenzerheide, nemůže už proto obhájce trofeje ohrozit.

Svindal před závody ve švýcarském středisku ztrácel na Hirschera 149 bodů. Jeho naděje, že přidá třetí velký glóbus k těm z let 2007 a 2009 ale pohasly zrušením obou rychlostních disciplín sjezdu a super-G kvůli špatnému počasí; v nich Svindal v této sezoně získal malé glóby. V Lenzerheide jsou už na programu z individuálních závodů jen obří slalom a slalom, v kterých je lepší lyžař pro změnu Hirscher.

"Ne, nemá to smysl, slalom nepojedu," oznámil Svindal. "Marcel si celkové vítězství zaslouží. Já si slalom vychutnám jako divák," dodal třicetiletý sjezdař.

Čtyřiadvacetiletý Hirscher vybojoval pro rakouské mužské lyžování jedenáctý celkový primát. V příští zimě bude mít možnost zaútočit na třetí titul, kterým by se dotáhl na slavné předchůdce Phila Mahrea z USA a Ingemara Stenmarka ze Švédska. Více celkových prvenství mají na kontě ještě čtyřnásobní šampioni Hermann Maier z Rakouska, Ital Gustavo Thöni a Švýcar Pirmin Zurbriggen a rekordman Marc Girardelli z Lucemburska s pěti trofejemi.

 

Právě se děje

Další zprávy