Žijeme, závodíme. Covid atletiku nesemlel, Tretru rozzářily české i světové hvězdy

Nizozemská sprinterka Dafne Schippersová byla jednou z největších hvězd 59. Zlaté tretry.
Zlatá tretra, která se tradičně koná v červnu, byla tento rok přesunuta na září, a navíc jí hrozilo, že bude bez fanoušků. Nakonec opatření proti šíření koronaviru v Česku polevila a diváci mohli vrcholnou atletickou akci navštívit.
Vítkovický stadion se jim otevřel v osmi oddělených sektorech, kam mohli vstupovat po pěti stech lidech. Využili toho zhruba ze tří čtvrtin, na ochozech byly přibližně tři tisícovky příznivců.
Hned zkraje hlavního programu se mohli těšit na Barboru Špotákovou, jež si libovala, že koronavirus atletiku nesemlel. "Nejsem příznivcem nějakého zastrašování. Jsem ráda, že znovu závodíme, že normálně žijeme. Nesmíme se tomu poddat," vyzývala světová rekordmanka.
Na světové maximum chtěl v Ostravě na čtvrtce zaútočit norský překážkář Karsten Warholm, nejzářivější hvězda mítinku.
Foto: Dalibor Sosna
Ondřej Zoubek Dalibor Sosna, Ondřej Zoubek
9. 9. 2020 6:31
Zlatá tretra koronaviru nepodlehla, kvůli krizi byla jen přeložena z června na září. A rovněž letos byla startovní listina ostravského mítinku nabitá zvučnými atletickými jmény. Karstena Warholma, Ryana Crousera či Dafne Schippersovou doplnily domácí stálice. Závod měl také velmi sympatickou diváckou kulisu. Podívejte se na fotografie.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 31 minutami

Pražská energetika od začátku srpna zdražila elektřinu pro nově příchozí zákazníky

Pražská energetika (PRE) od začátku srpna zdražila elektřinu pro nově příchozí zákazníky, kteří nechtějí fixovat cenu. Současný produkt nahrazuje jiným, dražším. Cena za megawatthodinu tak stoupla o 63 procent z 4174 korun na 6800 korun. ČTK informaci potvrdil mluvčí PRE Karel Hanzelka. Nové ceny se týkají necelých dvou procent současných zákazníků a nově příchozích, nejde tedy o plošné zvýšení cen. O řadě změn v cenících platných od srpna firma informovala už dříve. Kvůli růstu velkoobchodních cen zvyšují výrazně ceny i další dodavatelé.

"Skladba produktového portfolia se v čase vyvíjí a mění. I na nás samozřejmě dopadají skokově rostoucí ceny elektřiny na burze, které minulý týden překročily hranici 400 eur (asi 9800 korun) za megawatthodinu. Nemáme jinou možnost, než současný stav promítnout do ceníku," řekl Hanzelka. PRE proto původní produkt nahrazuje novým. Oba produkty nabízí takzvanou hybridní smlouvu, která je uzavřená na dva roky s nefixovanou cenou, při její změně ale může zákazník smlouvu ukončit.

Kromě nefixovaných produktů změnilo PRE ceny také u produktu PREekoproud, kde firma garantuje dodávky stoprocentně zelené elektřiny. Cena megawatthodiny se zvýšila o 2626 korun z původních 4454 korun na 7080 korun. "U produktu PREekoproud je uvedená cena pro nové zákazníky. Nejde tedy o plošné zvýšení cen, stávajících zákazníků se nový ceník z velké části netýká," dodal Hanzelka. Pražská energetika zdražila od 1. srpna také nefixovaný produkt PRE Proud Nefix z původních 4879 korun na 7505 korun za megawatthodinu, tedy zhruba o polovinu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy