Žijeme, závodíme. Covid atletiku nesemlel, Tretru rozzářily české i světové hvězdy

Nizozemská sprinterka Dafne Schippersová byla jednou z největších hvězd 59. Zlaté tretry.
Zlatá tretra, která se tradičně koná v červnu, byla tento rok přesunuta na září, a navíc jí hrozilo, že bude bez fanoušků. Nakonec opatření proti šíření koronaviru v Česku polevila a diváci mohli vrcholnou atletickou akci navštívit.
Vítkovický stadion se jim otevřel v osmi oddělených sektorech, kam mohli vstupovat po pěti stech lidech. Využili toho zhruba ze tří čtvrtin, na ochozech byly přibližně tři tisícovky příznivců.
Hned zkraje hlavního programu se mohli těšit na Barboru Špotákovou, jež si libovala, že koronavirus atletiku nesemlel. "Nejsem příznivcem nějakého zastrašování. Jsem ráda, že znovu závodíme, že normálně žijeme. Nesmíme se tomu poddat," vyzývala světová rekordmanka.
Na světové maximum chtěl v Ostravě na čtvrtce zaútočit norský překážkář Karsten Warholm, nejzářivější hvězda mítinku.
Foto: Dalibor Sosna
Ondřej Zoubek Dalibor Sosna, Ondřej Zoubek
9. 9. 2020 6:31
Zlatá tretra koronaviru nepodlehla, kvůli krizi byla jen přeložena z června na září. A rovněž letos byla startovní listina ostravského mítinku nabitá zvučnými atletickými jmény. Karstena Warholma, Ryana Crousera či Dafne Schippersovou doplnily domácí stálice. Závod měl také velmi sympatickou diváckou kulisu. Podívejte se na fotografie.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Midtjylland se na duel se Slavií naladil výhrou 1:0 nad Randers

Fotbalisté Midtjyllandu se na středeční odvetu 4. předkola Ligy mistrů proti Slavii naladili výhrou. Ve 3. kole dánské ligy porazili 1:0 Randers. Obhájce titulu naplno bodoval ve druhém ze tří kol nového ročníku, přičemž podruhé za sebou vyhrál stejným výsledkem. Dnes o triumfu domácích rozhodl v 6. minutě Božidar Kraev.

Dánský celek, který si v úterý z Edenu odvezl bezbrankovou remízu, usiluje o první postup do základní skupiny Ligy mistrů. Naopak Slavia touží po druhém účasti v hlavní fázi po sobě a celkově třetí v historii.

Trenér Midtjyllandu Brian Priske nasadil dnes sestavu: Hansen - Dyhr, Sviatchenko, James, Andersson (61. Cools) - Anderson, Onyeka (61. Madsen), Kraev - Sisto (82. Isaksen), Júnior Brumado (74. Vibe), Mabil (82. Evander).

Další zprávy