Nervózní Špotáková, vytrestaný Maslák a diváci v parku. Tak začala atletická sezona

Nervózní Špotáková, vytrestaný Maslák a diváci v parku. Tak začala atletická sezona
Atletická sezona začala kvůli pandemii nového typu koronaviru opožděně. V Česku ji odstartoval pondělní mítink v Kladně.
Zřejmě největší hvězdou akce byla oštěpařka Barbora Špotáková.
Z prvního startu po osmi měsících byla hodně nervózní.
Na kladenském Sletišti ji vyhecoval souboj s Nikolou Ogrodníkovou (na snímku), kterou výkonem 63,69 metru porazila o 77 centimetrů.
Foto: Milan Kammermayer
Sport ČTK Sport, Milan Kammermayer, ČTK
1. 6. 2020 21:02
Podívejte se, jak vypadalo zahájení atletické sezony na mítinku v Kladně s hvězdami jako Barbora Špotáková či Jakub Vadlejch.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

V domově důchodců v Unhošti hořelo, hasiči evakuovali přes 100 lidí

Hasiči v sobotu v podvečer vyjížděli k požáru v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Hořelo v prostorách, kde je kadeřnictví. Hasiči z budovy evakuovali přes 100 lidí - 87 seniorů a 16 zaměstnanců. Nikdo nebyl zraněn, pouze jedné ženě se udělalo nevolno a skončila v péči záchranářů. Po uhašení požáru a odvětrání se klienti i personál mohli do domova vrátit, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Událost byla hlášena kolem 17:15. Oheň podle mluvčího zcela zachvátil kadeřnictví, které je součástí areálu. "Požár se nerozšířil, ale byly zakouřené chodby. Kvůli tomu byla nutná evakuace," uvedl Gabriel.

Domov je v centru města, kvůli zásahu byla zastavena doprava. Po necelé půlhodině se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu a po 18:45 oheň zcela uhasili. Ve 20:00 zásah ukončili, na místě zůstali jen vyšetřovatelé. Co bylo příčinou požáru, zatím není známo.

Další zprávy