Vítězslav Veselý

Český atlet závodící v hodu oštěpem. Jeho trenérem je někdejší olympijský vítěz ze stejné disciplíny Jan Železný.

Mezi jeho největší úspěchy patří evropské zlato (2012) a stříbro (2014). Patřil i mezi hlavní aspiranty na nejcennější kov i na olympijských hrách v Londýně, ale nezvládl finále tak famózně jako kvalifikaci a skončil čtvrtý.

Na MS v atletice v Moskvě (2013) hodil prvním pokusem 87,17 metru a získal titul světového šampiona.O dva roky později v Pekingu titul neobhájil, ve finále obsadil osmé místo.

Komentář: Propad atletů byl nevyhnutelný. Češi musí fungovat jako tým
Atletika

Atletické MS dopadlo z českého pohledu podle předpokladů. Aby Češi mohli znovu vozit medaile, musí změnit přístup a nepodrážet si nohy navzájem.
Češi nasadí jen jednoho oštěpaře. Veselý si zhoršil zranění prstu a závodit nebude
Atletika

Poprvé od MS 2013 v Moskvě bude v soutěži jediný český oštěpař, do sobotní kvalifikace nastoupí jen obhájce stříbra Jakub Vadlejch.
Historický okamžik na MS. Málem mi vypadaly vlasy, říká mladší kolegyně oštěpařek
Atletika

Celou čtvrtinu večerního finále oštěpařek tvoří Češky. Úspěch tria starších parťaček povzbudil také juniorskou mistryni Evropy Nikol Tabačkovou.
Oštěpař Veselý zahájil sezonu průměrným hodem. V Ósace byl šestý
Atletika

Český oštěpař Vítězslav Veselý obsadil šesté místo na mítinku IAAF World Challenge v Ósace.
Místo Veselého bude na ME házet oštěpem Jílek
Ostatní sporty

Vítězslav Veselý se kvůli nemoci nezúčastní atletického mistrovství Evropy v Berlíně.
Vrzalová si před ME další noční můru nepřipouští. Cítím se silná, třeba překvapím, doufá
Atletika

Simona Vrzalová se připravuje na atletický šampionát v Berlíně. Posílena o hořkou zkušenost z loňska, novou svalovou hmotu a s tradičním úsměvem.
Tretra slibuje ročník snů. Diamantové zkrášlení není nutné, také křišťál má pořád svou cenu
Atletika

Zlatá tretra není součástí Diamantové ligy, ale ve světě atletiky má silný zvuk. Její letošní obsazení budí respekt a vybízí k útokům na rekordy.
Oštěpař Veselý opustil skupinu trenéra Železného. Dokončil studia a připravovat se bude sám

Světový rekordman v hodu oštěpem Jan Železný už nepovede mistra světa z roku 2013 Vítězslava Veselého.
Atletický svět očekává derniéru dvou šoumenů. Česká výprava chce více medailí než z Pekingu
Atletika

Od pátku 4. do neděle 13. srpna se v Londýně uskuteční MS v atletice. Uvidíme loučení Bolta nebo Faraha, ale hlavně spoustu českých želízek v ohni.
Oštěpař Vadlejch neměl jiskru, Veselého mrzel nesplněný limit
Atletika

Vítězslav Veselý si prvním pokusem vylepšil letošní maximum na 82,16 a účast v Londýně se mu přiblížila na 84 centimetrů.
Pozdě ale přece. Oštěpař Veselý dostal bronz z olympiády v Londýně
Atletika

Oštěpař Veselý dostal bronzovou olympijskou medaili z Londýna
Vadlejch: Z házení mám čirou radost, na psychické stránce ale musím pracovat
Atletika

Jakub Vadlejch suverénně porazil na domácím šampionátu Jílka, Frydrycha i Veselého. Vše ladí tak, aby ta nejlepší forma vyšla na MS v Londýně.
Na soustředění jedeme házet kameny do moře, směje se trenér oštěpařů Železný
Atletika

Jan Železný i s kvartetem svých svěřenců odcestuje na dvoutýdenní soustředění na Kanárských ostrovech. Podle svých slov má každý z nich co zlepšovat.
Rivalka Špotákové neudržela před posledním hodem kariéry slzy. Doma se rozloučila vítězstvím
Atletika

Oštěpařka Christina Obergföllová si pro poslední závod své dlouhé kariéry vybrala domácí mítink v Berlíně. Mezi muži skončil Vítězslav Veselý šestý.
Čeští oštěpaři ve finále nezazářili, olympijské zlato slaví Röhler
Olympijské hry

Sedmý, osmý a dvanáctý skončili čeští oštěpaři v olympijském finále v Rio de Janeiru.
Železný sní o kompletní sadě medailí. V silách českých oštěpařů je historický úspěch

Vítězslav Veselý, Jakub Vadlejch a Petr Frydrych postoupili k radosti trenéra Jana Železného do finále olympijských her v Riu de Janeiru.
Poprvé v historii jsou ve finále her tři čeští oštěpaři. Všechny ale zachránil poslední pokus

Všichni tři čeští oštěpaři se kvalifikovali do olympijského finále. O medaile budou tedy bojovat Jakub Vadlejch, Petr Frydrych i Vítězslav Veselý.
Kratochvílová věří v Riu oštěpařům. Špotáková má silnou vůli a Vadlejch životní formu

Někdejší česká běžkyně Jarmila Kratochvílová před začátkem olympijských atletických soutěží věří především českým oštěpařům.
Veselý bude mít bronz z olympijských her v Londýně. Druhý Ukrajinec byl diskvalifikován za doping

Oštěpař Vítězslav Veselý by měl dodatečně získat bronz za závod, ve kterém nakonec skončil čtvrtý.