První olympijské zlato, pak svatba. Zátopkovi psali úžasný příběh, zvládli i nevěru

První olympijské zlato, pak svatba. Zátopkovi psali úžasný příběh, zvládli i nevěru
A zde si chvíle slávy vychutnává Zátopková sama. Stafáž jí dělají Rusky Jelena Gorčakovová (vlevo) a Alexandra Čudinová.
"A já – to víš, že jo! A úplně mně vzal dech, protože naráz jsem si uvědomila, jakou má pro mě velkou cenu. Začala jsem mu vyznávat lásku a bylo to!"
Dana podporovala svého manžela i ve chvílích nejtěžších. V Ústřední vojenské nemocnici ho pravidelně navštěvovala, snímek pochází z doby krátce před jeho smrtí v listopadu 2000. Dana ho přežila o téměř dvacet let.
"Celý život jsem věnovala atletice, ať už jako závodnice, trenérka či funkcionářka. Takže si vlastně tu cenu asi zasloužím," řekla Zátopková, jež až do 80 trénovala, při přebírání ceny Evropské atletické asociace za pomoc při rozvoji tuzemské "královny sportu".
Foto: ČTK
Sport dap Jiří Škuba Sport, dap, Jiří Škuba
Aktualizováno 30. 7. 2023 11:57
Překonal 18 světových rekordů, vyhrál pět olympijských medailí, ale za nesouhlas s režimem šel kopat studny. Právě 30. července před 75 lety získal Emil Zátopek svou první olympijskou medaili - zlatou, za vítězství na trati 10 kilometrů. Jeho žena Dana si ale nejvíc pochvalovala, jak se spolu celým životem prochechtali a i nevěru zvládli.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy