S Ťopkem jsme zvládli i nevěru. Celým životem jsme se prochechtali, říkala Zátopková

S Ťopkem jsme zvládli i nevěru. Celým životem jsme se prochechtali, říkala Zátopková
A zde si chvíle slávy vychutnává Zátopková sama. Stafáž jí dělají Rusky Jelena Gorčakovová (vlevo) a Alexandra Čudinová.
"Náš společný život s Ťopkem byl neobyčejně pestrý a zajímavý, ale nejvíce si cením toho, kolik času jsme prochechtali," vzpomínala na manželství s Emilem.
"A já – to víš, že jo! A úplně mně vzal dech, protože naráz jsem si uvědomila, jakou má pro mě velkou cenu. Začala jsem mu vyznávat lásku a bylo to!"
Dana podporovala svého manžela i ve chvílích nejtěžších. V Ústřední vojenské nemocnici ho pravidelně navštěvovala, snímek pochází z doby krátce před jeho smrtí v roce 2000.
Foto: ČTK
Sport dap Jiří Škuba Sport, dap, Jiří Škuba
20. 3. 2020 9:21
Dnes se koná pohřeb legendární atletky a olympijské šampionky Dany Zátopkové, která se dožila 97 let. Projděte si ve fotogalerii její bohatý život, který prožila po boku Emila Zátopka.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 50 minutami

Měnový fond zhoršil odhad letošního růstu globální ekonomiky

Mezinárodní měnový fond (MMF) zhoršil výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok na 4,4 procenta. To je o půl procentního bodu méně, než čekal v říjnu. Důvodem je zejména slabší růst ve dvou největších ekonomikách světa, tedy ve Spojených státech a v Číně. Na příští rok MMF počítá se zpomalením tempa růstu na 3,8 procenta, což je však o 0,2 procentního bodu více, než čekal v podzimním výhledu. Loni ekonomika podle aktualizovaného výhledu vzrostla o 5,9 procenta. To je v souladu s říjnovou prognózou. Aktualizace výhledu neobsahuje data za všechny země světa. Mise MMF v listopadu předpověděla, že tempo růstu české ekonomiky v letošním roce zrychlí na 3,5 procenta z loňské hodnoty 2,6 procenta.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Hectorová dál vládne v obřím slalomu, v Kronplatzu vyhrála těsně před Vlhovou

Obří slalom Světového poháru v Kronplatzu vyhrála švédská lyžařka Sara Hectorová o 15 setin sekundy před Slovenkou Petrou Vlhovou, která neudržela vedení po prvním kole. Na třetí místo se po druhé jízdě vyšvihla Francouzka Tessa Worleyová, která stejný závod v italském zimním středisku ovládla před rokem.

Vlhová po prvním kole měla náskok 34 setin před druhou Hectorovou. V druhé jízdě však zaznamenala až osmnáctý čas a k pěti slalomovým triumfům v této sezoně premiérový úspěch v obřím slalomu nepřidala. I tak snížila ztrátu na vedoucí ženu Světového poháru Američanku Mikaelu Shiffrinovou na 17 bodů.

Další zprávy