Šampion, rychlý pilot i nervák. Tak se Alonso propracoval mezi legendy formule 1

Radek Vičík Radek Vičík
11. 6. 2018 18:00
Podívejte se na příběh 300 Velkých cen formule 1, které už absolvoval dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso.
Fernando Alonso slaví v Montrealu svoji 300. Grand Prix formule 1.
Fernando Alonso slaví v Montrealu svoji 300. Grand Prix formule 1. | Foto: ČTK

Kariéra Fernanda Alonso je bohatá a obsahuje řadu zlomů. Více Velkých cen než tento Španěl v historii odjeli už jen rekordman Rubens Barrichello (323), sedminásobný mistr světa Michael Schumacher a Španělův bývalý kolega v McLarenu Jenson Button.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy