reklama
 
 

Alonsova americká smůla trvá. V Daytoně ho potrápila technika a byl až osmatřicátý

28. 1. 2018 21:01
Pilot formule 1 Fernando Alonso absolvoval premiéru ve vytrvalostním závodě. Americká Daytona mu ale nepřála.

Daytona - Fernando Alonso ve svém premiérovém vytrvalostním závodě, čtyřiadvacetihodinovce v americké Daytoně, obsadil 38. místo. Pilot formule 1 tak ani po debutu ve formulovém podniku 500 mil v Indianapolisu na americké půdě při "odskočení si" ze světa Grand Prix neuspěl.

Jezdec týmu McLaren se střídal ve speciálu Ligier JS P217 s mladými Brity Landem Norrisem a Philem Hansonem. Vůz ale už před polovinou závodu postihl defekt a porucha brzd. Posádka týmu United Autosports hodně ztratila opravou v boxech což znamenalo konec nadějí na čelní umístění. 

"Budeme bojovat až do posledních minut," hlásil nezlomený Alonso z Daytony. Jenže pak přišly komplikace s plynem a znovu zazlobily brzdy. V konečném hodnocení byla Španělova posádka klasifikována se ztrátou 91 kol na vítěze.

Těmi se stali Portugalec Filipe Albuquerque a Brazilci Christian Fittipaldi a Joao Barbosa v Cadillacu DPi-V.R. Posádka týmu Action Express Racing v 56. ročníku tradičního amerického vytrvalostního podniku překonala rekord, když ujela plných 808 kol.

autor: Radek Vičík | 28. 1. 2018 21:01

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama