Pánové z FIA si asi dali pivo, hřímal v Monze nespokojený Alonso

Radek Vičík Radek Vičík
4. 9. 2017 9:19
Fernando Alonso se dožadoval tvrdšího trestu pro Jolyona Palmera za to, jak si v souboji s ním zkrátil na okruhu v Monze šikanu. Když Brit vypadl, prohodil suše: "Karma."
Fernando Alonso.
Fernando Alonso. | Foto: McLaren Honda

Monza - Pilot formule 1 Fernando Alonso si ani po Velké ceně Itálie neodpustil jízlivý komentář. Tentokrát se ale netýkal jeho týmu McLaren a poruchového motoru Honda, ale ředitelství závodu. "Pánové z FIA si asi museli dát Heineken," prohodil suše na konto trestu pro Jolyona Palmera za to, že ho předjel "zkratkou" podél šikany.

Co se vlastně stalo? V souboji o dvanácté místo se Palmer v Renaultu přihnal do šikany bok po boku Alonsa, jenže Brit nezvládl dobrzdit, vzal to vnitřkem a ocitl se před oranžovým McLarenem.

"Při vjezdu do šikany jsme jeli bok po boku. Pozdě jsme brzdili. Já jsem ji zvládl projet, ale on ne, skočil přes retardér a zůstal přede mnou," vysvětlil Alonso.

"Podle pravidel je to jasné: když jedou dvě auta vedle sebe do šikany a jeden ji zvládne a druhý ne, tak má přepustit svoji pozici. Ale tentokrát si pánové z FIA asi museli dát Heineken," reagoval na to, že Palmer dostal "jen" pětivteřinový trest.

Souboj Palmera s Alonsem a Španělova reakce do týmového rádia

"Nebylo to podle standardů FIA a není žádná jiná interpretace. Je to černé na bílém. Ale co, když bojujete o nějaké šestnácté místo. Ale fanoušci chtějí vidět něco normálního, ne žádný mejdan," dodal nespokojený Španěl.

Když se během nedělního závodu dozvěděl o tom, že Palmer musel do boxů a závod pro něj skončil, suše do týmového rádia prohodil: "Karma."

Ale ani on sám cíl Grand Prix Itálie neviděl, v předposledním kole odstoupil kvůli poruše převodovky.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Microsoft představil novou verzi svého operačního systému Windows

Americká softwarová společnost Microsoft ve čtvrtek oficiálně představila novou verzi svého operačního systému Windows. Na virtuální prezentaci potvrdila, že nová verze ponese označení Windows 11. Podle agentury Reuters by se měla objevit na trhu koncem letošního roku.

Nejnovější verze Windows přináší řadu změn, a to mimo jiné v designu a ovládacích prvcích. Tlačítko Start a ikony aplikací jsou ve Windows 11 nově umístěny ve střední části spodního panelu, nová verze rovněž začala používat zaoblené rohy.

Windows jsou nejrozšířenějším operačním systémem pro osobní počítače na světě. Nynější verzi Windows 10 uvedla firma na trh v roce 2015. Vývojář Microsoftu Jerry Nixon tehdy tvrdil, že půjde o poslední verzi tohoto operačního systému.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Nedávný masakr v Burkině Faso spáchaly děti ve věku 12 a 15 let

Většina ozbrojenců, kteří na začátku června v Burkině Faso zabili přes 130 lidí, byly děti ve věku od 12 do 15 let. Oznámila to s odvoláním na OSN a místní vládu agentura Reuters.

Skupina ozbrojenců v noci na 5. června zaútočila ve vesnici Solhan na hranici s Nigerem, postřílela civilisty a vypálila domy. Šlo v Burkině Faso o dosud největší akci radikálů hlásících se k teroristickým organizacím Islámský stát a Al-Káida.

Vládní mluvčí Ousseni Tamboura řekl, že většina útočníků byly děti, na což rychle reagovala OSN. Dětský fond OSN UNICEF ve svém prohlášení uvedl, že "s rozhodností odsuzuje verbování dětí a dospívajících do nevládních ozbrojených skupin". "Je to závažné porušení jejich základních práv," uvádí se v prohlášení.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Nové sankce EU proti Bělorusku zakazují dovoz i přepravu ropných produktů pocházejících z této země, dovoz potaše nebo udělování půjček.

Další zprávy