Pozdrav ze "Staré cihelny": Vítězný polibek od princezny, létající formule i španělský hrdina

Polibek od Princezny Indy 500 byl sladkou odměnou pro Takumu Sata, jenž se až ve čtyřiceti letech dočkal prvního velkého úspěch své závodní kariéry.
40letý Japonec zatím vyhrál jediný závod IndyCar, takže si tradiční oslavu triumfu v Indy 500 s lahví mléka patřičně užil.
To, čím je pro filmaře Oscar a pro hudebníky gramofonek Grammy, tím je pro automobilové závodníky Borg-Warner Trophy. Domů ji ale Sató nedostane, je celoročně umístěna v Muzeu Indianapolis Motor Speedway.
Rodák z Tokia je prvním Japoncem ve 101 ročnících závodu na 500 mil, který si dojel pro vítězství.
500 mil Indianapolis je velká show. Není moc závodů, kde si můžete doslova sáhnout na piloty. Američan Conor Daly se ještě usmíval...
Foto: IndyCar Media
Radek Vičík Radek Vičík
30. 5. 2017 17:50
Prohlédněte si fotografie ze 101. ročníku amerického oválového závodu 500 mil Indianapolis, který v neděli nečekaně ovládl Japonec Takuma Sató.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy