Miloš Říha

Miloš Říha

Bývalý československý hokejový útočník a nyní trenér se narodil 6. prosince 1958. Momentálně působí v extralize u týmu Pardubic.

Říha začal svou hráčskou kariéru v rodném Přerově. Dále působil v Jihlavě, Vítkovicích, Gottwaldově (dnešní Zlín), Zetoru Brno a Hodoníně. S Vítkovicemi vyhrál v roce 1981 mistrovský titul.

V Hodoníně nastartoval svou trenérskou kariéru. Coby asistent v Olomouci získal v roce 1994 extraligový titul.

V roce 1996 se poprvé postavil na střídačku Pardubic, kam se ještě několikrát vrátil. Východočechy dovedl ke dvěma stříbrům. Dvě sezony působil na Slovensku, kde se mu v obou případech podařilo vyhrát se Slovanem Bratislava titul.

Renomé si impulzivní kouč vydobyl také v Rusku, kde vedl Voskresensk, Spartak Moskva, Mytišči, Petrohrad a Omsk. S Atlantem se v roce 2011 stal vicemistrem KHL, za což dostal ocenění Trenér roku.

Z kraje roku 2015 převzal již poněkolikáté Pardubice.

Čeští hokejisté dohrají Channel One Cup bez Zaťoviče a Pyrochty

Tým českých hokejistů na Channel One Cupu v Moskvě opustili obránce Filip Pyrochta a útočník Martin Zaťovič z extraligového Brna. Trenéři v čele s Milošem Říhou starším je uvolnili, neboť hned v pondělí mají povinnosti v klubu.

"S Brnem jsme se domluvili, že Zaťovič s Pyrochtou odlétají. Takže stejně jako po utkání v Plzni proti Finsku nás zase opustí kapitán," konstatoval Říha.

Pro dnešní utkání s Rusy v Moskvě převzal kapitánské "céčko" zkušený Zaťovič po Milanu Gulašovi. Ten do Ruska necestoval. Kdo funkci zastane jako další, neměl kouč ještě vyjasněné. Na rozdíl od obsazení brankoviště pro nedělní duel se Švédy, v němž bude ve hře prvenství v turnaji.

"O kapitánovi ještě nevíme, to jsme zatím neřešili. Ale chytat bude Marek Langhamer," prozradil Říha.

Kvůli potížím se zády nedohrál zápas s Ruskem útočník David Tomášek.

Zdroj: ČTK
Pokračovat