Odešel gejzír emocí, skvělý kouč i bavič. Český hokej se naposledy loučil s Říhou

Dušan Salfický se loučí s Milošem Říhou
Poslední rozloučení pro veřejnost s koučem, který úspěšně působil i v ruských klubech, se konalo v pardubickém krematoriu už po rodinné pietě.
"Spolupráce byla s ním byla skvělá. Myslím, že ty dva roky byly nádherné a škoda, že to dopadlo, jak dopadlo. Byl to mladý člověk, který měl hodně před sebou, měl plány a dneska jsme se tady sešli na posledním rozloučení... Je to smutné," řekl novinářům olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa Robert Reichel, který byl spolu s Karlem Mlejnkem Říhovým asistentem u reprezentace.
"Byl svůj. Hodně mi připomínal Ivana Hlinku, šel si za věcmi a měl na to podobný názor, v tom byl výjimečný. Řekl věci na rovinu, možná se to někomu nelíbilo, ale za nic se neschovával. Odnesl jsem si od něj hodně, škoda, že spolupráce nepokračuje. Měli jsme nějaké plány a bohužel to skončilo," dodal Reichel.
Na posledním rozloučení chyběl prezident svazu Tomáš Král, dorazili ale další zástupci včetně Petra Břízy, člena Rady Mezinárodní hokejové federace a jednoho z kandidátů na post prezidenta IIHF po končícím Reném Faselovi. "On byl jednoduše řečeno gejzír emocí, hokejových témat a života. Bylo to na něm hrozně hezké, protože byl všechno plný, a když někde byl, tak ho bylo plno. Byl skvělý parťák do jakéhokoliv povídání. Tím, že hokejem žil, tak byl velmi respektovaný jak v Rusku, tak v celé hokejové komunitě. Moc bude chybět," uvedl Bříza.
Foto: ČTK
Sport ČTK Sport, ČTK
9. 9. 2020 17:51
Na tři stovky truchlících z řad bývalých spolupracovníků z české reprezentace, dalších zástupců Českého hokeje, bývalých klubových působišť, hráčů i fanoušků se přišly poklonit památce kouče Miloše Říhy, který zemřel minulý týden v úterý ve věku 61 let.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy