Čokoládičky, zámořský přerod, věrnost Montrealu a rozvod. Plekanec se vrací domů

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
14. 11. 2018 11:01
Šestnáct let uplynulo jako voda a zámořská kariéra Tomáše Plekance se uzavřela. Kladenský rodák se zařadil mezi legendy slavného Montrealu, projevil se jako poctivý reprezentant, ale v poslední době se vedle konce v NHL musí vypořádat také s rozvodem s Lucií Vondráčkovou. Projděte si přehled mapující kariéru jednoho z nejlepších českých hokejistů nového tisíciletí.
Tomáš Plekanec z Montrealu se s Guillaumem Latendressem (vlevo) a Alexem Kovalevem raduje ze svého druhého gólu do sítě Caroliny.
Tomáš Plekanec z Montrealu se s Guillaumem Latendressem (vlevo) a Alexem Kovalevem raduje ze svého druhého gólu do sítě Caroliny. | Foto: Reuters

Upevnění pozice v Montrealu

Pevnou pozici si Plekanec vybudoval i v Kanadě. Přestože musel změnit odmalička zažitý styl hraní. V mládí se nesvazoval příliš složitou taktikou, spoléhal na své instinkty, šikovnost nebo čtení hry. Zámořské prostředí z něj udělalo "two-way" útočníka, který maká jak dopředu, tak dozadu. A s přibývajícím věkem se Plekanec stal obranným specialistou.

Po prvním povolání do áčka Montrealu pobavil trenéra Juliena, když na otázku, jestli hrává v AHL i oslabení, odpověděl, že ano a že v nich dokonce dal tři góly. Zanedlouho však český útočník dobře pochopil, jakou roli v týmu bude mít.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy