Čokoládičky, zámořský přerod, věrnost Montrealu a rozvod. Plekanec se vrací domů

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
14. 11. 2018 11:01
Šestnáct let uplynulo jako voda a zámořská kariéra Tomáše Plekance se uzavřela. Kladenský rodák se zařadil mezi legendy slavného Montrealu, projevil se jako poctivý reprezentant, ale v poslední době se vedle konce v NHL musí vypořádat také s rozvodem s Lucií Vondráčkovou. Projděte si přehled mapující kariéru jednoho z nejlepších českých hokejistů nového tisíciletí.
Tomáš Plekanec z Montrealu se s Guillaumem Latendressem (vlevo) a Alexem Kovalevem raduje ze svého druhého gólu do sítě Caroliny.
Tomáš Plekanec z Montrealu se s Guillaumem Latendressem (vlevo) a Alexem Kovalevem raduje ze svého druhého gólu do sítě Caroliny. | Foto: Reuters

Upevnění pozice v Montrealu

Pevnou pozici si Plekanec vybudoval i v Kanadě. Přestože musel změnit odmalička zažitý styl hraní. V mládí se nesvazoval příliš složitou taktikou, spoléhal na své instinkty, šikovnost nebo čtení hry. Zámořské prostředí z něj udělalo "two-way" útočníka, který maká jak dopředu, tak dozadu. A s přibývajícím věkem se Plekanec stal obranným specialistou.

Po prvním povolání do áčka Montrealu pobavil trenéra Juliena, když na otázku, jestli hrává v AHL i oslabení, odpověděl, že ano a že v nich dokonce dal tři góly. Zanedlouho však český útočník dobře pochopil, jakou roli v týmu bude mít.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Spolupracovnice Navalného Sobolová zastavila svoji předvolební kampaň

Spolupracovnice ruského opozičního představitele Alexeje Navalného Ljubov Sobolová oznámila na facebooku, že zastavuje svoji kampaň před zářijovými volbami do Státní dumy. K tomu rozhodnutí ji podle jejích slov dovedly obavy o bezpečnost svých podporovatelů v situaci, kdy vláda pronásleduje své oponenty, i skutečnost, že jí jako spolupracovnici organizace, která byla prohlášena za extremistickou, kandidovat zakazuje zákon.

Zdroj: ČTK
Další zprávy