Čokoládičky, zámořský přerod, věrnost Montrealu a rozvod. Plekanec se vrací domů

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
14. 11. 2018 11:01
Šestnáct let uplynulo jako voda a zámořská kariéra Tomáše Plekance se uzavřela. Kladenský rodák se zařadil mezi legendy slavného Montrealu, projevil se jako poctivý reprezentant, ale v poslední době se vedle konce v NHL musí vypořádat také s rozvodem s Lucií Vondráčkovou. Projděte si přehled mapující kariéru jednoho z nejlepších českých hokejistů nového tisíciletí.
Tomáš Plekanec z Montrealu se raduje ze svého vítězného gólu v síti Tampy Bay.
Tomáš Plekanec z Montrealu se raduje ze svého vítězného gólu v síti Tampy Bay. | Foto: Reuters

Boj o místo a změna jídelníčku

Zámořské prostředí přimělo Plekance k důslednější péči o vlastní tělo a kladení větší pozornosti na fyzickou kondici. Zatímco doma v Kladně stačila i vyšší váha, aby si technicky se soupeři poradil, v Kanadě musel Plekanec ubrat.

A výrazně musel omezit sladké jídlo, jež bylo v mládí jeho neřestí. "Hranolky v McDonaldu po zápase, před zápasem zmrzlina, sušenky, Milky Way, Bounty, všechno jelo. Vždyť já jako malý snídal tři tatranky," vyprávěl Plekanec pro web Bez frází o své první sezoně v Hamiltonu.

Montreal v té době vedl Plekancův osudový trenér Claude Julien, který dal českému forvardovi v NHL první šanci. Kladenský rodák se v kabině potkal s Čechy Janem Bulisem a Radkem Bonkem, dres Canadiens oblékaly v roce 2005 také hvězdy Alexej Kovaljov či Saku Koivu. První sezonu v NHL končil "Pleky" s 29 body.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Spolupracovnice Navalného Sobolová zastavila svoji předvolební kampaň

Spolupracovnice ruského opozičního představitele Alexeje Navalného Ljubov Sobolová oznámila na facebooku, že zastavuje svoji kampaň před zářijovými volbami do Státní dumy. K tomu rozhodnutí ji podle jejích slov dovedly obavy o bezpečnost svých podporovatelů v situaci, kdy vláda pronásleduje své oponenty, i skutečnost, že jí jako spolupracovnici organizace, která byla prohlášena za extremistickou, kandidovat zakazuje zákon.

Zdroj: ČTK
Další zprávy