Čokoládičky, zámořský přerod, věrnost Montrealu a rozvod. Plekanec se vrací domů

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
14. 11. 2018 11:01
Šestnáct let uplynulo jako voda a zámořská kariéra Tomáše Plekance se uzavřela. Kladenský rodák se zařadil mezi legendy slavného Montrealu, projevil se jako poctivý reprezentant, ale v poslední době se vedle konce v NHL musí vypořádat také s rozvodem s Lucií Vondráčkovou. Projděte si přehled mapující kariéru jednoho z nejlepších českých hokejistů nového tisíciletí.
Tomáš Plekanec (v červeném) v oslabení překonává finského brankáře Fredrika Norrenu. Vlevo Petteri Nummelin.
Tomáš Plekanec (v červeném) v oslabení překonává finského brankáře Fredrika Norrenu. Vlevo Petteri Nummelin. | Foto: Reuters

Stříbrná Riga

Po vydařeném vstupu do nejlepší ligy světa si Plekance vytáhl trenér národního týmu Alois Hadamczik na MS 2006 v Rize. Podceňované mužstvo prošlo ve čtvrtfinále přes silné Rusy s Ovečkinem a Malkinem, v semifinále pak složilo Finy.

Právě v zápase proti Suomi přišel nejzářivější Plekancův moment. Ve druhé třetině ujel v oslabení, stáhl si puk na bekhend a perfektním zakončením pod horní tyčku srovnal na 1:1. Češi vyhráli 3:1 a nakonec brali v Lotyšsku stříbro.

Plekanec nastřílel na turnaji celkem tři góly a coby mladý bažant si podepsal záruku na pokračování v národní týmu. Kariéra dalšího produktu kladenské líhně byla odstartována naplno. 

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Spolupracovnice Navalného Sobolová zastavila svoji předvolební kampaň

Spolupracovnice ruského opozičního představitele Alexeje Navalného Ljubov Sobolová oznámila na facebooku, že zastavuje svoji kampaň před zářijovými volbami do Státní dumy. K tomu rozhodnutí ji podle jejích slov dovedly obavy o bezpečnost svých podporovatelů v situaci, kdy vláda pronásleduje své oponenty, i skutečnost, že jí jako spolupracovnici organizace, která byla prohlášena za extremistickou, kandidovat zakazuje zákon.

Zdroj: ČTK
Další zprávy