Hrát v Česku? Takové plány letos Jágr nemá, vše směřuje k NHL. Mluví se o další variantě: San Jose

Adam Sušovský Adam Sušovský
30. 8. 2017 7:01
Jaromír Jágr zůstává i něco málo přes měsíc do startu NHL bez smlouvy na příští sezonu a žádná konkrétní jednání v zámoří se nevedou. Na prioritách české legendy se ale nic nemění. 45letý hokejista dosud údajně myslí jen na zámoří, s českými kluby se bavit nechce. Američtí novináři mu mezitím našli další ideální destinaci: Prý by se hodil do týmu San Jose.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: ČTK

Praha - Jaromír Jágr kariéru ukončí doma v Česku. V této hokejové sezoně to ale nebude. Alespoň takové jsou plány. A to i přesto, že 36 dní před startem nové sezony NHL nemůže 45letý hokejista stále najít nové angažmá. 

Zámořská média ještě před pár dny spekulovala o zájmu Calgary, včera se v tamních médiích vyskytla informace o tom, že by český útočník skvěle zapadal do systému i sestavy San Jose. Ale to jsou jen spekulace. 

"Dělám na tom dnem i nocí, k dohodě dojde," ujišťoval minulý týden jeho agent Petr Svoboda. A podle informací Aktuálně.cz žádnou jinou variantu, než že Jágr zůstane v Americe, zatím připravenou nemá. 

Jágr dosud odmítal lasa z Ruska, kde strávil část kariéry v Omsku. A moc reálně zatím nepůsobí ani fakt, že by už v této sezoně zakotvil doma v České republice. 

Sám už přitom potvrdil, že až se tak stane, bude jeho prioritou oblékat dres Kladna, klubu, který sám vlastní. Z první ligy by ale formou střídavých startů zároveň rád nastupoval i v extralize. A to v tom klubu, s jehož spoluprací by nejvíce vytěžili i Rytíři.

Takových zájemců je hodně. Otevřeně a velmi konkrétně se k Jágrovi přihlásil v průběhu léta Třinec, zájem s legendou sednout ke stolu a jednat by měla i Sparta, Plzeň a možná Chomutov.

Jak ale zjistil deník Aktuálně.cz od dobře informovaného zdroje, ani týden před startem Tipsport extraligy Jágr s žádným českým klubem jednat stále nechce. Zároveň ani zdejší manažeři netlačí na pilu. Stejně jako Jágr zůstává domácí hokejové prostředí přesvědčeno, že druhý nejproduktivnější hráč historie práci v zámoří dostane. A že se tak stane relativně brzy.

Na tom se shodují i sázkové kanceláře. Ty dokonce v nízkém kurzu 1,8:1 vyloženě věří posledním nejkonkrétnějším spekulacím o Calgary.

Známý novinář z oficiálního webu NHL Dan Rosen ale včera přišel s úplně jiným a dosud zcela novým řešením. "Jágrovi by mohlo sedět San Jose, to by mohlo fungovat. Víme sice, že disponují starším týmem, ale šanci na Stanley Cup určitě mají. Už je to nějaký čas, co ho Jágr naposledy vyhrál a se Sharks by měl určitě šanci si to zopakovat," řekl v pořadu NHL Tonight a narážel na to, že má tým na soupisce navíc stále pouze tři pravá křídla.

"Co třeba spojení s Boedkerem a Hertlem? Tomáš Hertl by s Jágrem určitě hrozně rád hrál. Jágr by měl menší roli v týmu, nehrál by první lajnu, nechodil by na první přesilovku. Na druhou ale třeba ano, navíc by nebral čas na ledě mladším klukům," uvažoval dál zkušený žurnalista a dodal, že dobře pochopitelně zní i Jágrovo jméno v Calgary.

"Jen už bych ho nedával k Johnnymu Gaudreauovi se Seanem Monahanem, oni potřebují rychle dostávat puky a takový už Jágr není."

Čas nicméně kvapí. Zatímco Jaromír Jágr stále nic neví a včera ve Slaném trénoval na ledě i s malými dětmi, jiní hokejisté NHL se pomalu vracejí do svých klubů, kde v příštích dnech odstartují oficiální předsezonní kempy. 

Nová sezona NHL začíná 4. října. 

Pokud do ní Jágr nastoupí, mohl by dál překonávat některé z historických milníků. Například se stát hokejistou, který v nejlepší lize světa odehrál nejvíce utkání. Aby dohnal prvního Gordieho Howea, musí jich Jágr odehrát 56.

V minulé sezoně Jaromír Jágr stihl za Floridu všech 82 zápasů základní části, vinou zranění či nemoci nevynechal jediné utkání. 

V únoru příštího roku mu bude 46 let.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Arménský prezident Armen Sarkisjan rezignoval, vadil mu nedostatek pravomocí

Arménský prezident Armen Sarkisjan dnes oznámil, že se vzdává své funkce. Podle agentury AFP vysvětlil, že jako hlava státu nemá možnost ovlivňovat důležité otázky země v "těžkých časech". Osmašedesátiletý Sarkisjan byl prezidentem od dubna 2018.

"Prezident země nemá potřebné nástroje k tomu, aby mohl mít vliv na nejdůležitější otázky státu a národa jak v domácí, tak zahraniční politice," uvedl Sarkisjan. "Je to zcela neemotivní rozhodnutí," ujistil a vyzval k ústavní reformě, která by jeho nástupci umožnila práci za lepších podmínek.

Předloni svedla Arménie boje se sousedním Ázerbájdžánem o Náhorní Karabach. Příměří dojednané v Moskvě znamenalo pro Arménii významné územní ztráty. V průběhu války prezident opakovaně kritizoval premiéra Nikola Pašinjana a poukazoval na to, že nebyl do jednání zahrnut.

Také v loňském roce se Sarkisjan dostával opakovaně s Pašinjanem do konfliktu. Rozdělovala je například otázka odvolání šéfa arménské armády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy