Hudler, Polák nebo Kindl. Jágr není jediným Čechem, který si v NHL stále nenašel práci

Jiří Hudler čeká na nabídky z NHL, konkrétní dohoda je stále daleko.
Jaromír Jágr (45 let). V únoru mu bude 46 let, přesto poslední sezonu zakončil s vynikající bilancí 46 bodů. Byl tedy produktivnější než třeba Tyler Johnson, Evander Kane, Daniel Sedin nebo Zach Parise. Přesto novou smlouvu nemá. Zámořský svět byl přesvědčen o jeho pokračování na Floridě, jednání s Panthers ale nečekaně padla a nejen Jágr zůstal v šoku. Aktuálně má totiž zavřené dveře do téměř poloviny klubů. Mezi těmi, které by o něj snad ještě mohly mít zájem, je teď nejspíš především Calgary. Alespoň o Flames se naposledy spekulovalo. Čas ale běží...
Jiří Hudler (33 let). Má za sebou sezonu pod psa. Podivná nemoc ho připravila o téměř dvě třetiny zápasu a po návratu to nebylo ono. Částečně tomu jistě přispěla i bídná hra celého Dallasu, se kterou se Hudler svezl dolů. Momentálně je útočník bez angažmá, připravuje se v Americe a podle informací Aktuálně.cz koketuje se třemi kluby - ovšem nijak konkrétně. Zajímavostí je, že ho v Americe zastupuje Petr Svoboda, agent, jenž zatím neúspěšně hledá práci i Jágrovi. V případě Hudlera ale existuje velká pravděpodobnost, že si jej někdo pozve do přípravného kempu a bude bojovat o angažmá tam.
Jakub Kindl (30 let). V podstatě v totéž doufá i Jakub Kindl. Reprezentační bek přišel o poslední MS kvůli zranění a Florida, kde mu v červnu vypršel super kontrakt na 2,4 milionu dolarů ročně, mu už nový nenabídla. Kindl je tedy nyní bez angažmá. A z jeho počínání je více než jasné, že hodlá za každou cenu zůstat v Americe. Jinak by nejspíš dávno válel v Rusku, nebo se připravoval na start jakékoliv jiné evropské soutěže. Tady totiž o nabídky mít nouzi určitě nebude.
Roman Polák (31 let). Nechtěný je zatím i Roman Polák, jenž naposledy tvrdil muziku v obraně Toronta. To už o něj ale ztratilo zájem a jméno zkušeného českého beka zatím nezaznělo ani v žádných zámořských spekulacích. Polák je bek, který umí především přitvrdit. Nyní zotavuje zraněné koleno, trénuje ve Frýdku-Místku a čeká na nabídky ze zámoří. Dá se čekat, že pozvání na některý z kempů dostane.
Foto: ČTK
Sport Sport
30. 8. 2017 13:48
Nejlepší hokejisté z celého světa se pomalu slétávají zpět do severní Ameriky. Začátkem září odstartují přípravné kempy všech jednatřiceti týmů NHL, nová sezona začne 4. října. Šestatřicet dní před ostrým startem ale stále řada českých stálic v čele s Jaromírem Jágrem, nemá smlouvu na příští rok. A někteří se prodloužení bohaté kariéry v NHL nejspíš ani nedočkají. Podívejte se, kteří to jsou.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Meziroční inflace v červenci zrychlila na 17,5 procenta

Meziroční inflace v Česku v červenci zrychlila na 17,5 procenta z červnových 17,2 pct. Ceny rostly 13. měsíc v řadě. Nejvíc zdražily energie a potraviny.

Další zprávy