Kladno není jediné řešení. Tady jsou další čtyři české kluby pro Jágra, kdyby nedostal smlouvu v NHL

Adam Sušovský Adam Sušovský
27. 7. 2017 6:45
Pokud Jaromír Jágr nezíská smlouvu v NHL, mohl by se vrátit do Česka. I to je jedna z variant. Vedle angažmá na Kladně, kde hokejový klub dokonce přímo vlastní, by pravděpodobně zkrátka nepřišli ani fanoušci v extralize. Podle zákulisních informací je ve hře plán, kdy by Jágr hrál doma a zároveň hostoval v jednom z elitních českých klubů. Deník Aktuálně.cz vybral čtyři extraligové týmy, které k jeho angažování mají největší šanci.
Jaromír Jágr nepřišel o svůj pověstný humor ani mezi novináři.
Jaromír Jágr nepřišel o svůj pověstný humor ani mezi novináři. | Foto: Reuters

Zámoří zatím nemá zájem. Kladno je jistota

Jaromír Jágr je i téměř měsíc od otevření trhu volných hráčů bez smlouvy, kdo by to byl čekal? V příští sezoně 46letý hokejista je v klidu. Po příletu do Česka řekl, že nějaká jednání vede a že se hledáním nového klubu nestresuje. 

Stejně jako každý rok začal s přípravou na ledě s Rytíři Kladno, tedy v klubu, jehož je většinovým majitelem, a který se již tři roky snaží marně dostat zpět do Tipsport extraligy. 

"Věřím, že nějaká dobrá nabídka přijde - ať už z NHL, KHL, české extraligy, nebo z Kladna. Dělat si starosti, kde budu hrát, je zbytečné. Důležité je být připravený, a ne pak překvapený, až příležitost přijde," řekl Jágr. 

A pak dostal i logickou otázku: Co když nepřijde nabídka z NHL?

"Pak záleží na konkrétních jednáních. Určitě by to muselo být spojené s Kladnem, aby z toho klub měl nějakou výhodu. Na Rytíře nesmím zapomenout. Až skončím, musí hokej na Kladně dál fungovat. I to bude zásadní v mém konečném rozhodování," odpověděla česká legenda. 

Podle informací, které kolují zákulisím, už existuje i scénář, podle kterého by Jágr v případě setrvání v Česku postupoval. Za ideálních podmínek by pomáhal k postupu mateřskému Kladnu z WSM ligy a souběžně s tím formou střídavých startů nastupoval i za některý z extraligových klubů. Samozřejmě pod jednou podmínkou: Aby z toho těžili hlavně Rytíři. 

Tady jsou čtyři extraligové týmy, o kterých se v souvislosti s Jaromírem Jágrem spekuluje.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tálibán přerušil jednání s afghánskou vládou o výměně zajatců

Radikální islámské hnutí Tálibán podle agentury Reuters oznámilo, že přerušuje jednání s afghánskou vládou o výměně zajatců. Kábul naopak tvrdí, že výměnu nadále připravuje.

Vzájemné předání vězňů představovalo jeden z hlavních bodů mírových rozhovorů v Afghánistánu. Afghánská vláda se na něm s Tálibánem domluvila minulý týden při prvním přímém vyjednávání mezi těmito dvěma stranami po 18 letech.

Mluvčí Tálibánu Suhajl Šahín sdělil na twitteru, že vyjednávací tým hnutí se již nebude účastnit "neplodných rozhovorů" a že propuštění tálibánských zajatců bylo vládou "zdržováno pod neustálými záminkami".

Zdroj: ČTK
Další zprávy