Příběhy mistrů: Dravec roztáhl křídla, Hrubec a Cienciala zažili nejhezčí loučení

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
30. 4. 2019 6:34
Hokejisté Třince oslavují druhý titul ve své klubové pokladnici. Ve čtvrtek přivezou Oceláři pohár do místních železáren, v sobotu zakončí sezonu s fanoušky. Minimálně na pár dní si svěřenci Václava Varadi užijí slastných pocitů společně. Náš přehled rekapituluje třineckou sezonu a nabízí nejzajímavější mistrovské příběhy.
Třinec slaví extraligový titul 2019: Guntis Galvinš
Třinec slaví extraligový titul 2019: Guntis Galvinš | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Rozvážné posílení, gradace formy

Před Vánoci ovšem Oceláři vyhráli 14 zápasů z 15 a dostali se do čela tabulky. Vedení klubu nebláznilo, ponechalo trenéru Varaďovi důvěru, a ten si mančaft srovnal. Mužstvo posílili obránci Martin Gernát a Guntis Galvinš (na snímku) či útočníci Ethan Werek a Petr Vrána.

Na Spenglerově poháru na přelomu roku se Třinci příliš nedařilo a slabší období si přenesl i do domácí soutěže. Přepustil první příčku Liberci, ale díky vydařenému závěru základní části si došel pro pohodové druhé místo.

Marek Viedenský, který přišel před začátkem sezony, se i kvůli zranění v týmu neprosadil. Roberts Bukarts odešel do Sparty výměnou za zmiňovaného Vránu a jen nakrátko se v Třinci zastavil reprezentační obránce Tomáš Kundrátek po návratu z Číny a před odchodem do Švýcarska.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy