Příběhy mistrů: Dravec roztáhl křídla, Hrubec a Cienciala zažili nejhezčí loučení

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
30. 4. 2019 6:34
Hokejisté Třince oslavují druhý titul ve své klubové pokladnici. Ve čtvrtek přivezou Oceláři pohár do místních železáren, v sobotu zakončí sezonu s fanoušky. Minimálně na pár dní si svěřenci Václava Varadi užijí slastných pocitů společně. Náš přehled rekapituluje třineckou sezonu a nabízí nejzajímavější mistrovské příběhy.
Lukáš Krajíček, obránce HC Oceláři Třinec
Lukáš Krajíček, obránce HC Oceláři Třinec | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Play off bez kapitána

V lednu se v Chomutově zranil Lukáš Krajíček. Utrpěl otřes mozku a silné bolesti hlavy už ho nepustily zpátky na led. Oceláři tak museli do play off bez svého kapitána, ovšem ve čtvrtfinálové sérii proti Vítkovicím nebyla jeho absence znát. Třinec zvítězil 4:0 a v obranné činnosti neměl žádné potíže.

Semifinále proti Plzni už bylo jiné. Po slabých domácích výkonech prohrávali Slezané 0:2 a proti sobě měli rozjetého soka s vynikající dvojicí Jan Kovář a Milan Gulaš. Třinečtí ubojovali dvě utkání na západě Čech, v závěru otočili pátý duel doma, a přestože se série do Třince ještě jednou vrátila, zvládli ji Oceláři nakonec na sedm zápasů.

Prošli si krizí, stav 0:2 v semifinále otočili vůbec jako první mužstvo v historii extraligy a potřetí za posledních pět let prošli do bitvy o titul. 

 

Právě se děje

Další zprávy