Příběhy mistrů: Dravec roztáhl křídla, Hrubec a Cienciala zažili nejhezčí loučení

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
30. 4. 2019 6:34
Hokejisté Třince oslavují druhý titul ve své klubové pokladnici. Ve čtvrtek přivezou Oceláři pohár do místních železáren, v sobotu zakončí sezonu s fanoušky. Minimálně na pár dní si svěřenci Václava Varadi užijí slastných pocitů společně. Náš přehled rekapituluje třineckou sezonu a nabízí nejzajímavější mistrovské příběhy.
Třinec slaví extraligový titul 2019
Třinec slaví extraligový titul 2019 | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Finále na hraně vyčerpání

Nervózní souboj s indiány Třinec zocelil. Do finále vstupoval v očích expertů a bookmakerů v roli outsidera, přestože byl v základní části jen o dva body za Libercem, který v semifinále vyřadil mistrovskou Kometu. Odsouzení k dalšímu stříbru Oceláře motivovalo.

"Chceme všem ukázat, že se mýlili," říkal po první výhře pod Ještědem obránce Milan Doudera. Druhý zápas Třinec ztratil, ale doma pak přivítal Bílé Tygry nejvýraznějším vítězstvím 4:1. Čtvrtý a pátý duel dospěly do prodloužení, v Třinci se po šťastné střele Tomáše Havlína radoval Liberec, nejdelší zápas letošního play off v Liberci ukončil v 87. minutě Ondřej Kovařčík.

Třinec si domů přivezl výhodu, kterou už nepustil. Zlatý gól ze šestého utkání má na svědomí obránce Vladimír Roth. V nesmírně vyrovnaném finále byli Třinečtí o chlup lepší, víceméně se na tom shodli se svými soupeři v hodnocení po skončení série. Obě mužstva se ve finále vydala na hranu vyčerpání. Jak už to bývá, místo pohledných akcí se urputně bojovalo o každý puk.