Příběhy mistrů: Dravec roztáhl křídla, Hrubec a Cienciala zažili nejhezčí loučení

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
30. 4. 2019 6:34
Hokejisté Třince oslavují druhý titul ve své klubové pokladnici. Ve čtvrtek přivezou Oceláři pohár do místních železáren, v sobotu zakončí sezonu s fanoušky. Minimálně na pár dní si svěřenci Václava Varadi užijí slastných pocitů společně. Náš přehled rekapituluje třineckou sezonu a nabízí nejzajímavější mistrovské příběhy.
Třinec slaví extraligový titul 2019 (Vladimír Svačina)
Třinec slaví extraligový titul 2019 (Vladimír Svačina) | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Titul pro dva věčně druhé

Asi největší satisfakci přinesl titul útočníkům Vránovi a Vladimíru Svačinovi (na snímku). Svačina se dočkal první zlaté medaile v extralize na čtvrtý pokus. Ve finále 2010 s Vítkovicemi a 2017 s Libercem nevyhrál ani jeden zápas, vloni s Oceláři proti Kometě jediný. Teď konečně byl opravdu v boji o pohár a dokázal si na něj sáhnout, v den svých 32. narozenin.

Vrána se v extralize radoval na třetí pokus po neúspěších s Vítkovicemi v letech 2010 a 2011 (právě proti Třinci). Na svém kontě měl navíc i dvě prohraná finále s Halifaxem v kanadské juniorce (2003 a 2005), dvě hořká druhá místa z KHL se Lvem Praha (2014) a Kazaní (2015) a také porážku ve finále Ligy mistrů 2017 se Spartou.

V lednu odešel ze Sparty do Třince výměnou za Bukartse a Oceláři na trejdu nesmírně vydělali. Rozjezd měl Vrána možná pomalejší, nicméně v play off už vynikal. Hlavně ve finále ukazoval na ledě obrovskou herní inteligenci a stal se jednou z opor mistrovského týmu.

 

Právě se děje

Další zprávy