Příběhy mistrů: Dravec roztáhl křídla, Hrubec a Cienciala zažili nejhezčí loučení

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
30. 4. 2019 6:34
Hokejisté Třince oslavují druhý titul ve své klubové pokladnici. Ve čtvrtek přivezou Oceláři pohár do místních železáren, v sobotu zakončí sezonu s fanoušky. Minimálně na pár dní si svěřenci Václava Varadi užijí slastných pocitů společně. Náš přehled rekapituluje třineckou sezonu a nabízí nejzajímavější mistrovské příběhy.
Třinec slaví extraligový titul 2019 (Vladimír Svačina)
Třinec slaví extraligový titul 2019 (Vladimír Svačina) | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Titul pro dva věčně druhé

Asi největší satisfakci přinesl titul útočníkům Vránovi a Vladimíru Svačinovi (na snímku). Svačina se dočkal první zlaté medaile v extralize na čtvrtý pokus. Ve finále 2010 s Vítkovicemi a 2017 s Libercem nevyhrál ani jeden zápas, vloni s Oceláři proti Kometě jediný. Teď konečně byl opravdu v boji o pohár a dokázal si na něj sáhnout, v den svých 32. narozenin.

Vrána se v extralize radoval na třetí pokus po neúspěších s Vítkovicemi v letech 2010 a 2011 (právě proti Třinci). Na svém kontě měl navíc i dvě prohraná finále s Halifaxem v kanadské juniorce (2003 a 2005), dvě hořká druhá místa z KHL se Lvem Praha (2014) a Kazaní (2015) a také porážku ve finále Ligy mistrů 2017 se Spartou.

V lednu odešel ze Sparty do Třince výměnou za Bukartse a Oceláři na trejdu nesmírně vydělali. Rozjezd měl Vrána možná pomalejší, nicméně v play off už vynikal. Hlavně ve finále ukazoval na ledě obrovskou herní inteligenci a stal se jednou z opor mistrovského týmu.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy