Šmíd: Budu to kousat dlouho, mám celé léto. Národní tým na MS neposílí

ČTK ČTK
29. 4. 2019 11:01
Ve třiatřiceti letech měl obránce libereckých hokejistů Ladislav Šmíd na dosah první velký triumf v kariéře. Jenže se ho nedočkal. Byl proto hodně zklamaný a připustil, že mu bude trvat dlouho, než hořkost z porážky v extraligovém finále s Třincem vstřebá.
Ladislav Šmíd se v Liberci nedočkal premiérového triumfu v kariéře.
Ladislav Šmíd se v Liberci nedočkal premiérového triumfu v kariéře. | Foto: ČTK

Vyhánět ji z hlavy v reprezentačních zápasech nebude, kouči národního mužstva Miloši Říhovi se z boje o místo v týmu na mistrovství světa omluvil.

"Budu to kousat hodně dlouho, mám na to celé léto. Odletím teď do Kanady a budu to nějak vstřebávat. Je to obrovské zklamání. Říkal jsem celou sezonu, že tady chci něco vyhrát a udělat úspěch. Samozřejmě tohle ale není neúspěch, to si nemůžeme říkat," řekl Šmíd novinářům.

"Chci klukům poděkovat za celou sezonu, byla to paráda. Jsem hrdý na celý tým, ať už na mladé nebo na staré. Šlapali jsme, ale byli jsme o maličko horší než Třinec," uznal bek s bohatými zkušenostmi z NHL.

Zápas číslo šest byl z jeho pohledu podobný jako ty předešlé. "Bylo to obrovsky vyrovnané, byl to obrovský boj, který rozhodly detaily, malé chyby. Když dostanete takhle na konci gól, tak je těžké se z toho oklepat. Bohužel se tak stalo…," litoval Šmíd.

Uznal ale kvality soka, jemuž Bílí Tygři ve finále čelili. "Gratulace Třinci. Hráli výborně, byli připravení a přiznám, že o kousek lepší než my. Vyhráli zaslouženě. Je to pro nás obrovské zklamání a velké poučení do příští sezony," konstatoval Šmíd.

V čem by to poučení mělo být největší? "Jde právě o ty malé věci. Viděli jste sami ten pátý zápas v Liberci. Vedeme a o to vedení jsme opět přišli. Pak tlačíme v prodloužení a přišel jeden blbý odraz a je to tam, jedete do Třince za stavu 2:3," připomněl Šmíd.

"Nesložili jsme zbraně a pátý i šestý zápas jsme odehráli podle mého názoru velice slušně, ale přišla malá chyba a je to hotové, radují se domácí borci. Mohli jsme to utrhnout, ale je to těžké. Nemělo by se stávat, abychom dostali tolikrát gól v posledních 10 minutách. Nejen s Třincem, ale už s Brnem jsem dostávali vyrovnávací i vítězné góly takhle ke konci," řekl Šmíd.

Litovat mohou svěřenci kouče Filipa Pešána i toho, že se jim herně vůbec nepovedly první a třetí zápas finálové série. "Dva zápasy v té sérii jsme odehráli blbě, přesto všechno byl stav 2:2. Pak jsme odehráli shodou okolností podle mého nejlepší domácí zápas ve finále a prohráli ho v prodloužení. To jsme byli lepší, ale to se asi jen srovnaly ty misky vah za ten čtvrtý zápas, kdy to bylo naopak," přemítal nahlas Šmíd.

Reprezentaci před světovým šampionátem neposílí. "Už jsem se omluvil, to už neřeším. Omluvil jsem se panu Říhovi z rodinných důvodů, nechtěl bych to nějak více rozvádět. Mrzí mě to, chuť by tam byla, ale odcestuju do Kanady, budu s rodinou a užívat si čas s dětmi," nastínil Šmíd, jehož manželka je Kanaďanka.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Zadina z Detroitu bude hrát do poloviny listopadu v Třinci

Hokejový útočník Filip Zadina z Detroitu zahájí sezonu v Třinci. Oceláři se dohodli s vedením Red Wings na zapůjčení šestky draftu z roku 2018 před novým ročníkem NHL. Dvacetiletý odchovanec Pardubic bude v Třinci působit do poloviny listopadu, pak by se měly v zámoří rozběhnout přípravné kempy. V Třinci se Zadina setká s otcem Markem, který je asistentem trenéra Václava Varadi.

K Zadinově angažmá v Třinci výrazně pomohlo, že se sám hráč bude finančně spolupodílet na uhrazení vysoké pojistky. "I když děláme vše proto, aby se sezona rozjela v řádném termínu, nacházíme se v nejisté době. Bylo by velmi riskantní platit velké množství peněz za pojistku pro hráče NHL, když se může stát, že odehraje třeba jen tři utkání," řekl klubovému webu sportovní manažer Jan Peterek.

"Filip se nabídl, že se na té finanční zátěži bude sám podílet. Je to ohromné gesto, kterého si vážíme a ukazuje to, jak moc stojí o to si v Třinci zahrát," doplnil Peterek na adresu talentovaného střelce, který v NHL odehrál 37 zápasů a nasbíral 18 bodů za devět branek i přihrávek.

S Třincem už Zadina trénoval a nyní je jasné, že dres Ocelářů oblékne stejně jako v minulosti jeho otec, který má v jejich barvách na kontě 338 zápasů. "Pro mě to bylo jednoduché rozhodování. Třinec patří v Česku ke špičce. Myslím, že právě tady jsou ty nejlepší podmínky pro hokej v Česku," prohlásil Zadina.

Další zprávy