Boloňa padla proti Juventusu po gólu Dybaly, Jankto slavil se Sampdorií výhru

Aktualizováno 24. 2. 2019 22:53
Fotbalisté Juventusu vyhráli v 25. kole italské ligy gólem argentinského útočníka Paula Dybaly na hřišti Boloni 1:0 a dál zůstávají neporažení. Český záložník Ladislav Krejčí zůstal pouze na lavičce domácího týmu. Druhá Neapol zvítězila na hřišti Parmy s přehledem 4:0, dvěma góly se blýskl polský útočník Arkadiusz Milik. Fiorentina zachránila bod za remízu 3:3 proti třetímu Interu gólem z penalty, kterou ve 101. minutě proměnil Jordan Veretout.
Paolo Dybala vystřelil Juventusu vítězství na hřišti Boloni.
Paolo Dybala vystřelil Juventusu vítězství na hřišti Boloni. | Foto: Reuters

Sampdoria ukončila sérii tří porážek výhrou 1:0 nad Cagliari. Zařídil ji 17. gólem v sezoně Quagliarella. Janov nedokázal na hřišti posledního Chieva vstřelit gól a oba týmy tak získaly bod za bezbrankovou remízu. Sassuolo jen remizovalo na domácím hřišti se Spalem Ferrara 1:1.

Juventusu zajistil tři body až po změně stran čtvrtou brankou v ročníku Dybala, který se trefil ve druhém zápase Serie A za sebou. Dvaadvacetiletý Argentinec značně zaostává za střeleckými výkony z minulé sezony, ve které si připsal 22 zásahů.

Boloňa v zápase překvapivě vyslala na bránu více střel než hosté, ale ani jeden pokus neskončil gólem. Domácí tak čekají na výhru už čtyři duely.

Neapol utkání v Parmě dominovala od první chvíle a v 19. minutě se hosté radovali po trefě Zieliňského poprvé. Do poločasu vstřelil první branku v duelu i Milik, který z přímého kopu podstřelil soupeřovu nadskakující zeď.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce navýšila Neapol po gólech Milika a Ounase stav na 4:0 a definitivně tak zlomila odpor domácích hráčů. Neapol naposledy nasázela čtyři góly v lize Frosinone na začátku prosince. Parma prohrála potřetí v řadě.

Fiorentina, která neprohrála v lize už sedm utkání, vedla po rychlé vlastní brance obránce Interu De Vrije 1:0. Hosté ale trefami Vecina a Politana do poločasu duel otočili a po změně stran přidal třetí gól do sítě domácích z penalty Perišič.

Fiorentina snížila v 74. minutě zásluhou Muriela, před koncem měl na kopačce vyrovnání Chiesa, ale střelu poslal těsně vedle pravé tyče. V šesté minutě nastaveného času zahrál obránce Interu D'Ambrosio rukou a rozhodčí nařídil penaltu. Po přezkoumání na videu pokutový kop potvrdil a v 11. minutě nastaveného času srovnal skóre francouzský záložník Veretout.

Za Sampdorii odehrál celý zápas český záložník Jakub Jankto, který se vrátil do základní sestavy po dvou vynechaných duelech. Utkání rozhodl v 66. minutě z penalty nejlepší střelec Sampdorie Quagliarella a osamostatnil se na třetím místě tabulky střelců, v níž o dva góly zaostává za Ronaldem a o jeden za Piatkem. Od osobního maxima z minulé sezony dělí italského útočníka dvě branky.

Janov nenavázal na minulé vítězství nad Laziem a na hřišti trápícího se Chieva nedokázal skórovat. Domácí remizovali v soutěži už podesáté, na předposlední Frosinone ztrácejí šest bodů.

Sassuolo vedlo nad Spalem díky trefě obránce Pelusa, který se mezi střelce zapsal v tomto ročníku poprvé. Po změně stran ale hosté vyrovnali zásluhou Petagni, jenž proměnil penaltu a desátým gólem zařídil dělbu bodů.

Italská fotbalová liga - 25. kolo:

Sampdoria Janov - Cagliari 1:0 (66. Quagliarella z pen.), Boloňa - Juventus Turín 0:1 (67. Dybala), Chievo - FC Janov 0:0, Sassuolo - Spal Ferrara 1:1 (43. Peluso - 68. Petagna), Parma - Neapol 0:4 (36. a 73. Milik, 18. Zielinski, 82. Ounas), Fiorentina - Inter Milán 3:3 (1. vlastní De Vrij, 74. Muriel, 90.+11 Veretout z pen. - 6. Vecino, 40. Politano, 52. Perišič z pen.).

před 8 minutami

Vinařstvím roku 2021 je Reisten z Pavlova, zvítězilo i mezi středními výrobci

Vítězem 12. ročníku soutěže Vinařství roku se stalo vinařství Reisten z Pavlova na Břeclavsku, které zároveň zvítězilo v kategorii středně velkých vinařství s produkcí od 50 000 do 250 000 litrů za rok. V kategorii malých vinařství s produkcí do 50 000 litrů ročně zvítězilo pražské vinařství Salabka, mezi velkými producenty stejně jako loni znojemský Lahofer. Výsledky soutěže dnes vyhlásili v brněnské hvězdárně zástupci Svazu vinařů na galavečeru, který byl zároveň přenášen on-line.

Kromě ocenění v hlavních kategoriích uděloval Svaz vinařů i cenu Enolog roku určenou pro znalce vín do 40 let, kterou letos získal Jakub Smrčka z Thaya vinařství.

Soutěž vyhlašuje a titul uděluje Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem, za podpory Vinařského fondu ČR, Jihomoravského kraje a města Brna.

před 25 minutami

Camara zařídil dvěma góly Pardubicím výhru v Plzni

Hokejisté Pardubic zvítězili v předehrávce 46. kola extraligy na ledě čtvrté Plzně 4:3 v prodloužení a natáhli svoji sérii výher na sedm zápasů. Posunuli se tak na druhé místo o dva body před Hradec Králové. Indiáni si připsali šestou porážku z posledních osmi zápasů.

Předehrávka 46. kola hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 3:4 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 20. F. Přikryl (Bulíř, F. Suchý), 25. Bulíř (F. Suchý), 57. L. Kaňák (M. Lang) - 41. Camara (Robertson, R. Kousal), 46. Robertson (Cienciala, Poulíček), 51. Cienciala (Košťálek, J. Mikuš), 63. Camara. Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda - Komárek, Šimánek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).

Aktualizováno před 29 minutami

Nehoda dvou osobních aut uzavřela dočasně dálnici D6 u Kynšperka

Dálnici D6 u Kynšperka nad Ohří dnes k večeru uzavřela dočasně nehoda dvou osobních aut. Policie uvedla, že při nehodě byli dva lidé lehce zraněni. Dálnice byla kvůli vyšetřování nehody dočasně uzavřena ve směru z Karlových Varů na Cheb, informovala krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová. Dálnice se znovu podle policie otevřela okolo 19:30.

Podle policie je na silnici v těchto místech souvislá vrstva sněhu. Podmínky na silnicích se v Karlovarském kraji zhoršily už odpoledne, kdy při teplotách pod nulou začalo nejprve pršet a vpodvečer se déšť změnil na sněžení. Policie ale varuje řidiče, že namrzají komunikace po celém Karlovarském kraji.

Bloomberg: Apple chce proměnit iPhony v platební terminály

Americká společnost Apple plánuje novou službu, která umožní malým podnikům přijímat platby přímo prostřednictvím jejich iPhonu, bez nutnosti připojovat další hardware, jako jsou terminály Square společnosti Block. Nová funkce tak promění iPhone v platební terminál a umožní obchodníkům přijímat platby přiložením karty nebo jiného iPhonu. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na osoby obeznámené s touto záležitostí.

Apple na nové funkci pracuje od roku 2020, kdy zaplatil zhruba 100 milionů USD (2,2 miliardy Kč) za kanadský startup Mobeewave. Firma nabízí službu, která umožní chytrým telefonům přijímat platby přiložením kreditní karty.

Systém bude zřejmě využívat čip pro blízkopolní komunikaci (NFC), který se v současnosti používá pro Apple Pay. Nová funkce Applu fakticky umožní obejít zavádění nového hardwaru, protože značné množství zákazníků tento hardware, kterým bude iPhone, již má v kapse, uvedl Logan Purk, analytik společnosti Edward Jones. Dodal však, že pokud Apple nenabídne levnější produkt a jednodušší platformu, někteří podnikatelé by se mohli zdráhat přejít k nové službě.

Square, který v současnosti hojně využívají malé firmy, si účtuje 299 dolarů za své zařízení a poplatek 2,6 procenta plus deset centů za každou transakci.

Podle zdrojů začne Apple možná funkci zavádět prostřednictvím aktualizace softwaru v nadcházejících měsících. Apple se ke zprávě odmítl vyjádřit.