Inter Milán

Inter Milán

Jediný italský klub, který hraje v Serii A nepřežitě od jejího založení v sezoně 1929–30. Inter vyhrál 30 domácích trofejí včetně 18 ligových titulů, sedmkrát Italský pohár a pětkrát italský Superpohár. V letech 2006 a 2010 vyhrál po sobě pět titulů, čím vyrovnal domácí rekord. V uplynulé sezoně 2015-16 obsadil čtvrté místo.

Tým vyhrál v letech 194 a 1965 Pohár mistrů evropských zemí a roku 2010 Ligu mistrů, v tom samém roce zvítězil i v Mistrovství světa klubů. Inter také třikrát triumfoval v Poháru UEFA (1991, 1994 a 1998).

Mezi nejlepší hráče současnosti patří Juan Jesus či Nemanja Vidič.

Inter a Bergamo v nové sezoně září

Fotbalisté Interu Milán zůstali při střelecké chuti i v druhém utkání v novém ročníku italské ligy. Po úvodním vítězství 4:3 nad Fiorentinou vyhráli úřadující vicemistři na stadionu nováčka Beneventa 5:2 a v tabulce jsou třetí. Vedoucí Neapol dala ve dvou zápasech osm branek a žádnou nedostala, lepší skóre má i Bergamo po výhře 4:1 nad Laziem.

Dva góly milánského celku vstřelil Romelu Lukaku, který otevřel skóre hned v úvodní minutě. Favorizovaní hosté vedli na konci prvního poločasu už 4:1.

Vysoce produktivní je na počátku sezony také Atalanta Bergamo, která udržela čtyřbrankovou normu i na hřišti římského Lazia. Dvakrát se prosadil Argentinec Alejandro Gómez.

První výhru v Serii A si připsala Spezia. Po historickém postupu mezi elitu dokázala v druhém utkání zvítězit v Udine 2:0, i když od 66. minuty hrála bez vyloučeného stopera Claudia Terziho. Oba góly dal bulharský útočník Andrej Galabinov.

Vidal odešel z Barcelony za bývalým trenérem Contem do Interu

Chilský fotbalista Arturo Vidal přestoupil z Barcelony do Interu Milán. Třiatřicetiletý záložník se dohodl se španělským velkoklubem, jehož nový trenér Ronald Koeman už s ním nepočítal, na rozvázání smlouvy. V Interu by měl dvojnásobný vítěz Copy América podle médií podepsat dvouletý kontrakt s opcí na třetí sezonu.

V Miláně se Vidal znovu setká s trenérem Antoniem Contem, pod nímž hrál už v letech 2011-2015 za Juventus. Stopatnáctinásobný chilský reprezentant po příchodu do Evropy v roce 2007 působil také v bundeslize v Leverkusenu a Bayernu Mnichov. V Itálii, Německu a Španělsku se celkem osmkrát radoval z ligového titulu.

Bek Hakimí míří za 1,2 miliardy z Realu do Interu

Marocký fotbalista Ašraf Hakimí je blízko přestupu z Realu Madrid do Interu Milán. Italský klub podle médií za jednadvacetiletého krajního obránce zaplatí včetně bonusů 45 milionů eur (asi 1,2 miliardy korun) a podepíše s ním pětiletou smlouvu.

Odchovanec Realu si udělal jméno během dvouletého hostování v Dortmundu. Za Borussii odehrál 73 soutěžních zápasů a připsal si 12 gólů a 17 asistencí. Hakimí, který může hrát i v záloze, loni na podzim ve skupině Ligy mistrů dvakrát skóroval proti Slavii a dvě branky vstřelil i budoucímu zaměstnavateli Interu.

O talentovaného marockého reprezentanta se zajímala řada velkoklubů, podle britských médií odmítl například nabídku Manchesteru United. Ve hře byl také Hakimího návrat do Realu, ale tam má pevné místo na pravém kraji obrany Daniel Carvajal.

Paris St. Germain koupil útočníka Icardiho za 1,5 miliardy korun

Za více než 1,5 miliardy korun přestoupil argentinský fotbalista Mauro Icardi z Interu Milán do Paris St. Germain, kde už v této sezoně hostoval. S devítinásobným mistrem francouzské ligy podepsal sedmadvacetiletý útočník smlouvu do roku 2024.

Icardi si loni odchod z Interu vytrucoval. V milánském klubu se nemohl domluvit na prodloužení smlouvy, byl vyřazen z týmu a nesměl s ním dlouho ani trénovat. V září přišel do PSG, v jehož dresu zářil. V 31 zápasech dal 20 gólů a řekl si o setrvání v klubu.

Na základě opce mohl pařížský celek získat Icardiho za 70 milionů eur, ale vzhledem k dopadům koronavirové krize souhlasil Inter podle agentury AFP se snížením částky na méně než 60 milionů eur. Podle italských médií dostane milánský klub 50 milionů okamžitě a dalších osm milionů eur v bonusech. Pokud by se Icardi vracel z PSG do italské ligy, obdrží Inter dalších 15 milionů eur.

"Děkujeme za šest let u nás a přejeme všechno nejlepší v budoucí kariéře," rozloučilo se s Icardim vedení Interu, kam přišel v roce 2013 ze Sampdorie Janov za 13 milionů eur. Za milánský tým odehrál 219 utkání a dal 124 branek.