Inter Milán

Inter Milán

Jediný italský klub, který hraje v Serii A nepřežitě od jejího založení v sezoně 1929–30. Inter vyhrál 30 domácích trofejí včetně 18 ligových titulů, sedmkrát Italský pohár a pětkrát italský Superpohár. V letech 2006 a 2010 vyhrál po sobě pět titulů, čím vyrovnal domácí rekord. V uplynulé sezoně 2015-16 obsadil čtvrté místo.

Tým vyhrál v letech 194 a 1965 Pohár mistrů evropských zemí a roku 2010 Ligu mistrů, v tom samém roce zvítězil i v Mistrovství světa klubů. Inter také třikrát triumfoval v Poháru UEFA (1991, 1994 a 1998).

Mezi nejlepší hráče současnosti patří Juan Jesus či Nemanja Vidič.

Inter vyhrál v Parmě a vede italskou ligu před AC už o šest bodů

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Inter drží v Serii A už devět zápasů neporazitelnost a šestou výhrou za sebou využil středeční bodovou ztrátu AC Milán po remíze 1:1 s Udine. Parma naopak čeká na tříbodový zisk už 16 kol a zaostává o šest bodů za pozicemi znamenajícími udržení v soutěži.

Inter Milán vyhrál posedmé v řadě, vítězství ve Veroně trefil Škriniar

Fotbalisté Interu Milán porazili v italské lize Veronu 2:1 a sedmou výhrou v řadě dostali pod tlak vedoucí AC. Milánský rival zachránil ve večerním programu 14. kola výhru 3:2 nad Laziem až gólem v nastavení a uhájil první místo v tabulce před Interem o bod.

Inter poslal po bezbrankovém prvním poločase do vedení argentinský útočník Lautaro Martínez. Domácí, kteří se museli obejít bez distancovaného Antonína Baráka, rychle vyrovnali po trefě Ivana Iliče, dlouho se však z naděje na remízu netěšili. Po pěti minutách se poprvé v sezoně trefil slovenský reprezentant Milan Škriniar a Inter už výhru uhájil.

AC Milán šel proti Laziu rychle do vedení 2:0 poté, co se v 10. minutě trefil chorvatský útočník Ante Rebič a krátce nato proměnil pokutový kop Hakan Calhanoglu, jenž na úvodní gól nahrál. Římský klub ale po necelé půlhodině hry snížil, když Immobileho nedůraznou penaltu dorazil do branky Luis Alberto. Ciro Immobile pak po přestávce své zaváhání napravil a vyrovnal na 2:2.

Zdálo se, že se AC bude muset spokojit s třetí remízou z posledních čtyř zápasů a ztrátou vedení v tabulce, ve druhé minutě nastavení se ale po rohovém kopu prosadil hlavou francouzský obránce Theo Hernandez. I na třetí trefě vítězů měl podíl turecký záložník Calhanoglu, který roh rozehrál.

Sampdoria Janov, v jejíž základní sestavě nastoupil Jakub Jankto, prohrála se čtvrtým Sassuolem 2:3. Třetí místo v tabulce drží AS Řím, které zdolalo Cagliari 3:2.

Italská fotbalová liga - 14. kolo:

Hellas Verona - Inter Milán 1:2 (63. Ilič - 52. Martínez, 69. Škriniar), AC Milán - Lazio Řím 3:2 (10. Rebič, 17. Calhanoglu z pen., 90.+2 Hernandez - 27. Alberto, 59. Immobile), AS Řím - Cagliari 3:2 (11. Veretout, 71. Džeko, 77. Mancini - 59. a 90.+1 z pen. Pedro), Boloňa - Bergamo 2:2 (73. Tomijasu, 82. Paz - 22. z pen. a 23. Muriel), Neapol - FC Turín 1:1 (90.+2 Insigne - 56. Izzo), Sampdoria Janov - Sassuolo 2:3 (55. Quagliarella, 84. Baldé - 2. Traoré, 56. Caputo, 58. Berardi), Spezia - FC Janov 1:2 (10. Nzola - 16. Destro, 73. Criscito z pen.), Udine - Benevento 0:2 (9. Caprari, 77. Letizia).

Juventus po obratu v závěru ovládl turínské derby

Fotbalisté mistrovského Juventusu otočili v 10. kole italské ligy derby s FC Turín. Vítězství 2:1 jim zařídil gólem v 89. minutě kapitán Leonardo Bonucci.

FC Turín se ujal vedení v deváté minutě, kdy se po rohovém kopu nejlépe zorientoval ve vápně Nicolas N‘Koulou. Obhájci titulu se dlouho nemohli proti pozorné obraně "Býků" prosadit, ale nakonec udeřili dvakrát ze vzduchu.

Nejprve v 77. minutě poprvé skóroval v italské lize střídající Weston McKennie a o 12 minut později se prosadil takřka totožným způsobem hlavou po centru z pravé strany Bonucci. "Stará dáma" tak ztrácí už jen tři body na vedoucí AC Milán, který má ale nedělní zápas se Sampdorií k dobru.

Druhé místo o bod před Juventusem udržel Inter Milán, který si poradil 3:1 s Boloňou. Dvakrát se v dresu "Nerazzurri" trefil Ašraf Hakimi a jeden gól přidal Romelu Lukaku. Belgický útočník má na kontě osm gólů v devíti zápasech, což je jeho nejlepší začátek sezony v kariéře.

Lazio zdolalo 2:1 nováčka Speziu a venku vyhrálo čtvrtý z pěti zápasů. Gólem k tomu přispěl i nejlepší střelec minulé sezony Serie A Ciro Immobile, který dal v aktuálním ročníku šest tref.

Italská fotbalová liga - 10. kolo:

Spezia - Lazio Řím 1:2 (64. Nzola - 15. Immobile, 33. Milinkovič-Savič), Juventus Turín - FC Turín 2:1 (77. McKennie, 89. Bonucci - 9. N'Koulou), Inter Milán - Boloňa 3:1 (45. a 70. Hakimi, 16. Lukaku - 67. Vignato).

1. AC Milán 9 7 2 0 21:8 23
2. Inter Milán 10 6 3 1 26:14 21
3. Juventus Turín 10 5 5 0 20:8 20
4. Sassuolo 9 5 3 1 20:12 18
5. Neapol 9 6 0 3 20:10 17
6. AS Řím 9 5 2 2 19:15 17
7. Lazio Řím 10 5 2 3 16:17 17
8. Hellas Verona 9 4 3 2 12:7 15