FC Boloňa

AS Řím zachránil ve Veroně osmnáctiletý debutant

Fotbalisté AS Řím v závěru otočili duel 12. kola italské ligy na hřišti sestupem ohrožené Verony a po výhře 3:1 jsou čtvrtí v tabulce. Vítězný gól vstřelil v 88. minutě při svém prvním ligovém startu v sezoně osmnáctiletý Cristian Volpato.

Domácí Hellas se proti favoritovi ujal vedení ve 27. minutě, když Pawel Dawidowicz tečoval střelu Davide Faraoniho. Devět minut nato však polský obránce svůj tým oslabil faulem, za který dostal rovnou červenou kartu, a hosty čekala dlouhá přesilovka.

Svěřenci trenéra Josého Mourinha díky dorážce Nicola Zaniola po střele Tammyho Abrahama do tyče ještě v nastavení prvního poločasu srovnali, v druhé půli však dlouho usilovali o obrat marně. Zachránil je až dvě minuty před koncem normální doby střídající Volpato, jenž se trefil technickou střelou zpoza vápna. Vítězství Římanů pečetil v nastavení také svým prvním gólem v sezoně Stephan El Shaarawy.

Úřadující vítěz Konferenční ligy je v tabulce těsně před městským rivalem Laziem, s nímž se v neděli střetne v derby. Verona je po sedmé porážce za sebou předposlední.

Italská fotbalová liga - 12. kolo:

Hellas Verona - AS Řím 1:3 (27. Dawidowicz - 45.+2 Zaniolo, 89. Volpato, 90.+2 El Shaarawy), Monza - Boloňa 1:2 (57. Petagna z pen. - 60. Ferguson, 73. Orsolini).

Juventus po obratu v závěru ovládl turínské derby

Fotbalisté mistrovského Juventusu otočili v 10. kole italské ligy derby s FC Turín. Vítězství 2:1 jim zařídil gólem v 89. minutě kapitán Leonardo Bonucci.

FC Turín se ujal vedení v deváté minutě, kdy se po rohovém kopu nejlépe zorientoval ve vápně Nicolas N‘Koulou. Obhájci titulu se dlouho nemohli proti pozorné obraně "Býků" prosadit, ale nakonec udeřili dvakrát ze vzduchu.

Nejprve v 77. minutě poprvé skóroval v italské lize střídající Weston McKennie a o 12 minut později se prosadil takřka totožným způsobem hlavou po centru z pravé strany Bonucci. "Stará dáma" tak ztrácí už jen tři body na vedoucí AC Milán, který má ale nedělní zápas se Sampdorií k dobru.

Druhé místo o bod před Juventusem udržel Inter Milán, který si poradil 3:1 s Boloňou. Dvakrát se v dresu "Nerazzurri" trefil Ašraf Hakimi a jeden gól přidal Romelu Lukaku. Belgický útočník má na kontě osm gólů v devíti zápasech, což je jeho nejlepší začátek sezony v kariéře.

Lazio zdolalo 2:1 nováčka Speziu a venku vyhrálo čtvrtý z pěti zápasů. Gólem k tomu přispěl i nejlepší střelec minulé sezony Serie A Ciro Immobile, který dal v aktuálním ročníku šest tref.

Italská fotbalová liga - 10. kolo:

Spezia - Lazio Řím 1:2 (64. Nzola - 15. Immobile, 33. Milinkovič-Savič), Juventus Turín - FC Turín 2:1 (77. McKennie, 89. Bonucci - 9. N'Koulou), Inter Milán - Boloňa 3:1 (45. a 70. Hakimi, 16. Lukaku - 67. Vignato).

20. Crotone 9 0 2 7 6:20 2

Poznámka: Neapoli byl odečten bod za neodehrání říjnového zápasu s Juventusem.

Ibrahimovic dal dva góly, Krejčí nezabránil porážce Boloni

Veterán Zlatan Ibrahimovic zařídil v italské fotbalové lize dvěma góly výhru AC Milán 2:1 nad Sassuolem. Vítězové jsou v neúplné tabulce na pátém místě zajišťujícím účast v Evropské lize. Jejich konkurenti AS Řím a Neapol ale mají zápas k dobru. Ladislav Krejčí odehrál 78 minut při porážce Boloně 0:1 s Bergamem, které se dostalo na druhé místo.

Atalanta neprohrála už patnácté utkání za sebou a posunula se šest bodů za vedoucí Juventus a dva body před Inter Milán, který má středeční duel 35. kola proti Fiorentině k dobru.

Jediný gól zápasu vstřelil v 63. minutě Luis Muriel. Kolumbijský útočník si naběhl z druhé vlny na přihrávku krajana Duvána Zapaty a poslal míč přesně k tyči. Nejlepší střelec Bergama zaznamenal v této sezoně Serie A už osmnáct gólů, z toho jedenáct v roli střídajícího hráče.

Osmatřicetiletý Ibrahimovic se na hřišti Sassuola prosadil nejprve hlavou a v závěru prvního poločasu po rychlém protiútoku. Domácí skórovali pouze zásluhou Francesca Caputa, který s přehledem překonal gólmana Gianluigiho Donnarummu chytajícího 200. zápas za Milán. Sassuolo hrálo celý druhý poločas v deseti, skóre se však už nezměnilo. Fotbalisté AC po restartu italské ligy po koronavirové pauze v devíti zápasech ani jednou neprohráli a sedmkrát zvítězili.

Italská fotbalová liga - 35. kolo:

Bergamo - Boloňa 1:0 (63. Muriel), Sassuolo - AC Milán 1:2 (42. Caputo z pen. - 19. a 45.+2 Ibrahimovic).

Boloňské vítězné tažení pokračovalo i v Římě, dva góly dal Barrow

Fotbalisté AS Řím prohráli v utkání 23. kola italské ligy 2:3 s Boloňou a nevyužili možnost dostat se na čtvrté místo tabulky před Atalantu Bergamo. Boloňa, které opět chyběl zraněný Ladislav Krejčí, zvítězila potřetí za sebou a vystoupala už na šestou příčku. Dva góly dal gambijský útočník Musa Barrow.

Boloňští hráči tak udělali radost trenérovi Sinišovi Mihajlovičovi, který se posadil na lavičku jen pár hodin po propuštění z nemocnice. Padesátiletý srbský kouč ukončil terapii po říjnové transplantaci kostní dřeně.

Hostům zajistil v 16. minutě vedení střelou zblízka Riccardo Orsolini, krátce nato však vlastním gólem vyrovnal Stefano Denswil. Za pár minut ale Boloňa vstřelila druhou branku, technickou střelou z rohu šestnáctky se prosadil Barrow.

Jednadvacetiletý gambijský útočník, který přišel v lednu z Bergama, pak skóroval i po změně stran po samostatné akci a sebevědomé kličce ve vápně. Henrik Mchitarjan dokázal hlavou už jen snížit, naděje na vyrovnání klesly po vyloučení Bryana Cristanteho deset minut před koncem. Římský celek v Serii A prohrál čtvrtý z posledních šesti zápasů.

Italská fotbalová liga - 23. kolo:

AS Řím - Boloňa 2:3 (22. vlastní Denswil, 72. Mchitarjan - 26. a 52. Barrow, 16. Orsolini).