Serie A

Serie A

Nejvyšší italská fotbalová soutěž, kterou hraje 20 týmů. Pořádá se od roku 1929. Týmy hrají systémem dvakrát každý s každým a po 38 kolech je vyhlášen mistr. Tři nejhorší týmy sestupují do Serie B.

Úřadujícím mistrem uplynulého ročníku (2015-16) je Juventus Turín, který je s 32 tituly nejúspěšnějším týmem Itálie. V managementu tohoto klubu také působí bývalý český záložník Pavel Nedvěd.

Tabulku pro sezonu 2015-16 najdete zde.

Juventus dočasně pozastaví platy a ušetří asi dvě a půl miliardy
Fotbal

Fotbalisté Juventusu Turín kvůli pandemii nového typu koronaviru nebudou brát čtyři měsíce výplaty.
Matějů běhá v městě duchů jen okolo domu. Nebo do obchodu a rychle zpět, popisuje
Zahraniční ligy

Nasadit roušku, několikrát oběhnout dům a zase rychle zpátky. I tak vypadá individuální trénink českého fotbalisty Aleše Matějů v italské Brescii.
Sampdoria má pět nakažených fotbalistů, v klubu působí i český záložník Jankto

Po útočníkovi Manolu Gabbiadinim byli pozitivně testování na koronavirus další čtyři fotbalisté Sampdorie Janov, kde působí i záložník Jakub Jankto.
Totální stopka kvůli koronaviru. Vedle Slovenska přijde o sport i Itálie

Na Slovensku se po nařízení vlády nesmějí dva týdny konat žádné sportovní akce. Italská vláda zase zakázala konání všech sportovních akcí do 3. dubna.
Fotbalisté se "vykašlali" na ministra. Italská liga se hrála bez ohledu na epidemii
Fotbal

Český fotbalista Jakub Jankto odehrál v italské lize celý zápas při výhře Sampdorie 2:1 nad Veronou.
Lecce dostalo od Bergama sedm gólů, u potupného debaklu byl i záložník Barák
Fotbal

Fotbalisté Lecce podlehli v 26. kole italské ligy Bergamu vysoko 2:7, hattrickem se na výhře hostů podílel útočník Duván Zapata.
Lazio Řím jde po výhře nad Boloňou do čela italské ligy

Fotbalisté Lazia Řím porazili doma Boloňu 2:0 a postoupili do čela tabulky italské ligy.
Koronavirus dál ničí program italské ligy, o víkendu bylo zrušeno pět zápasů

Italská fotbalová liga kvůli obavám z nákazy koronavirem odložila pět víkendových zápasů včetně šlágru Juventus - Inter Milán
Lazio dál stíhá Juventus, program Serie A decimuje strach z koronaviru
Fotbal

Fotbalisté Lazia Řím zvítězili v 25. kole italské ligy na hřišti FC Janov 3:2 a ze druhé pozice ztrácejí nadále jen bod na vedoucí Juventus Turín.
Gól v jedenáctém zápase po sobě. Ronaldo vyrovnal rekord italské ligy

Cristiano Ronaldo se v italské lize trefil v jedenáctém zápase v řadě a vyrovnal rekord Serie A.
Ruka Matějů odstartovala obrat, Brescia podlehla Neapoli 1:2

Fotbalisté Brescie prohráli v italské lize doma s Neapolí 1:2 a v tabulce zůstali na sestupovém předposledním místě.
Lazio ve šlágru porazilo Inter. Je teď nejbližším pronásledovatelem Juventusu

Fotbalisté Juventusu Turín ve 24. kole italské ligy doma porazili nováčka Brescii 2:0 a opět vedou tabulku.

Barák i ve třetím utkání za Lecce slavil vítězství

Český fotbalista Antonín Barák slavil i ve třetím utkání v dresu Lecce vítězství. Jeho tým porazil v 24. kole italské ligy 2:1 poslední celek tabulky Spal Ferrara.

Barák po příchodu na hostování z Udine odehrál opět plný počet minut a nováček soutěže se třetí výhrou v řadě posunul na 16. místo. Rozhodl o tom v 66. minutě křížnou střelou slovinský záložník Žan Majer.

Spal neuspěl v prvním utkání pod vedením nového kouče Luigiho Di Biagia, který v týdnu nahradil Leonarda Sempliciho.

Juventus chystá senzaci. Ze City chce přivést Guardiolu, peníze nemají být problém

Kdyby kouč na vábení Juventusu kývl, došlo by k pikantnímu spojení s Cristianem Ronaldem. V Barceloně totiž vedl jeho arcirivala Lionela Messiho.

Boloňské vítězné tažení pokračovalo i v Římě, dva góly dal Barrow

Fotbalisté AS Řím prohráli v utkání 23. kola italské ligy 2:3 s Boloňou a nevyužili možnost dostat se na čtvrté místo tabulky před Atalantu Bergamo. Boloňa, které opět chyběl zraněný Ladislav Krejčí, zvítězila potřetí za sebou a vystoupala už na šestou příčku. Dva góly dal gambijský útočník Musa Barrow.

Boloňští hráči tak udělali radost trenérovi Sinišovi Mihajlovičovi, který se posadil na lavičku jen pár hodin po propuštění z nemocnice. Padesátiletý srbský kouč ukončil terapii po říjnové transplantaci kostní dřeně.

Hostům zajistil v 16. minutě vedení střelou zblízka Riccardo Orsolini, krátce nato však vlastním gólem vyrovnal Stefano Denswil. Za pár minut ale Boloňa vstřelila druhou branku, technickou střelou z rohu šestnáctky se prosadil Barrow.

Jednadvacetiletý gambijský útočník, který přišel v lednu z Bergama, pak skóroval i po změně stran po samostatné akci a sebevědomé kličce ve vápně. Henrik Mchitarjan dokázal hlavou už jen snížit, naděje na vyrovnání klesly po vyloučení Bryana Cristanteho deset minut před koncem. Římský celek v Serii A prohrál čtvrtý z posledních šesti zápasů.

Italská fotbalová liga - 23. kolo:

AS Řím - Boloňa 2:3 (22. vlastní Denswil, 72. Mchitarjan - 26. a 52. Barrow, 16. Orsolini).

Španělská fotbalová liga - 23. kolo:

Alavés - Eibar 2:1 (46. Pérez, 66. Burke - 83. Orellana).

Francouzská fotbalová liga - 24. kolo:

Angers - Lille 0:2 (14. Osimhen, 75. Sanches).

Neapol ztratila dvougólový náskok, ale Sampdorii nakonec porazila

Fotbalisté Neapole navázali v italské lize na vítězství nad vedoucím Juventusem a vyhráli i zápas 22. kola na hřišti Sampdorie Janov. Svěřenci Gennara Gattusa sice ztratili dvoubrankový náskok, ale nakonec zvítězili 4:2 a v tabulce se posunuli na deváté místo. Sampdoria, v jejíž základní sestavě nastoupil i český záložník Jakub Jankto, zůstala šestnáctá.

Hosté už po čtvrthodině vedli o dva góly. Ve 3. minutě se po centru krajana Piotra Zieliňského prosadil polský útočník Arkadiusz Milik, zatímco pár metrů od domácí branky hořela ve velkém vápně světlice. Krátce nato skóroval po rohu severomakedonský reprezentant Elif Elmas.

Sampdoria, která dala v dosavadních 21 ligových zápasech jen 20 gólů, na konci úvodní půlhodiny snížila. Volejem zpoza šestnáctky se trefil nejlepší střelec týmu Fabio Quagliarella. Janovský celek se pak hnal za vyrovnáním, ale dlouho mu nebylo přáno: Gaston Ramírez nedokázal poslat míč do odkryté branky a Manolo Gabbiadini zahrál před gólem rukou.

Domácí se dočkali až v 73. minutě, kdy Gabbiadini proměnil pokutový kop. Poslední slovo měli ale střídající neapolští hráči: Diego Demme napálil do sítě odražený míč a v nastavení dal gól ještě Dries Mertens. U těchto branek už nebyl na trávníku Jankto, který střídal v 79. minutě.

Italská fotbalová liga - 22. kolo:

Sampdoria Janov - Neapol 2:4 (26. Quagliarella, 73. Gabbiadini z pen. - 3. Milik, 16. Elmas, 83. Demme, 90.+8 Mertens).

Ronaldo skóroval už podeváté v řadě, z penalt srazil Fiorentinu. Trefil se i Barák

Fotbalisté Juventusu porazili v 22. kole italské ligy Fiorentinu 3:0 a týden po porážce v Neapoli (1:2) se vrátili na vítěznou vlnu.
Barák má z Udine namířeno na hostování do Lecce
Fotbal

Český fotbalista Antonín Barák podle italských médií opustí Udine a zamíří na půlroční hostování do jiného italského klubu Lecce.
Juventus po pěti zápasech prohrál, římské derby nemělo vítěze

Fotbalisté Juventusu neprotáhli sérii pěti vítězství, v 21. kole italské ligy podlehli v Neapoli 1:2.
Po Slavii mě Conte přede všemi kritizoval. Pošlapal mi sebevědomí, prohlásil Lukaku

Fotbalový kanonýr Romelu Lukaku si nemůže vynachválit letní přestup z Manchesteru United do Interu Milán.