Serie A

Serie A

Nejvyšší italská fotbalová soutěž, kterou hraje 20 týmů. Pořádá se od roku 1929. Týmy hrají systémem dvakrát každý s každým a po 38 kolech je vyhlášen mistr. Tři nejhorší týmy sestupují do Serie B.

Úřadujícím mistrem uplynulého ročníku (2015-16) je Juventus Turín, který je s 32 tituly nejúspěšnějším týmem Itálie. V managementu tohoto klubu také působí bývalý český záložník Pavel Nedvěd.

Tabulku pro sezonu 2015-16 najdete zde.

Ronaldo zařídil dvěma góly vítězství nad Parmou a Juventus vede o čtyři body
Zahraniční ligy

Fotbalisté Juventusu vyhráli díky dvěma gólům Cristiana Ronalda nad Parmou 2:1 a zvýšili svůj náskok v čele italské ligy na čtyři body.
Rebič vystřelil AC tři body proti Udine, Ibrahimovic má 150. výhru v italské lize

Fotbalisté AC Milán zvítězili ve 20. kole italské ligy nad Udine 3:2. Český záložník Udine Antonín Barák zůstal celé utkání na lavičce náhradníků.

Lazio vyhrálo pojedenácté v řadě a ztrácí tři body na Juventus

Fotbalisté Lazia Řím zdolali ve 20. kole italské ligy 5:1 Sampdorii Janov, za kterou odehrál první poločas český záložník Jakub Jankto. Třikrát se prosadil kanonýr Ciro Immobile. Díky jedenácté výhře za sebou ztrácí Lazio z třetí pozice bod na druhý Inter Milán a tři body na vedoucí Juventus Turín.

Lazio rozhodlo o vítězství za 20 minut, kdy třikrát skórovalo. Nejprve se trefil Felipe Caicedo a poté dvakrát Immobile. Po přestávce upravili skóre Bastos a znovu Immobile, který druhým gólem z penalty završil hattrick. Italský reprezentant je s 23 trefami nejlepším střelcem Serie A. Za hosty snížil Karol Linetty. Od 74. minuty dohrávali bez vyloučeného Juliana Chabota.

Sampdoria nenavázala na výhru 5:1 nad Brescií z minulého kola a je šestnáctá.

Fiorentina vyhrála v Neapoli 2:0 a bodově se na svého soupeře dotáhla. Pod druhý ligový triumf "Fialek" za sebou se podepsali Federico Chiesa a Dušan Vlahovič. Neapol prohrála v lize potřetí v řadě a od prosincového nástupu trenéra Gennara Gattusa nebodovala ve čtyřech z pěti utkání Serie A.

Janktův gól pomohl Sampdorii k výhře v bitvě s Brescií, Juventus nově vede ligu

Záložník Jakub Jankto v 19. kole italské ligy pomohl fotbalistům Sampdorie Janov k důležité výhře 5:1 v záchranářském souboji s Brescií.
Ibrahimovic poprvé v základu. Odmítl střídání a gólem pomohl Milánu k výhře

Hvězdný útočník Zlatan Ibrahimovic nastoupil poprvé po svém návratu do italské fotbalové ligy v základní sestavě AC Milán a gólem přispěl k vítězství.
Milán při remíze oslavoval Ibrahimovice. Ronaldo dal v Itálii poprvé hattrick

Portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo svým prvním hattrickem v italské fotbalové lize zařídil Juventusu výhru 4:0 nad Cagliari.
Matějů nastoupil za Brescii, ale porážce s Laziem nezabránil. Rozhodl gól z nastavení

Fotbalisté Brescie v 18. kole italské ligy doma podlehli Laziu 1:2 gólem z nastavení.

Švédský kanonýr Ibrahimovic je zpět v AC Milán

Švédský fotbalista Zlatan Ibrahimovic se vrací do AC Milán. Osmatřicetiletý útočník se dohodl se slavným klubem, který je momentálně v italské lize až na jedenáctém místě, na smlouvě do konce sezony s opcí na další rok.

"Vracím se do klubu, k němuž chovám maximální respekt, a do města, které miluji. Budu se svými spoluhráči bojovat, abychom s tohle sezonou ještě něco udělali, a udělám všechno pro to, aby se nám povedlo dosáhnout našich cílů," uvedl Ibrahimovic, který si má za půl roku vydělat 3,5 milionu eur (89 milionů korun).

Za AC nastupoval už v letech 2010 až 2012. V roce 2011 mu pomohl k zatím poslednímu mistrovskému titulu. V červenočerném dresu odehrál 85 utkání, v nichž dal 56 gólů. V roce 2012 se Ibrahimovic stal jako dosud poslední hráč AC králem střelců italské ligy. Totéž se mu povedlo o tři roky dříve během angažmá v Interu Milán.

Poslední dva roky strávil v zámořské lize MLS, kde oblékal dres Los Angeles Galaxy. V minulosti sbíral úspěchy také s Barcelonou, Paris St. Germain a Ajaxem. Naposledy v Evropě nastupoval za Manchester United.

Janov nabízí 5 milionů eur za Krmenčíka. Plzeň ani nechce jednat
Česká liga

O plzeňského fotbalistu Michaela Krmenčíka se zajímá FC Janov. Poslední tým Serie A podle médií nabídl za útočníka pět milionů eur.

Inter Milán rozdrtil Janov 4:0 a zakončí rok v čele italské ligy

Fotbalisté Interu Milán rozdrtili v 17. kole italské ligy FC Janov 4:0 a krátkou zimní přestávku stráví v čele tabulky o skóre před mistrovským Juventusem Turín. "Stará dáma" má ale lepší vzájemnou bilanci, která rozhoduje na konci sezony.

Inter v posledním utkání roku potvrdil, že po letním příchodu trenéra Antonia Conteho prožil velmi úspěšný podzim. Milánský celek proti Janovu od začátku zcela dominoval a nedal hostům sebemenší šanci. Dva góly dal útočník Lukaku, který se s 12 brankami posunul na druhé místo střelecké tabulky.

Inter vyhrál 13 ze 17 kol a jedinou ligovou porážku utrpěl s Juventusem. V čele Serie A zakončí rok poprvé po čtyřech letech. Ve skupině Ligy mistrů obsadil třetí místo před pražskou Slavií a na jaře si zahraje Evropskou ligu proti Ludogorci Razgrad, který nově vede bývalý plzeňský kouč Pavel Vrba.

Udine v dalším dnešním zápase porazilo Cagliari 2:1. Hosté podruhé v sezoně dvakrát za sebou prohráli a před krátkou pauzou mohou přijít o páté místo v tabulce. Český záložník Antonín Barák zůstal jen na lavičce náhradníků domácího týmu.

Zápas v Udine rozhodl v 85. minutě Fofana, který okamžitě odpověděl na vyrovnávací gól z předchozí minuty. Domácí záložník si vedle vítězné branky připsal v utkání i asistenci.

Italská fotbalová liga - 17. kolo:

Udine - Cagliari 2:1 (39. De Paul, 85. Fofana - 84. Joao Pedro), Inter Milán - FC Janov 4:0 (31. a 71. Lukaku, 33. Gagliardini, 64. Esposito z pen.), FC Turín - Spal Ferrara 1:2 (4. Rincón - 42. Espeto, 81. Petagna).

Montella byl po debaklu s AS Řím odvolán od fotbalistů Fiorentiny

U fotbalistů Fiorentiny skončil po páteční domácí porážce 1:4 s AS Řím trenér Vincenzo Montella. Vedení klubu třiačtyřicetiletého kouče odvolalo podle očekávání - z posledních sedmi ligových zápasů jeho svěřenci získali pouze jeden bod.

Bývalý italský reprezentant Montella vedl Fiorentinu podruhé. Ve Florencii působil v letech 2012-15 a znovu se na střídačku vrátil letos v dubnu. Jeho druhé působení příliš radosti fanouškům nepřineslo: ve 27 soutěžních zápasech dovedl tým jen k šesti výhrám, z nichž dvě byly v poháru proti mužstvům z nižších soutěží.

V neúplné tabulce Serie A patří Fiorentině čtrnácté místo s náskokem čtyř bodů na pásmo sestupu. Montellův nástupce by měl být znám v příštích dnech.

Juventus porazil Sampdorii a vede italskou ligu. Rozhodl Ronaldo

Fotbalisté mistrovského Juventusu v 17. kole italské ligy zvítězili na stadionu Sampdorie Janov 2:1 a vrátili se do čela neúplné tabulky o tři body před Inter Milán, který má ale zápas k dobru. Brankář turínského týmu Gianluigi Buffon nastoupil v Serii A do 647. utkání a vyrovnal rekord bývalého obránce AC Milán Paola Maldiniho. Jednačtyřicetiletý veterán rovněž 479. ligovým duelem za Juventus překonal jinou klubovou legendu Alessandra Del Piera.

Sampdoria Janov - Juventus Turín 1:2 (35. Caprari - 19. Dybala, 45. Ronaldo).

7. kolo:

Brescia - Sassuolo 0:2 (25. Traoré, 71. Caputo).

To je snad špatný vtip. Serie A chce bojovat proti rasismu malbou s opicemi

Italská liga spustila kampaň za vymýcení rasismu z fotbalu, u antidiskriminačních organizací však vyvolala převážně odmítavé reakce.
Slavia? Už jsem někde jinde, říká záložník Barák. V Příbrami má prý místo jisté
Fotbal

Když Antonín Barák konečně nastoupil na celý zápas, jeho Udinese v poháru přejelo Boloňu 4:0. Přesto na větší šanci v Serii A stále čeká.
Juventus díky dvěma gólům Ronalda porazil Udine a je první
Fotbal

Fotbalisté Juventusu v italské lize po dvou nevydařených zápasech zabrali a vyhráli.
Brescia s obráncem Matějů ovládla duel nováčků italské ligy proti Lecce

Aleš Matějů odehrál v 16. kole italské ligy celý zápas při vítězství Brescie 3:0 v duelu nováčků proti Lecce. Jaromír Zmrhal zůstal na lavičce.

Ribéry se podrobil operaci kotníku a čeká ho deset týdnů léčby

Fotbalisté Fiorentiny se budou muset zhruba deset týdnů obejít bez francouzského záložníka Francka Ribéryho. Šestatřicetiletý bývalý reprezentant se podrobil operaci pravého kotníku a podle informací italského klubu může teprve za dva týdny začít s rehabilitací.

Ribéry si zranění způsobil na konci listopadu v ligovém utkání s Lecce. Kvůli zákroku odcestoval do Německa, kde v minulosti hájil barvy Bayernu Mnichov.

Trenýrky ho málem stály život. Fanoušek AC po sporu o suvenýr leží v nemocnici

Spor o dres a trenýrky fotbalisty AC Milán skončil pro fanouška milánského týmu vážným zraněním.

Inter nedokázal překonat Miranteho, s AS remizoval 0:0

Fotbalisté Interu Milán remizovali v 15. kole italské ligy s AS Řím 0:0 a v čele tabulky mají dvoubodový náskok před mistrovským Juventusem. Ten nastoupí proti Laziu v sobotu. Inter, soupeř pražské Slavie v Lize mistrů, bodoval v Serii A poosmé za sebou.

Inter měl převahu a řadu šancí, ale pokaždé narazil na brankáře hostů Antonia Miranteho. Šestatřicetiletý gólman v sedmé minutě nedovolil skórovat Romeluovi Lukakuovi, v závěru prvního poločasu Marcelo Brozovič římskou branku přestřelil. Mirante pak na začátku druhé půle zneškodnil i střelu Matíase Vecina, neprosadil se ani Lautaro Martínez.

Před zápasem vyvolal velké pozdvižení deník Corriere dello Sport, který dal na první straně k fotografiím hráčů tmavé pleti Chrise Smallinga z AS a Lukakua titulek "Black Friday". List byl obviněn z rasismu, jeho představitelé nicméně na tomto spojení nic špatného neshledali.