Serie A

Serie A

Nejvyšší italská fotbalová soutěž, kterou hraje 20 týmů. Pořádá se od roku 1929. Týmy hrají systémem dvakrát každý s každým a po 38 kolech je vyhlášen mistr. Tři nejhorší týmy sestupují do Serie B.

Úřadujícím mistrem uplynulého ročníku (2015-16) je Juventus Turín, který je s 32 tituly nejúspěšnějším týmem Itálie. V managementu tohoto klubu také působí bývalý český záložník Pavel Nedvěd.

Tabulku pro sezonu 2015-16 najdete zde.

Třígolové vedení Bergamu na výhru nestačilo. V Říme s Laziem remizovalo
Zahraniční ligy

Bergamo neudrželo v osmém kole italské fotbalové ligy třígólové vedení a na hřišti Lazia Řím remizovalo 3:3. V nastavení vyrovnal Ciro Immobile.

Trenér Giampaolo vydržel v AC Milán jen čtyři měsíce

Fotbalisté AC Milán budou mít po odvolání Marca Giampaola nového trenéra, podle italských médií mužstvo převezme Stefano Pioli. V tabulce italské ligy je slavný klub až třináctý, ze sedmi úvodních kol čtyřikrát prohrál.

Giampaolo v Miláně vydržel jen necelé čtyři měsíce. V červnu vyměnil bývalého italského reprezentanta a mistra světa z roku 2006 Gennara Gattusa, který skončil poté, co "Rossoneri" obsadili v lize až páté místo a nedostali se do Ligy mistrů.

Třiapadesátiletý Pioli naposledy vedl Fiorentinu. Předtím pracoval například v Parmě, Chievu, Boloni, Laziu nebo v konkurenčním Interu.

Juventus vyhrál souboj o první místo na hřišti Interu, Krejčí se zapsal mezi střelce

Fotbalisté Interu Milán v italské lize poprvé v sezoně ztratili body. V přímém souboji o první místo podlehli v 7. kole doma mistrovskému Juventusu.

Krejčí a Matějů byli v italské lize u porážek svých týmů

Fotbalisté Neapole zdolali v 6. kole italské ligy nováčka Brescii 2:1 a částečně odčinili překvapivou středeční domácí porážku s Cagliari. Za hosty nastoupil v 68. minutě český obránce Aleš Matějů, jeho spoluhráč Jaromír Zmrhal zůstal na lavičce.

V základní sestavě Boloně se poprvé v sezoně objevil Ladislav Krejčí, ani jeho tým ale nebodoval a prohrál 0:1 na hřišti Udine. O výsledku rozhodl po Larsenově centru hlavou Stefano Okaka.

V Neapoli si už ve 13. minutě seběhl na Callejonovo přiťuknutí Dries Mertens a potvrdil, že se mu v zápasech proti nováčkům italské ligy daří. Ve dvacátém takovém utkání zaznamenal 21. gól. Krátce před pauzou vstřelil nakonec rozhodující branku hlavou Kostas Manolas. V 67. minutě už jen snížil prvním gólem v novém klubu někdejší hráč Manchesteru City nebo obou milánských velkoklubů Mario Balotelli. Neapol dál drží čtvrté místo v tabulce.

V 6. kole uspěly oba římské kluby. Lazio si poradilo 4:0 s Janovem, který zůstává na sestupové pozici. Jedním gólem se na tom podílel útočník Ciro Immobile a s pěti brankami se dotáhl na čelo tabulky střelců Serie A. AS Řím porazil díky gólu Edina Džeka z 56. minuty nováčka Lecce.

Italská fotbalová liga - 6. kolo:

Neapol - Brescia 2:1 (13. Mertens, 45.+4 Manolas - 67. Balotelli), Lazio Řím - FC Janov 4:0 (7. Milinkovič-Savič, 40. Radu, 59. Caicedo, 78. Immobile), Lecce - AS Řím 0:1 (56. Džeko), Udine - Boloňa 1:0 (27. Okaka),

Jankto dal gól Interu. Ten ale i bez vyloučeného Alexise v Janově vyhrál

Český fotbalový reprezentant Jakub Jankto v italské lize vstřelil první gól za Sampdorii Janov a zmírnil domácí porážku 1:3 s Interem Milán.

Fotbalisté AC Milán ztratili dobře rozehraný zápas s FC Turín

Fotbalisté AC Milán v pátém kole italské ligy neudrželi vedení a po prohře 1:2 na hřišti FC Turín jsou v tabulce až třináctí. Domácí, které za vítězstvím dvěma góly v rozmezí čtyř minut ve druhém poločase nasměroval Andrea Belotti, jsou šestí.

Rossoneri se v prvním poločase ujali vedení po penaltě Krzysztofa Piateka a těsný náskok drželi až do 72. minuty, kdy se poprvé prosadil Belotti. Domácí útočník vzápětí přidal čtvrtou branku v sezoně, na kterou už milánský celek nenašel odpověď a prohrál podruhé za sebou.

Italská fotbalová liga - 5. kolo:

FC Turín - AC Milán 2:1 (72. a 76. Belotti - 18. Piatek z pen.).

Na Slavii si nepřišli, ale slavný AC vyřídili bez potíží. Milánské derby ovládl Inter
Fotbal

Fotbalisté Interu Milán vyhráli městské ligové derby proti AC 2:0 a i po 4. kole jsou v Serii A jediným týmem bez ztráty bodu.
Souboj českých hráčů pro Matějů a Zmrhala. Brescia porazila Udine, Barák bez bodu
Fotbal

Fotbalisté Brescie zvítězili ve 4. kole italské ligy na hřišti Udine 1:0.
Rasismus v přímém přenosu. Italský expert ponižoval Lukaka, dostal vyhazov
Fotbal

Italská televizní stanice Top Calcio 24 propustila komentátora kvůli rasistické poznámce na adresu útočníka Romelua Lukakua z Interu Milán.
Inter se naladil na Slavii výhrou nad Udine, za hosty čekal na šanci český megatalent

Z prvního místa sesadil milánský klub hráče mistrovského Juventusu, který remizoval na hřišti Fiorentiny 0:0 a poprvé ztratil body.
Inter bojuje proti rasismu na tribunách, ale jeho ultras schvalují bučení na Lukakua

Na Lukakua bučeli fanoušci Cagliari. Jsi v Itálii, takhle to tu chodí, vzkázali ale útočníkovi ultras z jeho vlastního klubu.
Chceme postoupit ze skupiny, ale ze Slavie máme respekt, říká legenda Interu Zanetti
Liga mistrů

Teď se Javier Zanetti chystá v roli viceprezidenta klubu na těžkou skupinu Ligy mistrů. Narazí v ní i na Slavii.
Fotbalový trh se opět nafoukl. Rostou přestupní sumy, ale i inflace, varují analytici

Pět největších fotbalových soutěží na světě hlásí nový rekord v přestupních částkách. Dohromady se v nich letos utratilo 172 miliard korun.
"Byl to projev respektu." Fans Interu podpořili rivaly, kteří hučeli na jejich hvězdu

"Nejsme rasisti a stejně tak jimi nejsou ani fanoušci Cagliari," tvrdí příznivci modročerných barev.
V Římě jsem nebyl šťastný, prohlásil Schick. Posila Lipska nechtěla zůstat v Itálii

"Necítil jsem se v hlavě volný, vždycky jsem byl těmi očekáváními dost svázaný. Tohle byl asi největší problém," prohlásil reprezentační útočník.
V římském derby zvonily tyče, Lazio remizovalo s AS 1:1. Schick vysedával na lavičce

Derby v 2. kole italské fotbalové ligy mezi Laziem a AS Řím skončilo nerozhodně 1:1, hráči šestkrát trefili tyč nebo břevno.
Matějů debutoval v Serii A, s Brescií v Miláně prohrál 0:1. Zmrhal zůstal na lavičce
Fotbal

Aleš Matějů debutoval v Serii A v dresu nováčka Serie A Brescie, která prohrála na hřišti AC Milán v druhém kole italské ligy 0:1.
AC Milán zahájil ligovou sezonu porážkou v Udine, Zmrhal prožil vítězný debut

Zmrhal odehrál za Brescii závěrečných 19 minut zápasu v Cagliari. Jankto byl u porážky Sampdorie, Schick, Barák a Krejčí zůstali na lavičce.