Serie A

Serie A

Nejvyšší italská fotbalová soutěž, kterou hraje 20 týmů. Pořádá se od roku 1929. Týmy hrají systémem dvakrát každý s každým a po 38 kolech je vyhlášen mistr. Tři nejhorší týmy sestupují do Serie B.

Úřadujícím mistrem uplynulého ročníku (2015-16) je Juventus Turín, který je s 32 tituly nejúspěšnějším týmem Itálie. V managementu tohoto klubu také působí bývalý český záložník Pavel Nedvěd.

Tabulku pro sezonu 2015-16 najdete zde.

Darida zůstal při výhře Herthy na lavičce, nezahrál si ani Zima

Fotbalisté Herthy Berlín po úvodních třech porážkách v německé lize podruhé za sebou vyhráli. Na domácím stadionu porazili v předehrávce 5. kola nováčka Fürth 2:1. Český záložník Vladimír Darida zůstal v týmu vítězů jen na lavičce.

V italské lize si zase nezahrál český reprezentační obránce David Zima, který jen přihlížel výhře FC Turín 1:0 v Sassuolu. Jediný gól utkání vstřelil v 83. minutě Chorvat Marko Pjaca.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:

Hertha Berlín - Fürth 2:1 (61. Ekkelenkamp, 79. vlastní Bauer - 57. Hrgota z pen.).

Italská fotbalová liga - 4. kolo:

Sassuolo - FC Turín 0:1 (83. Pjaca).

Francouzská fotbalová liga - 6. kolo:

Štrasburk - Mety 3:0 (26. a 40. Diallo, 6. Ajorque z pen.).

Španělská fotbalová liga - 5. kolo:

Vigo - Cádiz 1:2 (65. Mina - 38. Lozano, 43. Espino).

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:

Newcastle - Leeds 1:1 (44. Saint-Maximin - 13. Raphinha).

Neapol, AC Milán i AS Řím potvrdily dobrý start do ligy

Fotbalisté Neapole ve 2. kole italské ligy zvítězili na hřišti Janova 2:1 a navázali na domácí výhru nad Benátkami. Druhá vítězství přidaly také AC Milán a AS Řím, které dnes soupeřům nastřílely čtyři góly.

Neapol se dostala do vedení ve 39. minutě, kdy střelou na zadní tyč skóroval Fabián Ruiz. Španělský záložník se prosadil posedmé v řadě střelou zpoza vápna. V 54. minutě se Janovským podařilo srovnat, ale gól Gorana Pandeva kvůli faulu neplatil. Regulérní branky se domácí dočkali v 69. minutě, kdy vyrovnal Andrea Cambiaso. Rozhodnutí přinesla 84. minuta, ve které vstřelil po standardní situaci vítěznou branku střídající Andrea Petagna.

AC Milán zdolal zásluhou dvou branek francouzského útočníka Oliviera Girouda Cagliari 4:1. Skóre otevřel v 12. minutě povedenou střelou z přímého kopu Sandro Tonali. Cagliari se rychle vrátilo do hry zásluhou Alessandra Deioly, ale hned po minutě poslal AC zpět do vedení Brahim Díaz. V 25. minutě se poprvé prosadil Giroud a už dvě minuty před přestávkou francouzský mistr světa z roku 2018 stanovil konečný výsledek.

Římské AS zvládlo i druhý zápas v Serii A pod Josém Mourinhem, nováčka ze Salernitany rozstřílelo 4:0. V Na rozdíl od Milána začaly v Salernu padat góly až po pauze.

Jako první překonal domácího brankáře Lorenzo Pellegrini. V 52. minutě navázal na dvoubrankové představení z úvodního duelu Jordan Veretout a třetí branku přidal Tammy Abraham, který se v novém působišti trefil poprvé. Definitivní podobu výsledku dal v 79. minutě druhou brankou v zápase Pellegrini.

AC Milán rozjel sezonu na hřišti Sampdorie vítězně

Fotbalisté AC Milán vstoupili do nové sezony italské ligy vítězstvím 1:0 na hřišti Sampdorie Janov. O triumfu úřadujících vicemistrů rozhodl už v deváté minutě Brahim Díaz.

Milánští v Janově dobře začali a Díaz po Calabriově přihrávce brzy otevřel skóre. Sampdoria několikrát sahala po vyrovnání, ale hosty podržel brankář Maignan, který do AC přišel v létě z Lille jako nástupce mistra Evropy Donnarummy.

Cagliari remizovalo se Speziou 2:2. Hostům zařídili dvoubrankový náskok Emmanuel Gyasi a Simone Bastoni, alespoň bod zachránil domácím Joao Pedro. Brazilský kapitán se mezi 62. a 66. minutou trefil ze hry a poté z penalty.

Italská fotbalová liga - 1. kolo:

Cagliari - Spezia 2:2 (62. a 66. z pen. Joao Pedro - 7. Gyasi, 58. Bastoni), Sampdoria Janov - AC Milán 0:1 (9. Díaz).