Hustý déšť, břevno, vyloučení. Real ovládl El Clásico a přiživil šanci na obhajobu

10. 4. 2021 23:16
Fotbalisté Realu Madrid vyhráli i druhé El Clásico v sezoně a po výhře 2:1 nad Barcelonou se posunuli do čela neúplné tabulky španělské ligy. Městský rival Atlético, se kterým má Real lepší vzájemnou bilanci, má stejně bodů a zápas k dobru.
Toni Kroos a Luka Modrič slaví gól Realu v zápase španělské ligy proti Barceloně. | Foto: Reuters

Skóre otevřel ve 14. minutě Karim Benzema, jenž si naběhl na centr z pravé strany a efektní patičkou překonal brankáře Ter Stegena. Francouzský útočník se stal za posledních dvacet let čtvrtým hráčem "Bílého baletu", jenž skóroval v sedmi ligových utkáních v řadě. Před ním to dokázali Cristiano Ronaldo, Gareth Bale a Ruud van Nistelrooij.

Druhý zásah přidal z přímého kopu Toni Kroos, jehož střele ale výrazně pomohla do sítě teč bránícího Sergina Desta. Snížení Barcelony zařídil Óscar Mingueza, na vyrovnání už ale Katalánci v druhém poločase, který se hrál za hustého deště, nedosáhli. A to i přesto, že v nastavení byl vyloučen domácí Casemiro a při závěrečném tlaku nastřelil střídající Moriba brankovou konstrukci.

Real tak ovládl i druhé El Clásico v sezoně, v říjnu zvítězil na stadionu Camp Nou 3:1. Barcelona poprvé od sezony 1977/78 podlehla svému odvěkému rivalovi třikrát v řadě a ztrácí na něj v tabulce ze třetího místa bod.

Španělská fotbalová liga - 30. kolo:

Getafe - Cádiz 0:1 (64. vlastní Timor), Bilbao - Alavés 0:0, Eibar - Levante 0:1 (45.+2 De Frutos), Real Madrid - FC Barcelona 2:1 (12. Benzema, 28. Kroos - 60. Mingueza).

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.