Levante

Barcelona remizovala v San Sebastianu. Real půjde v případě vítězství do čela
Zahraniční ligy

Fotbalisté Barcelony ve španělské lize pouze remizovali na hřišti San Sebastianu 2:2 a mohou přijít o první místo v tabulce.
Španělský soud osvobodil Jarošíka i další fotbalisty obviněné z korupce

Mezi obviněnými figuroval i český záložník Jiří Jarošík, který v té době hájil dres Zaragozy.

Nováček z Granady se ujal vedení v La Lize, Vaclík vychytal nulu

Fotbalisté Granady v andaluském derby porazili 1:0 Betis Sevilla a v neúplné tabulce španělské ligy se posunuli na první místo. Nováček soutěže vede o bod před čtveřicí Barcelona, jenž má však zápas k dobru, San Sebastian, Atlético Madrid a FC Sevilla, které k vítězství 2:0 nad Getafe pomohl čistým kontem brankář Tomáš Vaclík.

Český reprezentační gólman zaznamenal pátou nulu v probíhajícím ročníku La Ligy a celkově šestou v sezoně. O vítězství domácího celku rozhodli ve druhém poločase Lucas Ocampos a Javier Hernández, pro nějž šlo o první ligový gól od zářijového přestupu z West Hamu.

Jedinou branku Granady vstřelil v 61. minutě odchovanec Betisu Álvaro Vadillo a tým trenéra Diega Martíneze doma vyhrál počtvrté za sebou bez inkasované branky. Granada, jejímž nejlepším výsledkem v nejvyšší soutěži jsou dvě šestá místa ze 70. let, je navíc prvním nováčkem od Raya Vallecana v sezoně 1999/2000, který dokázal po deseti kolech vést španělskou ligu.

Na druhém místě je Barcelona, která má však kvůli odložení duelu s Realem Madrid o zápas méně. Díky dnešnímu vítězství 1:0 na hřišti Celty Vigo je třetí San Sebastian. Atlético Madrid je čtvrté, Real je o další bod zpět pátý, ale má k dobru přeložené El Clásico.

San Sebastian dnes hrál od 66. minuty v početní výhodě poté, co domácí záložník Pape Cheikh dostal druhou žlutou kartu během pouhých šesti minut a byl vyloučen. Hosté toho ale dokázali využít až osm minut před koncem, kdy se prosadil Alexander Isak.

Španělská fotbalová liga - 10. kolo:

Vigo - San Sebastian 0:1 (82. Isak), Granada - Betis Sevilla 1:0 (61. Vadillo), Levante - Espaňol Barcelona 0:1 (38. Bernardo), FC Sevilla - Getafe 2:0 (69. Hernández, 78. Ocampos), Pamplona - Valencie 3:1 (34. Oier, 48. Rubén García, 80. Estupiňán - 14. Rodrigo Moreno).

Vaclík nedostal gól ani v druhém kole a přispěl k výhře Sevilly v Granadě

Sevilla s českým brankářem Tomášem Vaclíkem je po dvou úvodních zápasech španělské ligy na hřištích soupeřů stoprocentní. Navíc ještě neinkasovala.
Šestadvacátý titul. Barcelona je po výhře nad Levante znovu mistrem Španělska

Už šestadvacáté ligové prvenství Kataláncům přinesla výhra 1:0 nad Levante, po níž mají svěřenci trenéra Valverdeho náskok devíti bodů na Atlético.
Atlético porazilo Valladolid, ale oslavy Barcelony oddálilo jen na pár hodin

Fotbalisté Atlética Madrid ve 35. kole španělské ligy zvítězili 1:0 nad Valladolidem, ale po výhře Barcelony ztratili šanci na titul.
Atlético porazilo Valencii a odložilo mistrovské oslavy Barcelony

Madridský tým z druhého místa tabulky na katalánského obhájce titulu ztrácí čtyři zápasy před koncem sezony devět bodů. Valencii patří páté místo.
Real zvítězil na hřišti Levante díky dvěma penaltám, Valencie popatnácté remizovala

Real Madrid vyhrál v 25. kole španělské ligy díky proměněným penaltám Karima Benzemy a Garetha Balea 2:1. Nezaváhalo ani Atlético proti Villarrealu.
Barceloně hrozilo vyloučení z poháru. Španělský svaz trest zamítl

Vyřazené Levante si stěžovalo, že v úvodním vzájemném zápase nastoupil neoprávněně mladý obránce Chumi Brandáriz.
Vaclík pustil dva góly a Sevilla prohrála s Bilbaem. Messi vstřelil 400. gól v lize

Barcelona porazila ve španělské lize Eibar 3:0 a upevnila si vedoucí místo v tabulce. Lionel Messi vstřelil jako první hráč 400. gól v La Lize.
Barcelona poprvé od listopadu padla, v poháru nestačila na Levante

Barcelona v prvním osmifinále Copa del Rey podlehla Levante na jeho hřišti 1:2. Nad stejným soupeřem přitom před Vánoci Katalánci vyhráli 5:0.
Jako na Žižkově, smál se Vaclík po přestřelce s Levante. Blýskl se chycenou penaltou

Českému gólmanovi se vyplatila pečlivá příprava, exekutora pokutového kopu měl perfektně přečteného.
První prohra po 43 zápasech. Barcelona dostala pět gólů, vyšláplo si na ni Levante

Španělský mistr bez hvězdného Lionela Messiho v sestavě prohrál na hřišti Levante.
Barcelona hrála doma s Getafe bez branek a náskok na Atlético se jí ztenčil

Barcelona remizovala doma s Getafe 0:0 a v čele tabulky má náskok sedmi bodů na druhé Atlético Madrid.
Real vyhrál ve Valencii a přiblížil se jí v tabulce. Ronaldo přispěl dvěma góly z penalt

Real porazil Valencii na jejím hřišti 4:1 a v tabulce už na ni s utkáním k dobru ztrácí jen dva body. Ronaldo proměnil dva pokutové kopy.
S rakovinou bojující kouč Berizzo vedl remízový zápas Sevilly

Trenér fotbalistů Sevilly Eduardo Berizzo, bojující s rakovinou prostaty, se pouhých 16 dnů po operaci vrátil ke svým svěřencům.
Barcelona zvítězila ve Villarrealu a znovu vede o pět bodů. Skórovali Suárez a Messi

Barcelona vyhrála 2:0 na půdě Villarrealu a na čele ligy má náskok pěti bodů před Valencií. O výhře rozhodli ve druhé půli Suárez s Messim.
Valencie zůstala po zápase s Espaňolem neporažena a na dohled od vedoucí Barcelony

Fotbalisté Valencie zvítězili 2:0 na hřišti Espaňolu a zaznamenali již osmou výhru v řadě. Valencia se drží čtyři body za vedoucí Barcelonou.
Barcelona si proti Málaze upevnila vedení, druhá Valencie deklasovala Sevillu

Fotbalisté Barcelony porazili Málagu 2:0 a dál kralují španělské lize. Druhá Valencie nepoznala hořkost porážky ani v zápase se Sevillou.
Španělskou ligu opouštějí poprvé v historii dva madridské týmy
Fotbal

Z nejvyšší španělské fotbalové ligy sestupují Rayo Vallecano a Getafe a do druhé nejvyšší soutěže doprovodí Levante.