Překvapení v Anglii, oslabený nováček oloupil lídra. Liverpoolu se povedla otočka

Aktualizováno 10. 4. 2021 21:00
Fotbalisté Manchesteru City překvapivě prohráli v 31. kole anglické ligy na svém hřišti 1:2 s Leedsem. Oba góly nováčka soutěže vstřelil Stuart Dallas, ten rozhodující dal v 91. minutě. Lídrovi tabulky nepomohla ani dlouhá přesilovka, kterou hrál od nastaveného času prvního poločasu po vyloučení Liama Coopera.
Fotbalisté Leedsu slaví vítězný gól na hřišti Manchesteru City.
Fotbalisté Leedsu slaví vítězný gól na hřišti Manchesteru City. | Foto: Reuters

Liverpool otočil duel s Aston Villou, výhru 2:1 mu vystřelil v nastaveném čase Trent Alexander-Arnold.

Dallas otevřel skóre v 42. minutě přesnou trefou o tyč. Byl to jedenáctý gól Leedsu po střele zpoza šestnáctky, což je nejlepší bilance v této sezoně Premier League. Vzápětí ale Cooper ostrým skluzem zfauloval Sterlinga a hlavní sudí mu po poradě s videorozhodčím udělil červenou kartu.

Svěřenci Pepa Guardioly, který před středeční odvetou čtvrtfinále Ligy mistrů v Dortmundu šetřil některé opory, využili přesilovku v 76. minutě po trefě Ferrána Torrese, na body ale nakonec nedosáhli. V nastaveném čase si totiž zaběhl na kolmici za obranu znovu Dallas a zařídil Leedsu překvapivou výhru.

Díky ní se nováček soutěže dostal v neúplné tabulce na deváté místo. "Citizens" prohráli po šesti soutěžních vítězstvích a na prvním místě mají náskok 14 bodů před městskými rivaly United, kteří mají ale dva zápasy k dobru.

Liverpool prohrál na podzim úvodní vzájemný zápas s Aston Villou 2:7 a dobře nezačal ani na svém stadionu Anfield. V 43. minutě poslal hosty do vedení nejlepší střelec týmu Ollie Watkins.

V 57. minutě se ale prosadil Mohamed Salah, který 19. trefou v sezoně znovu dohnal v čele tabulky střelců Harryho Kanea z Tottenhamu. Egyptský kanonýr ukončil téměř třináctihodinové čekání "Reds" na domácí ligový gól ze hry. Obrat dokonal Alexander-Arnold v první minutě nastavení, poté co za vápnem převzal odražený míč a nekompromisně ho poslal do sítě.

Liverpool se výhrou naladil na odvetu čtvrtfinále Ligy mistrů na hřišti Realu Madrid a navíc se posunul na páté místo před West Ham. Aston Villa je desátá.

Chelsea nastřílela na hřišti Crystal Palace tři góly v úvodní půlhodině a po výhře 4:1 se posunula na čtvrté místo tabulky. Dvěma góly se na výhře "Blues" podílel Christian Pulisic. Stoper Kurt Zouma potvrdil svým pátým zásahem v sezoně pozici nejgólovějšího obránce v soutěži.

Před zápasy všichni aktéři drželi dvě minuty ticha k uctění památky prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., který v pátek zemřel ve věku 99 let. Fotbalisté odehráli utkání s černými páskami na rukávech.

Anglická fotbalová liga - 31. kolo:

Manchester City - Leeds 1:2 (76. Torres - 42. a 90.+1 Dallas), Liverpool - Aston Villa 2:1 (57. Salah, 90. Alexander-Arnold - 43. Watkins), Crystal Palace - Chelsea 1:4 (63. Benteke - 10. a 78. Pulisic, 8. Havertz, 30. Zouma).

1. Manchester City 32 23 5 4 67:23 74
2. Manchester United 30 17 9 4 58:33 60
3. Leicester 30 17 5 8 53:34 56
4. Chelsea 31 15 9 7 50:31 54
5. Liverpool 31 15 7 9 53:37 52
6. West Ham United 30 15 7 8 48:37 52
7. Tottenham 30 14 7 9 51:32 49
8. Everton 29 14 5 10 41:38 47