PSG rozstřílel Montpellier. Neymar vstřelil dva góly, Cavani se stal rekordmanem

Aktualizováno 27. 1. 2018 22:12
Fotbalisté PSG porazili Montpellier 4:0. Neymar se na výhře podílel dvěma brankami, Cavani se stal nejlepším střelcem v klubové historii.
Neymar políbil míč a poté gólem z penalty přispěl k výhře PSG.
Neymar políbil míč a poté gólem z penalty přispěl k výhře PSG. | Foto: Reuters

Paříž - Fotbalisté Paris St. Germain ani ve dvanáctém domácím utkání francouzské ligy neztratili body. Nad Montpellierem zvítězili jasně 4:0 a v čele tabulky mají náskok 11 bodů před Lyonem. Konkurenti ale mají zápas k dobru.

V 11. minutě otevřel skóre po Rabiotově přesné přihrávce Cavani a stal se se 157 brankami nejlepším střelcem PSG v historii, protože překonal švédského kanonýra Zlatana Ibrahimovice. Před přestávkou skóroval ještě z penalty Neymar.

Ani v druhém poločase nepřipustil lídr tabulky zaváhání a po dalších dvou brankách vybojoval pohodové vítězství. Trefili se Di María a znovu Neymar, který je se 17 góly a 11 asistencemi nejproduktivnějším hráčem pěti elitních evropských lig.

Montpellier prohrál v Ligue 1 venku poprvé od 26. srpna. Na ligové vítězství v Paříži čeká už více než sedm a půl roku.

Francouzská fotbalová liga - 23. kolo:

Paris St. Germain - Montpellier 4:0 (40. z pen. a 82. Neymar, 11. Cavani, 70. Di María), Angers - Amiens 1:0 (6. Capelle), Guingamp - Nantes 0:3 (61. Thomasson, 86. Sala z pen., 90.+4 N'Gom), Mety - Nice 2:1 (50. a 62. Roux - 58. Balotelli), St. Etienne - Caen 2:1 (35. Ntep, 78. Bamba - 11. Rodelin), Toulouse - Troyes 1:0 (11. Sanogo).