Fotbalisté Paris SG zvítězili díky gólu Di Maríi v Nantes a vedou francouzskou ligu o jedenáct bodů

14. 1. 2018 23:12
Tým PSG navýšil v Ligue 1 náskok v čele tabulky, jeho konkurenti totiž neuspěli.
Angel di María slaví svůj gól do sítě Nantes
Angel di María slaví svůj gól do sítě Nantes | Foto: Reuters

Paříž - Fotbalisté Paris St. Germain zvítězili v 20. kole francouzské ligy na hřišti Nantes 1:0 a po čtvrté výhře v řadě mají v čele tabulky už jedenáctibodový náskok před dvojicí Monako, Lyon. Oba týmy v tomto kole zaváhaly: Monako v sobotu remizovalo bez branek v Montpellieru a Lyon dnes překvapivě doma neporazil Angers a taktéž získal jen bod za výsledek 1:1.

PSG poslal do vedení ve 12. minutě po Cavaniho přihrávce Di María. Na jeho přízemní střelu si sice gólman Tatarusanu sáhl, vytěsnit ji ale nedokázal. V 37. minutě mohl argentinský reprezentant zvýšit, v jasné šanci ale přestřelil branku.

Po změně stran převzali iniciativu domácí, kterým se v této sezoně na vlastním stadionu daří, překonat gólmana Areolu se jim ale nepovedlo. Hosté zatlačili zase až v závěru, Rabiot dokonce trefil tyč.

Karl Toko Ekambi vstřelil posledních pět ligových gólů Angers, dnes otevřel skóre z penalty v Lyonu. Za domácí ale po změně stran vyrovnal Fekir, jenž je se 14 brankami nejlepším francouzským střelcem v rámci pěti elitních evropských lig.

St. Etienne po sérii deseti zápasů bez vítězství poprvé vyhrálo, s Toulouse si poradilo 2:0.

Francouzská fotbalová liga - 20. kolo:

St. Etienne - Toulouse 2:0 (45. Berič z pen., 86. Dioussé), Lyon - Angers 1:1 (47. Fekir - 14. Ekambi z pen.), Nantes - Paris St. Germain 0:1 (12. Di María).