Neymar

Neymar

Celým jménem Neymar da Silva Santos Júnior se narodil 5. února 1992 v brazilském Sao Paulu.

Ve své vlasti hrál za Santos, než v roce 2013 přestoupil do španělského velkoklubu FC Barcelona. Díky svému obrovskému talentu a individuálním schopnostem je často srovnávám s nejlepším fotbalistou planety Lionelem Messim.

Neymarův krajan Pelé dokonce svého nástupce označil za nejlepšího fotbalistu světa. V letech 2011 a 2012 byl mladý Brazilec vyhlášen nejlepším hráčem Jižní Ameriky. V roce 2013 pomohl "Kanárkům" k triumfu na domácím Konfederačním poháru FIFA. o rok dříve byl s Brazílií druhý na olympiádě v Londýně.

Brazílie a Argentina dál drží v kvalifikaci MS neporazitelnost

Fotbalisté Brazílie a Argentiny dál drží neporazitelnost v jihoamerické kvalifikaci o postup na mistrovství světa. Brazilci přehráli v Manausu Uruguay 4:1 a dál vedou tabulku zóny CONMEBOL o šest bodů před Argentinci, kteří rovněž na domácím hřišti v Buenos Aires zdolali Peru 1:0.

V dresu Brazílie zazářili Neymar, který se oklepal po nevydařeném výkonu v předchozím duelu s Kolumbií, a nováček v reprezentaci Raphinha. Hvězda Paris St. Germain Neymar otevřel v 10. minutě skóre, o osm minut později přidal druhý gól Raphinha a po vzájemné spolupráci pak hráč Leedsu zvýšil ve druhém poločase už na 3:0. Luis Suárez v 77. minutě krásnou trefou z přímého kopu snížil, výhru domácích ale krátce poté pečetil Gabriel Barbosa.

O vítězství Argentiny rozhodl gól Lautara Martíneze krátce před přestávkou, kdy fotbalista Interu Milán uklidil hlavou do branky Molinův centr. Hosté mohli ve druhém poločase vyrovnat, penaltu nařízenou po faulu gólmana Emiliana Martíneze ale Yotún neproměnil.

Oba vedoucí týmy mají na dosah potvrzení postupu na šampionát do Kataru, kam se ze skupiny přímo kvalifikují první čtyři. Třetí místo drží Ekvádor, který uhrál bezbrankovou remízu s Kolumbií. Ta ve vyrovnaném boji o čtvrtou příčku o skóre přeskočila Uruguay.

Neymar podepsal v PSG novou smlouvu do roku 2025

Brazilský fotbalista Neymar zůstane v Paris Saint-Germain další čtyři roky. Vedení klubu dnes na twitteru oznámilo, že s hvězdným útočníkem uzavřelo novou smlouvu do roku 2025. Podle dřívějších informací listu L'Équipe měl kanonýr přijmout návrh na prodloužení kontraktu ještě o další rok.