Francouzská fotbalová reprezentace

Kapitán mistrů světa Lloris skončil v reprezentaci

Kapitán francouzských fotbalistů brankář Hugo Lloris ukončil reprezentační kariéru. S národním týmem v roce 2018 vyhrál mistrovství světa, na loňském šampionátu přidal stříbro, které má i z Eura 2016.

Brankář Tottenhamu o ukončení kariéry informoval v rozhovoru pro deník L'Équipe. "Každý si jednou uvědomí, že je na čase předat otěže někomu jinému," řekl šestatřicetiletý Loris.

"Vždy jsem říkal, že místo v reprezentaci nikomu nepatří. A proto musíme všichni, včetně mě, dbát na to, aby to tak bylo. Navíc tady je brankář, který je připraven (Mike Maignan)," prohlásil.

Lloris poprvé za Francii nastoupil v roce 2008 a nakonec v národním týmu nastoupil k rekordním 145 zápasům. Ve 121 utkáních vedl reprezentaci jako kapitán, což je také francouzský rekord.

Deschamps prodloužil smlouvu u francouzské reprezentace

Trenér Didier Deschamps prodloužil smlouvu u francouzské fotbalové reprezentace do mistrovství světa v roce 2026. Národní tým dovedl do dvou finále světových šampionátů - v Rusku 2018 získali jeho svěřenci titul, v prosinci v Kataru podlehli v rozhodujícím duelu na penalty Argentině. O novém kontraktu dnes informovala na webu Francouzská fotbalová federace.

Bývalý reprezentační kapitán Deschamps trénuje Francii od léta 2012 a sklízí s ní úspěchy. Vedle dvou finále MS dovedl "Les Bleus" do finále mistrovství Evropy 2016 a vyhrál s nimi Ligu národů 2021. V posledních pěti letech se Francie drží nepřetržitě mezi nejlepšími čtyřmi mužstvy světového žebříčku FIFA.

Na lavičce navazuje Deschamps na svou hvězdnou hráčskou kariéru. Bývalý defenzivní záložník Marseille či Juventusu dovedl Francii jako kapitán k titulu mistrů světa v roce 1998. Když to po dvaceti letech zopakoval jako trenér, podařilo se mu to po Máriovi Zagallovi a Franzi Beckenbauerovi jako třetímu muži v historii.

Mistrovství světa 2026 se bude hrát v USA, Mexiku a Kanadě.

Pokračovat