Brankář Koubek z Rennes zneškodnil penaltu, přesto dostal ve francouzské lize od Marseille tři góly

13. 1. 2018 19:24
Na Tomáše Koubka si z pokutového kopu nepřišel Florian Thauvin, český gólman jeho ránu vyrazil.
Brankář Rennes Tomáš Koubek při zápase s Marseille
Brankář Rennes Tomáš Koubek při zápase s Marseille | Foto: Reuters

Paříž - Brankář Tomáš Koubek z Rennes sice v dnešním utkání francouzské ligy s Marseille zneškodnil penaltu, hostující fotbalisté Olympique však i přesto vyhráli 3:0. Českého reprezentanta poté postupně překonali Valére Germain, Morgan Sanson a Florian Thauvin.

Penalta proti Rennes byla nařízena po faulu ve vápně ve 27. minutě, ale Koubek střelu Thauvina vystihl a skokem k tyči ji vyrazil. Bezbrankový stav ale vydržel jen osm minut, kdy českého gólmana prostřelil Germain, a před přestávkou se tvrdou ranou prosadil Sanson. Třetí gól přidal osm minut před koncem Thauvin, který Koubka nachytal hlavičkou z úhlu.

Francouzská fotbalová liga - 20. kolo:

Rennes - Marseille 0:3 (35. Germain, 45. Sanson, 82. Thauvin), Caen - Lille 0:1 (43. Pepe), Dijon - Mety 1:1 (1. Tavares - 89. Roux), Montpellier - Monako 0:0, Nice - Amiens 1:0 (66. Lees Melou), Troyes - Bordeaux 0:1 (15. Laborde).

před 55 minutami

Útočník s nožem zavraždil u Paříže policejní úřednici, policie ho zastřelila

Útočník s nožem ve francouzském městě Rambouillet u vchodu na policejní stanici zavraždil devětačtyřicetiletou policejní úřednici. Policisté ho postřelili, později zemřel. Podle médií byl muž občanem Tuniska, ale ve Francii pobýval legálně a měl čistý trestní rejstřík.

Aktualizováno před 1 hodinou

Koalice Spolu navrhuje, aby šéf BIS Koudelka dostal státní vyznamenání

Koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) navrhuje, aby ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka obdržel státní vyznamenání. Chce tím ocenit práci kontrarozvědky pro českou bezpečnost, informovalo uskupení v tiskové zprávě. Medaile Za zásluhy by byla podle nich adekvátním oceněním i za zvládnutí situace v posledních dnech, kdy vyšly najevo informace o zapojení ruských agentů do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014.

Koudelka podle koalice Spolu nynější situaci, která vyústila v diplomatickou krizi mezi ČR a Ruskem, zvládl bravurně, i když byl vystaven "různým tlakům a zájmům ze strany zahraničních i domácích spolupracovníků cizích mocností". "Ředitel BIS Koudelka je člověk, který slouží občanům této země s plným nasazením. Dělá práci, o které se většinou vůbec nedozvíme, ale přesto je pro naši bezpečnost naprosto zásadní," uvedl v tiskové zprávě předseda lidovců Marian Jurečka.

Zeman činnost BIS a Koudelky dlouhodobě kritizuje, šéfa kontrarozvědky pětkrát odmítl jmenovat generálem. Premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden uvedl, že kabinet opět navrhne Koudelkovo povýšení do hodnosti generála. Vláda o tom bude rozhodovat v pondělí. Rovněž udělování státních vyznamenání patří mezi pravomoci prezidenta.