HSC Montpellier

PSG bez Messiho vyhrál opět v nastavení

Fotbalisté Paris Saint-Germain v 7. kole francouzské ligy porazili poslední Mety 2:1. O výhře suverénního lídra tabulky rozhodl v páté minutě nastavení svou druhou trefou v zápase Ašraf Hakimí. Lyon, soupeř pražské Sparty ve skupině Evropské ligy, otočil zásluhou letních posil duel s Troyes a zvítězil 3:1.

Pařížský celek z aktivního vstupu do zápasu vytěžil brzký gól. Zakončení Maura Icardiho z 5. minuty vykopl z brankové čáry Matthieu Udol přímo k noze Hakimího, který trefil odkrytou branku a poslal PSG do vedení. Mety srovnaly v 39. minutě, kdy se po rohovém kopu trefil Boubakar Kouyaté.

Favorizovaný celek, v jehož sestavě chyběl zraněný Lionel Messi, dlouho nemohl vstřelit rozhodující gól a zdálo se, že poprvé v ročníku ztratí. V nastaveném čase však kapitán Met Dylan Bronn dostal druhou žlutou kartu a PSG nabídnuté výhody využil. Hakimí si navedl balon na střed a střelou na zadní tyč rozhodl o těsné výhře.

Lyon výborně zvládl druhý poločas zápasu s Troyes a díky trefám letních posil z Premier League otočil z 0:1 na 3:1. Vyrovnání svým prvním gólem v novém působišti zařídil Xherdan Shaqiri a vítěznou branku vstřelil v 72. minutě obránce Emerson. Definitivní podobu výsledku dal tři minuty před koncem Lucas Paquetá.

Francouzská fotbalová liga - 7. kolo:

Lille - Remeš 2:1 (31. David, 43. André - 74. Flips z pen.), Monako - St. Etienne 3:1 (62. z pen. a 86. Ben Yedder, 28. Volland - 41. Bouanga), Montpellier - Bordeaux 3:3 (11. a 50. Germain, 71. Mollet - 19. Hwang I-čo, 30. J. E. Onana, 85. Kalu), Nantes - Brest 3:1 (27. Blas, 55. Chirivella, 58. K. Coulibaly - 67. Le Douaron), Rennes - Clermont 6:0 (55. a 57. Sulemana, 32. Martin, 36. Terrier, 64. Laborde, 77. Tait), Angers - Marseille 0:0, Lens - Štrasburk 0:1 (67. Ajorque), Lorient - Nice 1:0 (23. Monconduit), Lyon - Troyes 3:1 (48. Shaqiri, 72. Emerson, 89. Paquetá - 45. Chavalerin), Mety - Paris St. Germain 1:2 (39. Kouyaté - 5. a 90.+5 Hakimí).

20. Mety 7 0 3 4 7:15 3

Poznámka: Nice byl z disciplinárních důvodů odečten 1 bod.

Fotbalista Sambia může po nákaze koronavirem opustit nemocnici

Stav francouzského fotbalisty Juniora Sambii z Montpellieru se po komplikacích vyvolaných koronavirem zlepšil natolik, že může opustit nemocnici. Klub o tom informoval na sociální síti.

"Všichni máme radost, že ti je lépe. Doufáme, že tě brzy uvidíme na hřišti," napsal klub na twitteru.

Třiadvacetiletý záložník byl minulý týden hospitalizován. První test měl Sambia negativní, opakovaný už nákazu potvrdil. Lékaři pak hráče uvedli do umělého spánku. Jeho stav se ale zlepšil, lékaři ho probudili a fotbalista začal dýchat bez přístrojů.

Ve Francii byla tento týden sezona předčasně ukončena poté, co vláda kvůli pandemii nového typu koronaviru zakázala až do září všechny velké sportovní akce. Vítězem nedohrané ligy se stal Paris St. Germain, sestupujícími Toulouse a Amiens.

Některým klubům se však předčasný konec ročníku nezamlouvá. Olympique Lyon bude požadovat náhradu škod, které vyčíslil na desítky milionů eur. Právní kroky zvažuje rovněž sestupující Amiens.