Darida a Schick dali v bundeslize vítězné góly. Pavlenka šestkrát inkasoval

Aktualizováno 14. 12. 2019 21:02
Záložník Vladimír Darida rozhodl třetím gólem v sezoně německé ligy o výhře Herthy Berlín 1:0 nad Freiburgem. Vítěznou branku vstřelil v 15. kole i útočník Patrik Schick, který se mezi střelce zapsal podruhé v ročníku a podílel se na triumfu Lipska 3:0 v Düsseldorfu.
Vladimír Darida.
Vladimír Darida. | Foto: Reuters

Brémy s Jiřím Pavlenkou v brance podlehly Bayernu Mnichov 1:6, hattrickem se blýskl Philippe Coutinho. Obránce Werderu Theodor Gebre Selassie utkání kvůli zranění nedohrál a podle prvních zpráv ho čeká dlouhá pauza.

Hertha ve třetím duelu pod vedením nového kouče Jürgena Klinsmanna poprvé zvítězila. Darida si v 53. minutě navedl míč na střed hřiště a střelou zpoza vápna ho poslal přesně k tyči. Český reprezentant se trefil podruhé za poslední tři kola. Hertha se posunula v neúplné tabulce na 13. místo, Freiburg klesl na šestou pozici.

Schick nastoupil v lize potřetí za sebou v základní sestavě a důvěru splatil už po dvou minutách hry. Naběhl si do vápna na centr z pravé strany a z voleje překonal brankáře Zackaryho Steffena. Po hodině hry zvýšil z pokutového kopu Timo Werner a v 75. minutě pojistil vítězství favorita Nordi Mukiele.

Lipsko se dostalo o dva body do čela tabulky, dosavadní lídr Mönchengladbach má ale nedělní utkání proti Wolfsburgu k dobru.

Brémy poslal v Mnichově do vedení ranou pod břevno Milot Rashica, Bayern ale skóre ještě do přestávky otočil. V 45. minutě doklepl míč do prázdné brány Coutinho. Gebre Selassie se mu snažil ve skórování zabránit, ale při zákroku si pohmoždil koleno a musel ze hřiště.

"Koleno se mu v pádu zaseklo a utrpěl vážné svalové zranění. Bude nám chybět dlouho," uvedl na tiskové konferenci trenér Werderu Florian Kohfeldt. Podle něj dvaatřicetiletý český obránce zmešká zimní přípravu a pravděpodobně i první polovinu jarní části sezony.

V nastaveném čase první půle přidal další gól kanonýr Robert Lewandowski a ve druhém poločase už lovil míč ze sítě pouze Pavlenka. Coutinho dvěma góly dovršil hattrick, jednou se trefil Thomas Müller a druhou branku v zápase a 18. v sezoně zaznamenal nejlepší bundesligový střelec Lewandowski.

Brémy prohrály počtvrté z posledních pěti zápasů a jsou na 15. místě, těsně nad sestupovým pásmem. Obhájce titulu Bayern ztrácí na čelo soutěže šest bodů.

Popadesáté v kariéře otevřel gólový účet v utkání Dortmundu jeho kapitán Marco Reus. Na hřišti Mohuče to vedlo k jasnému vítězství Borussie 4:0, vestfálský celek tak zůstává o bod za Bayernem.

Německá fotbalová liga - 15. kolo:

Bayern Mnichov - Brémy 6:1 (45., 63. a 78. Coutinho, 45.+4 a 72. Lewandowski, 75. Müller - 24. Rashica), Hertha Berlín - Freiburg 1:0 (53. Darida), Kolín nad Rýnem - Leverkusen 2:0 (73. Córdoba, 84. Bornauw), Mohuč - Dortmund 0:4 (32. Reus, 66. Sancho, 69. Hazard, 84. Schulz), Paderborn - Union Berlín 1:1 (33. Proger - 7. Ingvartsen), Düsseldorf - Lipsko 0:3 (2. Schick, 58. Werner z pen., 75. Mukiele).

15. kolo německé bundesligy, Bayern Mnichov - Werder Brémy: Zklamaný brankář Brém Jiří Pavlenka. | Foto: Reuters

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

před 2 hodinami

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států.