Bundesliga

Bundesliga

Nejvyšší německá fotbalová soutěž, kterou hraje 18 týmů. Pořádá se od roku 1963. Týmy hrají dvakrát každý s každým a po 34 kolech je vyhlášen mistr. Dva nejhorší týmy ročníku sestupují do 2. Bundesligy.

Úřadujícím mistrem uplynulého ročníku 2015-16 je Bayern Mnichov, který je s 26 tituly zároveň nejúspěšnějším německým klubem.

Tabulku německé nejvyšší soutěže sezony 2015-16 naleznete zde.

Darida a Schick dali v bundeslize vítězné góly. Pavlenka šestkrát inkasoval
Zahraniční ligy

Vladimír Darida zařídil berlínskému týmu výhru 1:0 nad Freiburgem a Patrik Schick vstřelil vítězný gól Lipska v utkání na půdě Düsseldorfu.
Souboj Koubka s Kadeřábkem v Bundeslize vyhrál gólman, ale dostal dva góly
Fotbal

Souboj českých fotbalistů Pavla Kadeřábka a Tomáše Koubka v 15. kole německé ligy vyzněl pro brankáře Augsburgu.
Schick se v bundeslize uvedl velkolepým gólem. Trefil se i Darida

Útočník Patrik Schick poprvé nastoupil v základní sestavě Lipska a prvním gólem v německé fotbalové lize pomohl k výhře 3:2 v Paderbornu.

Schalke díky gólu v závěru porazilo Union a dotáhlo se na lídra

Fotbalisté Schalke porazili v předehrávce 13. kola bundesligy díky gólu z 86. minuty 2:1 Union Berlín a bodově se dotáhli na vedoucí Mönchengladbach. Nováček z hlavního města, jenž v minulém kole právě lídra porazil, prohrál po třech vítězstvích za sebou.

Schalke poslal do vedení ve 23. minutě tvrdou ranou z voleje Benito Raman. Hosté vyrovnali o 13 minut později díky Marcusi Ingvartsenovi, jenž proměnil pokutový kop nařízený podle všeho za nafilmovaný pád.

Když už zápas směřoval k dělbě bodů, jež by byla pro Schalke doma už čtvrtá za sebou, rozhodl v 86. minutě křížnou střelou z hranice vápna německý reprezentant Suat Serdar.

Německá fotbalová liga - 13. kolo:

Schalke - Union Berlín 2:1 (23. Raman, 86. Serdar - 36. Ingvartsen z pen.).

Francouzská fotbalová liga - 15. kolo:

Marseille - Brest 2:1 (56. Sarr, 89. Radonjič - 88. Cardona).

Španělská fotbalová liga - 15. kolo:

Vigo - Valladolid 0:0.

Konec po 40 letech. Prezident Hoeness se rozloučil s Bayernem Mnichov

Uliho Hoenesse na vedoucí pozici vystřídal Herbert Hainer. Za působení Hoenesse získal Bayern 23 německých titulů a dvakrát vyhrál Ligu mistrů.
Mönchengladbach si výhrou nad Brémami upevnil vedení v Bundeslize

Fotbalisté Mönchengladbachu porazili Brémy 3:1 a po 11. kole německé ligy mají v čele tabulky už čtyřbodový náskok před druhým Lipskem.
Bayern týden po debaklu ve Frankfurtu deklasoval 4:0 Dortmund

Fotbalisté Bayernu Mnichov týden po debaklu 1:5 ve Frankfurtu a odvolání trenéra Nika Kovače deklasovali ve šlágru bundesligy 4:0 Borussii Dortmund.

Bayern Mnichov podle Bildu jedná s trenérem Wengerem

K fotbalistům Bayernu Mnichov by mohl přijít bývalý kouč Arsenalu Arséne Wenger. Podle listu Bild sedmdesátiletý Francouz už absolvoval s vedením německého mistra konkrétní jednání. U týmu skončil po víkendovém debaklu 1:5 s Frankfurtem Niko Kovač.

Wenger, který loni odešel z Arsenalu po 22 letech, potvrdil, že by ho angažmá v Bayernu lákalo. "Trénování je můj život. Samozřejmě mám zájem," uvedl kouč, který momentálně pracuje pro katarskou televizní stanici beIN Sports jako expert na Ligu mistrů.

Podle německých médií by Wenger vedl Bayern pouze do léta. Pak by vedení chtělo přivést některého z mladších trenérů, jako jsou Thomas Tuchel z Paris St. Germain nebo Erik ten Hag z Ajaxu Amsterdam. Oba nyní odmítli opustit svá současná působiště. Nabídku mnichovského velkoklubu nepřijal ani Ralf Rangnick, který po minulé sezoně skončil v Lipsku.

Vedení fotbalistů Lipska nechce uvolnit Schicka na kvalifikaci
Reprezentace

Vedení fotbalistů Lipska nechce kvůli zranění uvolnit českého reprezentanta Patrika Schicka na závěrečné kvalifikační duely o postup na Euro.
Bayern po debaklu s Frankfurtem propustil trenéra Kovače

Bayern Mnichov je bez trenéra. Vedení klubu se rozhodlo po sobotní porážce 1:5 s Eintrachtem Frankfurt odvolat Nika Kovače.

Schalke otočilo utkání s Augsburgem, Koubek třikrát inkasoval

Fotbalisté Schalke otočili zápas 10. kola bundesligy na hřišti Augsburgu, Tomáše Koubka překonali třikrát a vyhráli 3:2. Koubkův spoluhráč Jan Morávek, který právě za Schalke odehrál mezi lety 2009 a 2011 jednadvacet utkání, zůstal na lavičce.

Domácí šli do vedení v 38. minutě, po rychlé kombinaci střílel z hranice šestnáctky Daniel Baier. Schalke vyrovnalo v nastavení prvního poločasu, když přímý volný kop nadzvedl nad Koubka jeho spoluhráč Stephan Lichtsteiner.

Augsburg si vzal jednogólový náskok zpět patnáct minut po přestávce zásluhou penalty Alfreda Finnbogasona. Aktivnější Schalke však v 71. minutě srovnalo hlavičkou Ozana Kabaka a obrat dokonal osm minut před koncem Amine Harit, který po úniku obstřelil padajícího Koubka.

Německá fotbalová liga - 10. kolo:

Düsseldorf - Kolín nad Rýnem 2:0 (38. Hennings z pen., 61. Thommy), Augsburg - Schalke 2:3 (38. Baier, 60. Finnbogason z pen. - 45.+1 vlastní Lichtsteiner, 71. Kabak, 82. Harit).

Bayern schytal od Eintrachtu pět gólů, Lipsko nasázelo Mohuči dokonce osm

10. kolo bundesligy přineslo dramatické výsledky. Bayern Mnichov prohrál na hřišti Eintrachtu Frankfurt 1:5, Lipsko doma smetlo Mohuč 8:0.
Kadeřábkův gól pomohl Hoffenheimu k jasné výhře nad posledním Paderbornem
Fotbal

Obránce Pavel Kadeřábek svým druhým gólem v tomto ročníku německé fotbalové ligy přispěl k vítězství Hoffenheimu 3:0 nad Paderbornem.
Koubek udržel čisté konto proti Wolfsburgu. Mönchengladbach se posunul do čela

Mönchengladbach se po výhře 4:2 nad Frankfurtem ujal vedení v bundeslize. Stejnou možnost promarnil Wolfsburg po remíze 0:0 proti Augsburgu.
Bayern vyhrál nad nováčkem, Dortmund remizoval se Schalke

Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili nad nováčkem německé ligy Unionem Berlín 2:1 a dostali se minimálně do neděle do čela tabulky.
Koubek s Morávkem pomohli Augsburgu k remíze s Bayernem

Fotbalisté Bayernu Mnichov dvakrát překonali českého brankáře Tomáše Koubka, přesto v osmém kole německé ligy znovu ztratili body.
Koubek zažil debakl. Dostal pět gólů a Augsburg podlehl Mönchengladbachu
Fotbal

Fotbalisté Mönchengladbachu porazili v 7. kole německé ligy doma 5:1 Augsburg a dostali se do čela tabulky.
Selhání favoritů v bundeslize. Dortmund pouze remizoval, Bayern doma prohrál

Fotbalisté Bayernu Mnichov prohráli v domácím utkání 7. kola bundesligy s Hoffenheimem 1:2.
Darida gólem přispěl k výhře Herthy nad Düsseldorfem

Český záložník Vladimír Darida pomohl v německé fotbalové lize gólem a gólovou přihrávkou k vítězství Herthy Berlín 3:1 nad Düsseldorfem.
Darida dvěma gólovými přihrávkami přispěl k vysoké výhře Herthy

Český záložník Vladimír Darida přispěl v 6. kole německé fotbalové ligy dvěma gólovými přihrávkami k vítězství Herthy Berlín 4:0 v Kolíně nad Rýnem.