Bundesliga

Bundesliga

Nejvyšší německá fotbalová soutěž, kterou hraje 18 týmů. Pořádá se od roku 1963. Týmy hrají dvakrát každý s každým a po 34 kolech je vyhlášen mistr. Dva nejhorší týmy ročníku sestupují do 2. Bundesligy.

Úřadujícím mistrem uplynulého ročníku 2015-16 je Bayern Mnichov, který je s 26 tituly zároveň nejúspěšnějším německým klubem.

Tabulku německé nejvyšší soutěže sezony 2015-16 naleznete zde.

Fotbalová bundesliga bude přerušená minimálně od konce dubna
Zahraniční ligy

Německá fotbalová liga zůstane kvůli pandemii koronaviru přerušená nejspíš minimálně do konce dubna. Schválení zástupci klubů by mělo být formalitou.
Daridův spoluhráč z Herthy Berlín má koronavirus, tým je v karanténě
Fotbal

Fotbalisté Herthy Berlín, mezi které patří i český záložník Vladimír Darida, jsou ve čtrnáctidenní karanténě.
Epidemie ukončila hokej v Německu i EBEL. Fotbal se zavírá před diváky
Liga mistrů

Epidemie nového koronaviru ohrožuje sportovní klání po celém světě. Nejnověji na ní reagovali v Lize mistrů, bundeslize či na Slovensku.
Schick odehrál celé utkání proti Wolfsburgu, ale jeho Lipsko neskórovalo

Zápas druhého Lipska se sedmým Wolfsburgem skončil v 25. kole německé ligy bezbrankovou remízou. Hertha Berlín remizovala s Brémami 2:2.
Schickův gól pomohl Lipsku k remíze s Leverkusenem
Fotbal

Útočník Patrik Schick vstřelil sedmou branku v německé fotbalové lize a zařídil Lipsku v utkání 24. kola proti Leverkusenu bod za remízu 1:1.
Kanonádu Bayernu pokazili jeho vlastní fanoušci, zápas přerušili na 20 minut

Fotbalisté Bayernu Mnichov si na hřišti Hoffenheimu připsal nejvyšší výhru v tomto ročníku bundesligy.
Hertha prohrávala v poločase 0:3, ale zvládla vyrovnat. Byl u toho i Darida

Fotbalisté Herthy Berlín zlikvidovali v předehrávce 24. kola bundesligy tříbrankovou ztrátu v Düsseldorfu a získali bod za remízu 3:3.
Ostrostřelec Haaland pokračoval v kanonádě i proti Pavlenkovi v brance Brém

Norský útočník Erling Haaland v dresu Dortmundu je stále při střelecké chuti. Po dvou gólech v Lize mistrů přidal už devátou branku v bundeslize.
Bayern bleskově rozhodl zápas v Kolíně a znovu vede Bundesligu

Fotbalisté Bayernu Mnichov ve 22. kole německé ligy zvítězili v Kolíně nad Rýnem 4:1 a vrátili se do čela tabulky o bod před Lipsko.
Schick překonal Pavlenku a Lipsko ukončilo čekání na výhru

Český fotbalový útočník Patrik Schick překonal v 22. kole německé ligy reprezentačního spoluhráče Jiřího Pavlenku a přispěl k výhře Lipska nad Brémami
Dortmund si poradil s Frankfurtem, mladý kanonýr Haaland znovu skóroval

Fotbalisté Dortmundu porazili v předehrávce 22. kola německé ligy Frankfurt 4:0 a v tabulce se posunuli na druhé místo o skóre před Lipsko.
Šok pro Herthu. Trenér Klinsmann položil funkci, vedení to vzkázal přes facebook
Fotbal

Jürgen Klinsmann nečekaně po pouhých deseti týdnech složil trenérskou funkci u fotbalistů Herthy Berlín, za kterou hraje i záložník Vladimír Darida.
Koubek obdržel po nemoci pět gólů. Suchý a Morávek sledovali debakl z lavičky

Český reprezentant Tomáš Koubek se vrátil po nemoci do branky Augsburgu, který v německé fotbalové lize utrpěl debakl 0:5 na hřišti Frankfurtu.
Schick dal gól, ale Lipsko vystřídal v čele německé ligy Bayern
Fotbal

Český fotbalista Patrik Schick pomohl v německé lize gólem Lipsku k domácí remíze 2:2 s Mönchengladbachem.

Kadeřábek doklepl míč do sítě, branku mu ale nepřipsali

Fotbalisté Hoffenheimu zvítězili v utkání 19. kola německé ligy na hřišti Brém 3:0. Na vítězné brance měl podíl český reprezentant Pavel Kadeřábek, který pomohl doklepnout míč za záda Jiřího Pavlenky. Druhý český zástupce v týmu Werderu Theodor Gebre Selassie do zápasu nezasáhl kvůli poraněnému stehnu.

Kadeřábek, který skóroval v minulém bundesligovém utkání Hoffenheimu s Brémami, po rohu v 65. minutě poslal na brankové čáře skákající míč do sítě. Branka ale byla oficiálně zapsána jako vlastní gól Davyho Klaasena.

Střelecky aktivnější hosté poté těžili z brejkových situací. V 79. minutě po skrumáži před českým reprezentačním brankářem skóroval patičkou Chistoph Baumgartner, o čtyři minuty později se s pomocí teče domácího zadáka prosadil Sarkis Adamjan.

Na poslední místo tabulky klesl Düsseldorf. Ten nestačil na domácí Leverkusen a prohrál 0:3. Úvodní branku dal ve 40. minutě hlavou Kai Havertz, výhru favorita potvrdili po rohovém kopu Lars Bender a v závěru zápasu Lucas Alario z penalty.

Německá fotbalová liga - 19. kolo:

Brémy - Hoffenheim 0:3 (65. vlastní Klaasen, 79. Baumgartner, 83. Adamjan), Leverkusen - Düsseldorf 3:0 (40. Havertz, 79. Bender, 89. Alario z pen.).

Bayern deklasoval Schalke 5:0 a je bod od prvního Lipska, to prohrálo ve Frankfurtu

Bayern Mnichov deklasoval doma 5:0 Schalke a ztrácí na první místo už jen jeden bod.
Haaland v Dortmundu znovu řádil. Zlomil rekord, za necelou hodinu dal pět gólů

Fotbalisté Dortmundu porazili v předehrávce německé ligy Kolín nad Rýnem po bleskovém úvodu 5:1.
Darida byl u domácího debaklu Herthy s Bayernem, dostala čtyři góly
Fotbal

Český fotbalový reprezentant Vladimír Darida odehrál 68 minut při porážce Herthy Berlín 0:4 s Bayernem Mnichov.
Fenomén. Haaland při premiéře za Dortmund nasázel Koubkovi hattrick za 20 minut

Devatenáctiletý norský útočník Erling Haaland v soutěžní premiéře za Dortmund třikrát překonal brankáře Tomáše Koubka.

Mönchengladbach podlehl Schalke a může přijít o druhé místo

Na úvod jarní části německé fotbalové ligy zvítězilo Schalke 04 nad Mönchengladbachem 2:0. Poražená Borussia promarnila šanci na posun do čela tabulky a může přijít o druhé místo, pokud Bayern Mnichov porazí v neděli v Berlíně Herthu.

Schalke vyhrálo díky brankám z úvodu druhého poločasu. V 48. minutě se posedmé v sezoně trefil německý reprezentant Suat Serdar, který je nejlepším střelcem týmu. O deset minut později zvýšil Michael Gregoritsch, který přišel v zimě na hostování z Augsburgu. Svěřenci trenéra Davida Wagnera se dostali na čtvrté místo před rivaly z Dortmundu.

Fotbalisté Getafe po dvou porážkách za sebou ve španělské lize zabrali a díky vítězství 3:0 na hřišti předposledního Leganés se posunuli na páté místo. Před šestým San Sebastianem i sedmou Valencií, které však odehrály o zápas méně, mají náskok dvou bodů.

Getafe v posledních dvou zápasech vyšlo bodově i střelecky naprázdno, ale dnes proti outsiderovi obě série rázně ukončilo. Už po 33 minutách vedlo díky brankám Leandra Cabrery, Allana Nyoma a Jaimeho Maty. Nepovedený zápas San Sebastianu, který na příčky znamenající záchranu ztrácí bod, v závěru ještě završily dvě bleskové žluté karty pro Rúbena Peréze.