Bundesliga

Bundesliga

Nejvyšší německá fotbalová soutěž, kterou hraje 18 týmů. Pořádá se od roku 1963. Týmy hrají dvakrát každý s každým a po 34 kolech je vyhlášen mistr. Dva nejhorší týmy ročníku sestupují do 2. Bundesligy.

Úřadujícím mistrem uplynulého ročníku 2015-16 je Bayern Mnichov, který je s 26 tituly zároveň nejúspěšnějším německým klubem.

Tabulku německé nejvyšší soutěže sezony 2015-16 naleznete zde.

Bayern deklasoval Schalke 5:0 a je bod od prvního Lipska, to prohrálo ve Frankfurtu
Zahraniční ligy

Bayern Mnichov deklasoval doma 5:0 Schalke a ztrácí na první místo už jen jeden bod.
Haaland v Dortmundu znovu řádil. Zlomil rekord, za necelou hodinu dal pět gólů

Fotbalisté Dortmundu porazili v předehrávce německé ligy Kolín nad Rýnem po bleskovém úvodu 5:1.
Darida byl u domácího debaklu Herthy s Bayernem, dostala čtyři góly
Fotbal

Český fotbalový reprezentant Vladimír Darida odehrál 68 minut při porážce Herthy Berlín 0:4 s Bayernem Mnichov.
Fenomén. Haaland při premiéře za Dortmund nasázel Koubkovi hattrick za 20 minut

Devatenáctiletý norský útočník Erling Haaland v soutěžní premiéře za Dortmund třikrát překonal brankáře Tomáše Koubka.

Mönchengladbach podlehl Schalke a může přijít o druhé místo

Na úvod jarní části německé fotbalové ligy zvítězilo Schalke 04 nad Mönchengladbachem 2:0. Poražená Borussia promarnila šanci na posun do čela tabulky a může přijít o druhé místo, pokud Bayern Mnichov porazí v neděli v Berlíně Herthu.

Schalke vyhrálo díky brankám z úvodu druhého poločasu. V 48. minutě se posedmé v sezoně trefil německý reprezentant Suat Serdar, který je nejlepším střelcem týmu. O deset minut později zvýšil Michael Gregoritsch, který přišel v zimě na hostování z Augsburgu. Svěřenci trenéra Davida Wagnera se dostali na čtvrté místo před rivaly z Dortmundu.

Fotbalisté Getafe po dvou porážkách za sebou ve španělské lize zabrali a díky vítězství 3:0 na hřišti předposledního Leganés se posunuli na páté místo. Před šestým San Sebastianem i sedmou Valencií, které však odehrály o zápas méně, mají náskok dvou bodů.

Getafe v posledních dvou zápasech vyšlo bodově i střelecky naprázdno, ale dnes proti outsiderovi obě série rázně ukončilo. Už po 33 minutách vedlo díky brankám Leandra Cabrery, Allana Nyoma a Jaimeho Maty. Nepovedený zápas San Sebastianu, který na příčky znamenající záchranu ztrácí bod, v závěru ještě završily dvě bleskové žluté karty pro Rúbena Peréze.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Schalke - Mönchengladbach 2:0 (48. Serdar, 58. Gregoritsch).

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Leganés - Getafe 0:3 (12. Cabrera, 21. Nyom, 33. Mata).

Juniory dovedl k historickému zlatu. Přitom prosili, ať nespadneme, vzpomíná Kraft
MS v hokeji

Kraft, Sivek, Pivko, Krstev nebo Nedorost. V Ostravě se při příležitosti MS juniorů sešla parta, která před 20 lety překvapila zlatou švédskou jízdou.
Norský zázrak nezískal ani Juventus, ani Manchester. Kanonýr Haaland jde do Dortmundu

Devatenáctiletý útočník přestoupil ze Salcburku do týmu německého vicemistra a podepsal smlouvu do června roku 2024.
V Lipsku se znovu našel. Začátek byl krušný, teď ukazuju, co dokážu, hlásí Schick

Fotbalové Lipsko v polovině sezony vede Bundesligu a Patrik Schick se dostal do střelecké formy. Pro Aktuálně.cz bilancuje své působení v Německu.
Schick válí. Skóroval potřetí za sebou a sestřelil v bundeslize Koubkův Augsburg

Patrik Schick v 80. minutě překonal gólmana Tomáše Koubka a vítězným gólem zajistil fotbalistům Lipska v bundeslize výhru 3:1 nad Augsburgem.

Kouč Flick v Bayernu uspěl a měl by zůstat do konce sezony

U mistra fotbalové bundesligy Bayernu Mnichov zůstane s největší pravděpodobností kouč Hansi Flick až do konce sezony. Když převzal v listopadu trápící se tým po Niku Kovačovi, dostal od vedení důvěru do Vánoc. Vše nasvědčuje tomu, že ji naplnil. Fotbalisté Bayernu po dnešní výhře 2:0 nad Wolfsburgem stráví pauzu na třetím místě se ztrátou čtyř bodů na lídra Lipsko.

"Není důvod, proč by nepokračoval," řekl dnes ředitel klubu Karl-Heinz Rummenigge. "Jsme spokojeni s tím, jak se tým posunul, i s kvalitou hry. Také výsledky jsou velmi dobré. Odvedl kvalitní práci," chválil Flicka. Kouč sám nechtěl předjímat a odkázal na plánované nedělní jednání s vedením.

Fotbalisté Mönchengladbachu se dotáhli na vedoucí Lipsko

Fotbalisté Borussie Mönchengladbach porazili v 16. kole německé ligy 2:0 poslední Paderborn a bodově se dotáhli na vedoucí Lipsko. Na třetí místo se díky vítězství 3:1 ve Freiburgu po gólech v nastavení posunul Bayern Mnichov.

Německá fotbalová liga - 16. kolo:

Leverkusen - Hertha Berlín 0:1 (64. Rekik), Eintracht Frankfurt - Kolín nad Rýnem 2:4 (6. Hinteregger, 30. Paciencia - 44. Hector, 72. Bornauw, 81. Drexler, 90.+4 Jakobs), Freiburg - Bayern Mnichov 1:3 (59. Grifo - 16. Lewandowski, 90.+2 Zirkzee, 90.+5 Gnabry), Mönchengladbach - Paderborn 2:0 (46. Plea, 67. Stindl z pen.), Wolfsburg - Schalke 1:1 (82. Mbabu - 51. Kabak).

Další zápas, další gól. Schick se trefil do sítě Dortmundu a zařídil Lipsku remízu

Patrik Schick rozhodl o remíze lídra německé fotbalové ligy Lipska v šlágru na hřišti třetího Dortmundu 3:3.
Darida a Schick dali v bundeslize vítězné góly. Pavlenka šestkrát inkasoval

Vladimír Darida zařídil berlínskému týmu výhru 1:0 nad Freiburgem a Patrik Schick vstřelil vítězný gól Lipska v utkání na půdě Düsseldorfu.
Souboj Koubka s Kadeřábkem v Bundeslize vyhrál gólman, ale dostal dva góly
Fotbal

Souboj českých fotbalistů Pavla Kadeřábka a Tomáše Koubka v 15. kole německé ligy vyzněl pro brankáře Augsburgu.
Schick se v bundeslize uvedl velkolepým gólem. Trefil se i Darida

Útočník Patrik Schick poprvé nastoupil v základní sestavě Lipska a prvním gólem v německé fotbalové lize pomohl k výhře 3:2 v Paderbornu.

Schalke díky gólu v závěru porazilo Union a dotáhlo se na lídra

Fotbalisté Schalke porazili v předehrávce 13. kola bundesligy díky gólu z 86. minuty 2:1 Union Berlín a bodově se dotáhli na vedoucí Mönchengladbach. Nováček z hlavního města, jenž v minulém kole právě lídra porazil, prohrál po třech vítězstvích za sebou.

Schalke poslal do vedení ve 23. minutě tvrdou ranou z voleje Benito Raman. Hosté vyrovnali o 13 minut později díky Marcusi Ingvartsenovi, jenž proměnil pokutový kop nařízený podle všeho za nafilmovaný pád.

Když už zápas směřoval k dělbě bodů, jež by byla pro Schalke doma už čtvrtá za sebou, rozhodl v 86. minutě křížnou střelou z hranice vápna německý reprezentant Suat Serdar.

Německá fotbalová liga - 13. kolo:

Schalke - Union Berlín 2:1 (23. Raman, 86. Serdar - 36. Ingvartsen z pen.).

Francouzská fotbalová liga - 15. kolo:

Marseille - Brest 2:1 (56. Sarr, 89. Radonjič - 88. Cardona).

Španělská fotbalová liga - 15. kolo:

Vigo - Valladolid 0:0.

Konec po 40 letech. Prezident Hoeness se rozloučil s Bayernem Mnichov

Uliho Hoenesse na vedoucí pozici vystřídal Herbert Hainer. Za působení Hoenesse získal Bayern 23 německých titulů a dvakrát vyhrál Ligu mistrů.
Mönchengladbach si výhrou nad Brémami upevnil vedení v Bundeslize

Fotbalisté Mönchengladbachu porazili Brémy 3:1 a po 11. kole německé ligy mají v čele tabulky už čtyřbodový náskok před druhým Lipskem.
Bayern týden po debaklu ve Frankfurtu deklasoval 4:0 Dortmund

Fotbalisté Bayernu Mnichov týden po debaklu 1:5 ve Frankfurtu a odvolání trenéra Nika Kovače deklasovali ve šlágru bundesligy 4:0 Borussii Dortmund.

Bayern Mnichov podle Bildu jedná s trenérem Wengerem

K fotbalistům Bayernu Mnichov by mohl přijít bývalý kouč Arsenalu Arséne Wenger. Podle listu Bild sedmdesátiletý Francouz už absolvoval s vedením německého mistra konkrétní jednání. U týmu skončil po víkendovém debaklu 1:5 s Frankfurtem Niko Kovač.

Wenger, který loni odešel z Arsenalu po 22 letech, potvrdil, že by ho angažmá v Bayernu lákalo. "Trénování je můj život. Samozřejmě mám zájem," uvedl kouč, který momentálně pracuje pro katarskou televizní stanici beIN Sports jako expert na Ligu mistrů.

Podle německých médií by Wenger vedl Bayern pouze do léta. Pak by vedení chtělo přivést některého z mladších trenérů, jako jsou Thomas Tuchel z Paris St. Germain nebo Erik ten Hag z Ajaxu Amsterdam. Oba nyní odmítli opustit svá současná působiště. Nabídku mnichovského velkoklubu nepřijal ani Ralf Rangnick, který po minulé sezoně skončil v Lipsku.