Borussia Mönchengladbach

Fotbalový klub hrající německou Bundesligu. V uplynulé sezoně 2014/15 obsadil třetí místo.

Freiburg porazil Mönchengladbach 1:0, rozhodl Petersen
Zahraniční ligy

Freiburg porazil v předehrávce 30. bundesligového kola 1:0 Mönchengladbach a v pátém utkání po restartu soutěže po koronavirové pauze poprvé bodoval.
Pocta Floydovi i palba německých Borussií. Dortmund zničil outsidera šesti góly

Fotbalisté Dortmundu po bezbrankové první půli deklasovali 6:1 poslední Paderborn na jeho hřišti a pojistili si druhé místo v tabulce.
Brémy s českými hráči po dlouhé době vyhrály. Kadeřábkova asistence stačila na bod

Předposlední Brémy s Jiřím Pavlenkou a Theodorem Gebre Selassiem venku porazily Freiburg 1:0. Pavel Kadeřábek se podílel na remíze Hoffenheimu.
Schick odehrál celé utkání proti Wolfsburgu, ale jeho Lipsko neskórovalo

Zápas druhého Lipska se sedmým Wolfsburgem skončil v 25. kole německé ligy bezbrankovou remízou. Hertha Berlín remizovala s Brémami 2:2.

Mönchengladbach podlehl Schalke a může přijít o druhé místo

Na úvod jarní části německé fotbalové ligy zvítězilo Schalke 04 nad Mönchengladbachem 2:0. Poražená Borussia promarnila šanci na posun do čela tabulky a může přijít o druhé místo, pokud Bayern Mnichov porazí v neděli v Berlíně Herthu.

Schalke vyhrálo díky brankám z úvodu druhého poločasu. V 48. minutě se posedmé v sezoně trefil německý reprezentant Suat Serdar, který je nejlepším střelcem týmu. O deset minut později zvýšil Michael Gregoritsch, který přišel v zimě na hostování z Augsburgu. Svěřenci trenéra Davida Wagnera se dostali na čtvrté místo před rivaly z Dortmundu.

Fotbalisté Getafe po dvou porážkách za sebou ve španělské lize zabrali a díky vítězství 3:0 na hřišti předposledního Leganés se posunuli na páté místo. Před šestým San Sebastianem i sedmou Valencií, které však odehrály o zápas méně, mají náskok dvou bodů.

Getafe v posledních dvou zápasech vyšlo bodově i střelecky naprázdno, ale dnes proti outsiderovi obě série rázně ukončilo. Už po 33 minutách vedlo díky brankám Leandra Cabrery, Allana Nyoma a Jaimeho Maty. Nepovedený zápas San Sebastianu, který na příčky znamenající záchranu ztrácí bod, v závěru ještě završily dvě bleskové žluté karty pro Rúbena Peréze.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Schalke - Mönchengladbach 2:0 (48. Serdar, 58. Gregoritsch).

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Leganés - Getafe 0:3 (12. Cabrera, 21. Nyom, 33. Mata).

V Lipsku si chválí Schickův přínos: Výborně sem pasuje a má cit pro góly

Fotbalový reprezentant Patrik Schick se v závěru roku dostal do výborné formy a v Lipsku jsou s jeho výkony nadmíru spokojeni.
Schick válí. Skóroval potřetí za sebou a sestřelil v bundeslize Koubkův Augsburg

Patrik Schick v 80. minutě překonal gólmana Tomáše Koubka a vítězným gólem zajistil fotbalistům Lipska v bundeslize výhru 3:1 nad Augsburgem.
Darida a Schick dali v bundeslize vítězné góly. Pavlenka šestkrát inkasoval

Vladimír Darida zařídil berlínskému týmu výhru 1:0 nad Freiburgem a Patrik Schick vstřelil vítězný gól Lipska v utkání na půdě Düsseldorfu.
Koubek udržel čisté konto proti Wolfsburgu. Mönchengladbach se posunul do čela

Mönchengladbach se po výhře 4:2 nad Frankfurtem ujal vedení v bundeslize. Stejnou možnost promarnil Wolfsburg po remíze 0:0 proti Augsburgu.
Vaclík zapsal v prvním kole Evropské ligy nulu, Karius dostal v Bratislavě čtyři góly
Evropská liga

Brankář Tomáš Vaclík ze Sevilly udržel čisté konto v Karabachu. Loris Karius nabídl Slovanu Bratislava vedení a jeho Besiktas prohrál nakonec 2:4.
Borussia přežila infarktový závěr a Bayern ještě musí odložit mistrovské oslavy
Fotbal

Fotbalisté Bayernu Mnichov po bezbrankové remíze v Lipsku ještě sedmý titul v řadě slavit nemohou.
Dortmund prohrál v derby proti Schalke a dal Bayernu šanci na odskočení

Fotbalisté Dortmundu v 31. kole německé ligy prohráli derby se Schalke 2:4 a na druhém místě tabulky stále ztrácejí bod na vedoucí Bayern Mnichov.
Brémy po sérii tří výher remizovaly v Mönchengladbachu 1:1
Fotbal

Werder, za který nastoupili reprezentanti Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie, alespoň odvrátil první soutěžní porážku v letošním roce.
Mönchengladbach zůstává doma stoprocentní. V tabulce je před Bayernem

Fotbalisté Mönchengladbachu vyhráli v německé lize i sedmé domácí utkání, když porazili Stuttgart 3:0, a v tabulce jsou druzí sedm bodů za Dortmundem.
Dortmund otočil šlágr proti Bayernu a odskočil bavorskému klubu na rozdíl sedmi bodů

Fotbalisté Borussie Dortmund porazili Bayern Mnichov 3:2 a upevnili si první místo, šlágr 11. bundesligového kola rozhodl střídající Paco Alcácer.
Mönchengladbach se na Dortmund nedotáhl. Ve Freiburgu inkasoval už v první minutě

Mönchengladbachu hrubě nevyšel vstup do utkání 9. kola německé ligy proti Freiburgu. Už v první minutě dostal gól z penalty a nakonec prohrál 1:3.
Petrák byl u výhry Norimberku. Dortmund otočil zápas v Leverkusenu a je v čele

Zatímco Jiří Pavlenka, Theo Gebre Selassie i Pavel Kadeřábek zažili v 6. kole bundesligy porážky, Ondřej Petrák s Norimberkem oslavil vítězství.
Brémy s dvěma českými hráči porazily Wolfsburg, Pavlenka inkasoval z doražené penalty

Brankář Jiří Pavlenka a Theo Gebre Selassie se podíleli na vítězství Brém v zápase proti Wolfsburgu. Stuttgart doma porazil Mönchengladbach.
Frankfurt je po výhře nad Mönchengladbachem druhý v Bundeslize
Fotbal

Frankfurt v Bundeslize překvapuje - po výhře 2:0 nad Mönchengladbachem je druhý.
Dortmund vyřadil Aubameyanga z kádru. Místo něho hráli teenageři, Borussia ale Wolfsburgu gól nedala

Hvězdný útočník Borussie byl suspendován, zapomněl totiž na týmovou poradu.