RB Lipsko

Nagelsmann od léta převezme fotbalisty Bayernu po Flickovi

Fotbalisty Bayernu Mnichov od příští sezony povede Julian Nagelsmann. Současný trenér Lipska na lavičce bavorského giganta nahradí úspěšného kouče Hansiho Flicka, který se rozhodl v létě odejít a zřejmě převezme německou reprezentaci. Lipsko potvrdilo Nagelsmannův přesun do Mnichova na svém webu.

Lipsko vyhrálo v Bielefeldu, uspěly i Betis a Leeds

Fotbalisté Lipska porazili v předehrávce 26. kola bundesligy domácí Bielefeld 1:0 a před víkendovým programem se přiblížili k vedoucímu Bayernu na jediný bod. Povinné, ale upracované vítězství nad sestupem ohroženým soupeřem zajistil druhému týmu tabulky 53 sekund po zahájení druhého poločasu kapitán Marcel Sabitzer.

Bayern v sobotu hostí Stuttgart a hned po reprezentační pauze se 3. dubna bavorský velkoklub představí v šlágru na hřišti Lipska. Bielefeld zůstal patnáctý a v neděli jej za sebe mohou odsunout na sestupovou pozici Hertha a Mohuč, které ztrácejí jen bod.

Hráči Betisu se po porážce z minulého kola španělské ligy vrátili na vítěznou vlnu. Dvěma góly v rozmezí pěti minut porazili Levante 2:0 a na šestém místě tabulky drží naději na postup do evropských soutěží. Levante je před víkendovým programem deváté.

Betis poslal po bezbrankovém prvním poločase do vedení v 70. minutě po krásném sólu francouzský záložník Nabil Fekir. O pět minut později přidal pojistku španělský útočník Juanmi.