Kdo by mohl převzít reprezentaci? Jistotou je Lavička, černým koněm Krejčí. Ancelotti ještě nevolal

Jiří Škuba Jiří Škuba, Rudolf Černík
10. 10. 2017 6:02
Zůstane Karel Jarolím na lavičce národního týmu? A pokud ne, kdo by ho mohl nahradit? Jasněji bude po dnešním jednání výkonného výboru FAČR. Projděte si jednotlivé varianty tak, jak se nabízejí.
Vítězslav Lavička
Vítězslav Lavička | Foto: Milan Kammermayer

Vítězslav Lavička

Logická volba. Pokud už by výkonný výbor sáhl ke změně na postu trenéra národního týmu, Vítězslav Lavička by byl tím nejlogičtějším krokem.

Klidný a sympatický trenér získal dva ligové tituly, jeden s Libercem, druhý se Spartou. Na Letné byl dokonce hned třikrát, má zkušenosti i z angažmá ve Viktorii Žižkov nebo z australského Sydney FC.

Už podruhé vede reprezentační jednadvacítku, jeho promoce k A týmu by tak byla nenákladným řešení, které by navíc zaručilo kontinuitu v procesu zařazování mladíků do áčka.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy