Reprezentace je v lepším stavu, než když jsme ji přebírali, tvrdí Jarolím. Od týmu odcházet nechce

ČTK ČTK
9. 10. 2017 6:29
Trenér Karel Jarolím tvrdí, že česká fotbalová reprezentace je v lepší kondici, než když ji loni v létě přebíral. O jeho budoucnosti u týmu by měl v úterý rozhodovat výkonný výbor Fotbalové asociace ČR a sám kouč by nerad odcházel od rozdělané práce.
Karel Jarolím
Karel Jarolím | Foto: Reuters

Plzeň - Trenér Karel Jarolím by rád pokračoval u české fotbalové reprezentace, přestože tým pod jeho vedením nepostoupil na mistrovství světa z kvalifikace, kterou zakončil nedělní výhrou 5:0 nad San Marinem. O koučově budoucnosti u mužstva by měl v úterý rozhodovat výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky.

"V úterý budu analyzovat celou kvalifikaci, je zbytečné se k tomu teď nějak víc vyjadřovat. Nerad chodím od rozdělané práce, mužstvo prochází nějakým procesem, je v nějakém vývoji. Někam se to pohnulo. Myslím, že mužstvo je v lepším stavu, než když jsme začínali," prohlásil Jarolím po zápase v Plzni.

"Když jsme mužstvo přebírali, zbýval nějaký měsíc do startu kvalifikace, řada hráčů skončila. Bylo to poměrně dost hektické a čas hrál proti nám. Teď je času relativně víc, je případně ještě tři čtvrtě roku času na to něco vyzkoušet. Ale do té další kvalifikace (o postup na ME) by se to mělo stabilizovat," doplnil český trenér.

I zápas se San Marinem podle Jarolíma ukázal hlavní bolest českého týmu v neúspěšné kvalifikaci - neproměňování příležitostí. "Měli jsme šance i v Ázerbájdžánu. Dívali jsme se na to znovu a napočítali jsme devět šancí, z toho jsme jen dvakrát skórovali. Dneska jsme také měli dost šancí na to, aby byla výhra vyšší. Samozřejmě mě to mrzí, na neproměňování šancí jsme v téhle kvalifikaci doplatili. Hlavně bezgólovými remízami v domácím prostředí," připomněl Jarolím duely s Ázerbájdžánem a Severním Irskem.

Jeho celek už v září ztratil naději na postup a v říjnových zápasech v Ázerbájdžánu a se San Marinem hrál hlavně o to, aby si zajistil start v druhé ze čtyř lig nově vznikající Ligy národů, což je výhodnější v bojích o příští EURO.

"Největší zklamání přišlo po zápase v Severní Irsku, kdy jsme ztratili naději na postup. Teď jsme věděli, že ve zbylých dvou zápasech je to bez šance na postup. Samozřejmě pořád bylo o co hrát, o body do koeficientu. Ale větší zklamání přišlo po Irsku," uvedl Jarolím.

"Do těch dvou zbylých zápasů s Ázerbájdžánem a San Marinem jsme šli především s motivací, abychom získali body a byli v druhém koši. Ať už budu u reprezentace pokračovat, nebo ne, je to dobře pro český fotbal," dodal kouč.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy